Rosanna by Toto

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň dostala názov podľa herečky Rosanny Arquette, ktorá v tom čase randila s klávesovým hráčom Toto Stevom Porcarom. Porcaro nepísal pieseň - napísal ju vodca Toto David Paich, ktorý vždy hľadal dobré nápady na text.

  V rozhovore pre Songfacts s ​​Paichom vysvetlil: „Rosanna bola o láske zo strednej školy, jednej z mojich prvých lások, ale označil som tam meno inej Rosanny, pretože v tom čase išla so Stevom Porcarom, mojím najlepším priateľom. . Práve sa s ňou stretol a hľadal názov piesne s jej menom, a presne sa k nej hodila. Takže je na nej uvedené jej meno, ale je to skutočne o inom miláčikovi zo strednej školy, a tak sa niekedy piesne stávajú. '


 • Steve Porcaro a Rosanna Arquette sa rozišli krátko po vydaní tejto piesne. Nebolo by to poslednýkrát, čo Arquette randila s hudobníkom: na začiatku 90. rokov mala turbulentný vzťah s Petrom Gabrielom a v roku 2007 absolvovala niekoľko rande s Paulom McCartneym.


 • Táto pieseň spôsobila nejaký ospravedlniteľný zmätok, pretože ju napísal David Paich, inšpirovanú priateľkou Steva Porcara, napriek tomu ju naspieval vedúci spevák Bobby Kimball. Mnoho poslucháčov predpokladalo, že to bol Kimball, ktorý bol zapletený s Arquette.


 • Z úvodného riadku sa zdá, že to bude milostná pieseň pre Rosannu:

  Jediné, čo chcem urobiť, keď sa ráno zobudím, je vidieť ti oči

  Ale o pár riadkov sa dozvedáme, že je lámačka sŕdc:

  Nevedel som, že hľadáš viac, ako som kedy mohol byť

  Na konci piesne sa dozvedáme, že je preč takmer rok a tento chudák je stále vrak:

  Nikdy som si nemyslel, že keď ťa stratím, môže to niekedy tak bolieť

  Chytľavý refrén a optimistická úvodná línia sú v rozpore s bolesťou v piesni, takže možno nie je najlepšou voľbou, aby Steve Porcaro zapôsobil na Rosannu Arquette, aj keď pieseň bola nakoniec populárnejšia ako väčšina jej filmov.
 • Dievča, ktoré vo videu stvárnilo Rosannu, bude fanúšikom filmu pôsobiť povedome Hriešny tanec : Je to Cynthia Rhodes, ktorá vo filme stvárnila Penny Johnson. Patrick Swayze je tiež na videu, ale oveľa menej viditeľný - to je on, ktorý má na sebe červenú bundu medzi nápadníkmi Rosanny. The West Side Story -štýlové tanečné boje boli v klipe použité takmer rok predtým, ako to urobil Michael Jackson vo svojom videu k piesni „Beat It“. Ešte viac drobností: Rhodes bol v rokoch 1989-2014 ženatý s Richardom Marxom.


 • David Paich mal pôvodný nápad na video. Keď sa pieseň rozbije na tému „Nie je to rok, čo odišla“, v mixe sa luskne prstom, čo je charakteristickým znakom West Side Story . Paich uvažoval o tom, že urobí niečo podobné, ako to urobil Phil Collins vo svojom videu „You Can't Hurry Love“, kde chlapci tancujú tieňom a luskajú prstami. Jeho jednoduchá myšlienka sa stala oveľa prepracovanejšou potom, čo na nej začal pracovať režisér Steve Barron. „Dostali sme sa k pozemku a zrazu je tam niečo ako desať párov chlapov oblečených v kožených bundách Tuk , skákanie a tancovanie, “povedal Paich pre Songfacts.
 • Toto získalo cenu Grammy za rekord roka a pomohlo to Toto IV výhra za album roka. Kapela získala aj Producenta roka za prácu na albume, ktorý sami produkovali.
 • Prvých sedem albumov Toto obsahuje každý najmenej jednu pieseň s názvom dievčaťa v názve. Väčšinu týchto piesní napísal David Paich, ktorý tak urobil ako poctu svojmu otcovi Martymu Paichovi, ktorý aranžoval album Ray Charlesa. Venované vám , v ktorom každá pieseň mala v názve dievčenské meno. Tu sú ženské piesne z prvých albumov Toto:

  „Angela“ - Toto (1978)
  „Lorraine“ - Hydra (1979)
  „Zbohom, Elenore“ - Otočiť sa (1981)
  „Rosanna“ - Toto IV (1982)
  „Carmen“, „Holyanna“ - Izolácia (1984)
  'Čítať' - Fahrenheita (1986)
  „Pamela“, „Anna“ - Siedmy (1988)
 • Neskôr v roku 1982 dostal Eddie Money hit „Shakin“. Prvý riadok: „Rosanin otec mal auto, ktoré rada šoférovala.“
 • Tu je ďalší hit z 80. rokov v súvislosti s Rosannou Arquette: Keď The Tubes potrebovali malé dieťa, aby mohlo hrať vo filme „She's A Beauty“ ako karnevalový jazdec, Arquette jej navrhla 12-ročného brata Roberta. . Rosanna sa kamarátila s kapelou The Tubes a pieseň spoluautoroval gitarista Toto Steve Lukather.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: