Tonight's The Night (Gonna Be Alright) od Roda Stewarta

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Stewart dáva jasne najavo svoje zámery v tejto skladbe, keď láka mladú dámu do spálne:

  Tajomstvo sa chystá odhaliť
  Hore pred nocou je príliš stará


  Vďaka lascívnemu textu bola pieseň zakázaná BBC, ktorá namietala proti vete: 'Roztiahnite krídla a dovoľte mi vstúpiť.' Zákaz bol neskôr zrušený kvôli dopytu verejnosti; skladba sa stala britským hitom a neskôr aj číslom 1 v USA.


 • Vtedajšia Stewartova priateľka, švédska herečka Britt Ekland, spieva francúzsku časť na konci tejto piesne. Vo vydaní z mája 1995 Mojo V časopise Stewart povedal: „Chodil som von s Britt Ekland. Práve som sa sem presťahoval. Takže je to 20 rokov dozadu. Pamätám si, že som ju opil, nasratý ako prd, aby som spieval tú starú francúzsku kašu na konci, pretože to nechcela urobiť.“

  Na otázku, či jej zaplatil honorár, Stewart odpovedal: „Bollocks! Kúpil som jej pekné šaty.“


 • Na tejto skladbe hrali The Muscle Shoals Rhythm Section. Bola to skupina štyroch hudobníkov, ktorí si založili svoje vlastné štúdio - Muscle Shoals Sound - v roku 1969 potom, čo absolvovali stretnutia v štúdiách FAME pre Wilsona Picketta, Arethu Franklin a mnoho ďalších populárnych soulových interpretov. Slávny príbeh, ktorý hudobníci rozprávajú, je ten, že keď Stewart prišiel do štúdií a videl, ako sa pripravujú, odmietol uveriť, že to bola kapela – bol si istý, že chlapci, ktorých počul hrať na týchto platniach, boli černosi, a len ťažko to prijal. štyria bieli chlapci mohli dodať toľko duše.


 • Fráza „sex rock“ vstúpila do slovníka v roku 1975 vďaka článku v Čas časopis o vzostupe skladieb, ako je táto, ktoré sú jednoznačne o zvádzaní. Po definovaní žánru proti nemu začali protestovať rôzne skupiny, vrátane operácie PUSH od Jesseho Jacksona (People United to Save Humanity). Táto pieseň bola terčom a bola použitá ako príklad piesne, ktorá uvoľňuje morálku mladých ľudí.
 • Britt Ekland hrala vo videu ako objekt Stewartovho zvádzania, hoci v klipe nikdy neuvidíme jej tvár. video je veľmi doslovné, ako vidíme pár ísť hore a začať proces milovania.

  Rovnako ako mnohé zo Stewartových skorých videí, režíroval ho Bruce Gowers. Stewart bol prvým používateľom hudobného videa; mnohé z nich vytvoril v 70. rokoch, ktoré sa vysielali v rôznych programoch po celej Európe, často skrátené ako propagačné klipy. Keď sa v roku 1981 začala vysielať MTV, Stewart dostal veľa vysielacieho času, pretože od neho mali viac videí ako od akéhokoľvek iného umelca.


 • Toto je jedna zo Stewartových obľúbených naživo, ktorá si našla cestu do jeho setlistov viac ako ktorákoľvek iná skladba okrem 'Maggie May.' Pri živom hraní je Eklandovo francúzske vrčanie nahradené gitarovým lízaním.
 • V roku 2003 vznikol muzikál tzv Dnes je tá noc otvorili v Londýne. Šou obsahovala hity Roda Stewarta v podstate rovnakým spôsobom ako Abba Ach mami! a Billyho Joela Sťahujem sa von . Dnes je tá noc nedarilo sa ani zďaleka tak dobre, zatvorili sa o rok neskôr. Tim Howar, ktorý hral hlavnú úlohu („Stuart Clutterbuck“), sa neskôr pripojil k Mike + The Mechanics.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: