Video zabilo rozhlasovú hviezdu od Buggles

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Trevor Horn to napísal po prečítaní sci -fi príbehu o opernej speváčke vo svete bez zvuku (bola zastaraná). Horn povedal: „Predtým, ako som začal s Buggles, som bol akýmsi stratovým producentom nahrávok, strávil som štyri roky výrobou platní pre rôznych ľudí bez toho, aby som na tom niekedy zarábal alebo mal nejaký úspech. Hlavne som produkoval neúspešné nahrávky, pretože som nedokázal priložiť ruku k dobrej piesni. Nakoniec som sa už dosť nabažil vecí, ktoré neboli úspešné, a tak som sa rozhodol, že ak nemôžem nájsť dobrého interpreta a dobrú pieseň, napíšem to sám a stanem sa umelcom, a preto som napísal túto pieseň s názvom „Video Killed“ Rádiová hviezda s Bruceom Wooleym. Viem, že ten názov je hrozný, ale v tom čase to bola éra veľkého punku. Už ma omrzelo produkovať ľudí, ktorí boli väčšinou idioti, ale volali sa všetkými najrôznejšími múdrymi menami ako Nechcený, Neumytý, Nepočutý ... keď prišlo na výber nášho mena, myslel som si, že vyberiem to najhnusnejšie meno. možné. Pri spätnom pohľade som často ľutoval, že som sa volal Buggles, ale v tých časoch som nikdy veľmi neuvažoval nad balením alebo predajom, iba sa ma to týkalo záznamu. “ (citát z discog.info )


 • Trevor Horn a Geoff Downes z kapely Buggles nahradili Ricka Wakemana a Jona Andersona vo filme Yes v roku 1980. The Buggles nahrali druhý album v roku 1981. Počas nahrávania albumu bol Downes pozvaný, aby sa pridal ku skupine Asia; Horn sa rozhodol dokončiť album s hudobníkmi z Yes aj The Camera Club.


 • Toto bolo prvé video, ktoré bolo odvysielané na MTV. Sieť bola spustená 1. augusta 1981 a to poskytlo prvý dôkaz, že sa to MTV podarí.

  Pieseň bola veľkým hitom v Anglicku v roku 1979, ale v Amerike bola takmer neznáma, kde v decembri 197 vyvrcholila na 40. mieste. Keď sa MTV vysielala, bola k dispozícii iba na niekoľkých káblových systémoch, ale v týchto oblastiach sa nachádzali obchody s platňami. začal predávať veľa albumov Buggles. Rozhlasové stanice túto pieseň nehrali a takmer nikto v USA o Buggles nepočul, takže bolo jasné, že MTV predáva nahrávky - to bol prvotný náznak vplyvu siete. Billboard spustil príbeh citujúci majiteľa obchodu s rekordmi v Tulse, ktorý uviedol, že mal 15 kópií albumu uložených v koši osem mesiacov, ale týždne po spustení MTV boli všetky preč.


 • Režisérom videa bol Russell Mulcahy, ktorý mal väčšiu produkčnú hodnotu ako väčšina ostatných, z ktorých si MTV musela vyberať. V tej dobe, ak umelci robili videá, boli to väčšinou len scény kapely s piesňou. Mulcahy vo svojej práci použil veľa divadelných scén a pokračoval v natáčaní videí pre Durana Durana - vrátane filmov „Divokí chlapci“, „Rio“ a „Je niečo, čo by som mal vedieť? “ - pred réžiou filmu z roku 1986 Highlander .

  Manželka Trevora Horna súhlasila s jeho hodnotením, že na videu „hlúpo vyzerá“. Po jeho účinkovaní v spoločnosti Yes ho presvedčila, aby opustil vystúpenie a išiel na plný úväzok ako producent.
 • Buggles boli založené na myšlienke, že všetko v živote je umelé, vrátane hudby. Preto Trevor Horn spieva robotickým hlasom a prečo sú všetky nástroje spracované tak, aby pôsobili počítačovo. Bol to komentár k prieniku technológie do každého aspektu nášho života.


 • Trevor Horn povedal o tejto piesni v knihe Chcem svoju MTV : „Z tejto myšlienky vychádzalo, že technológia je na pokraji zmeny všetkého. Práve prišli videorekordéry, ktoré ľuďom zmenili život. Zdá sa, že ľudia začínajú vytvárať aj videá, a boli sme z toho nadšení. Zdalo sa, že rádio je minulosť a video je budúcnosť. Prišla zmena. “
 • Potom, čo Trevor Horn a Bruce Woolley spresnili lyrickú a hudobnú tému piesne, prevzal úlohu Geoff Downes. „Prišiel som a urobil som všetky orchestrácie a úvod, časť mosta,“ povedal pre Songfacts. „Keď sme to dostali do takej formy, cítili sme, že to má nejaký potenciál, a to bolo všetko. Jednoducho to tak prišlo. '
 • Speváčkami na zázname boli Debi Doss a Linda Jardim (neskôr Linda Allan). Doss cestoval s kapelou The Kinks ako záložný spevák; Jardim spieval na singli pre The Northampton Development Corporation, ktorý na celoštátnej úrovni vydalo vydavateľstvo EMI, s názvom „60 míľ po ceste alebo po železnici“ v snahe vytvoriť publicitu pre rastúce mesto.
 • Video bolo natočené o deň v južnom Londýne. Dievča, ktoré hrá postavu podobnú Hviezdnej dievčine, bolo priateľkou režiséra Russella Mulcahyho, ktorý sa pokúšal stať herečkou. Pre scénu, kde je spustená do skúmavky, bolo natočených asi 30 záberov a bol použitý nesprávny záber - môžete vidieť, ako trubica padá, čo sa nemalo stať.
 • K interpretom tejto piesne patria The Violent Femmes, Pixies, The Offspring, Radiohead, japonská indie rocková skupina Rocket K a The Presidents of the United States of America, ktorých obal bol zahrnutý na soundtracku k Svadobný spevák .
 • Keď MTV začala vysielať a začala hrať toto video, Trevor Horn bol na turné s Yes. Chvíľu mu trvalo, kým zistil, prečo ho deti spoznávajú.
 • „Video Killed The Radio Star“ bola č. 1 v 16 rôznych krajinách a bola 27 rokov najpredávanejším rekordom v Austrálii. (Uzurpovala si ho sviečka Eltona Johna „Candle In The Wind '97“).
 • V zázname je chyba, aspoň podľa uší Trevora Horna. Napriek tomu, že Horn nebol s touto chybou spokojný, bolo neskoro to zmeniť. Pripomenul:

  „V skutočnosti som sa obával, pretože sme urobili jednu chybu v mixe - na konci, keď dievča príde v diaľke spievať„ Ty si rádiová hviezda “. Spočiatku, keď prichádzala, práve prichádzala z reverbovej platne, ale problém bol v tom, že sme spustili oneskorenie pásky a znamenalo to, že v zásade nemala čas. Počul som to iba vtedy, keď sme robili strih, keď už bolo neskoro, takže som sa toho trochu bál. Vtipné však bolo, že lepšie znelo, že mala trochu meškanie. Tak sa mi uľavilo. ' (Zdroj citátu Mojo časopis)
 • Druhým singlom skupiny Buggles bol text „Living In The Plastic Age“, ktorý objasnil koncept umelej existencie. Ako napríklad „Video Killed The Radio Star“, prinieslo video z pekla natočené Russellom Mulcahym, ale MTV to ignorovalo, takže to počulo málo Američanov. Pieseň sa vo Veľkej Británii dostala na 16. miesto. Nasledujúci rok skupina vydala album a potom ho ukončila.
 • The Buggles, spolu so speváčkami piesne, Debi Doss a Lindou Jardim, sa všetky objavujú v hudobnom videu, ale pre televízne predstavenia synchronizované s perami sa zostava trochu líšila. Keď to urobili Top of the Pops , K Jardimovi sa pridala austrálska modelka/herečka menom Virginia Hey.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: