Čo s tým má láska do činenia od Tiny Turnerovej

 • Toto bola pieseň comebacku Tiny Turnerovej. Popová hitparáda sa prvýkrát dostala so svojim manželom Ikeom v roku 1960 a ich najväčší hit prišiel v roku 1971 s obalom albumu „ Hrdá Mary . ' Po dlhoročnom zneužívaní manželov sa Tina v roku 1976 rozišla s Ike a jej kariéra bola v zlom stave, kým sa film „What Love Got Co do It With It“ postavil späť do centra pozornosti 13 rokov po „Proud Mary“. Nasledovali ďalšie hity, ktoré upevnili jej status hudobnej ikony.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • V tejto piesni hrá Tina Turner rolu ženy, ktorá si užíva telesné stretnutia so svojim milencom, ale necíti žiadne citové puto. Chce, aby vedel, že na tom nie je nič iné, pretože je to čisto fyzické. Ich vzťah nemá nič spoločné s láskou, ktorú ona odmieta ako „sladkú, staromódnu predstavu“.

  Je to skutočne pieseň proti láske a Turner ju nenávidel. Odmietala nahrávanie, ale mala dobrý rozum odložiť to svojmu manažérovi Rogerovi Daviesovi, ktorý pripravoval jej comeback a bol si istý, že pieseň bude hitom. Davis dostal pieseň od svojich priateľov, skladateľov Terryho Brittena a Grahama Lylea (ktorý bol v duu Gallagher a Lyle) a skladbu produkoval práve Britten.

  Turner dokázala predať pieseň rovnako dobre ako ktokoľvek iný, takže dokázala predviesť presvedčivý vokál, aj keď k skladbe nemala osobné spojenie. Mimo 'Nutbush City Limits' boli jej hity napísané inými a interpretované Tinou, ktorá sa vždy dokázala dostať do postavy. Nikdy nebola „súkromnou tanečnicou“, ale podarilo sa jej urobiť z piesne jeden hit.
 • V roku 1985 získala Grammy za pieseň roka, nahrávku roka a najlepší ženský spevácky výkon. Turner udelila jedno z ocenení Daviesovi, ktorému sa zaslúžila o oživenie kariéry. Daviesová, Austrálčanka, ktorá bola v tejto oblasti nováčikom, sa s Turnerovou stretla v roku 1979 potom, čo vydala sériu neúspešných sólových albumov.
 • Video režíroval Mark Robinson, ktorý tiež urobil Ashford & Simpson promo pre 'Solid'. Turner vo videu sebavedomo kráča po New Yorku s veľkými vlasmi, vysokými podpätkami a krátkou sukňou. MTV to uviedla do pohybu a pre mnohých to bol prvý pohľad na Turnera, ktorý poskytol pozoruhodný vizuál.

  Na druhom udeľovaní cien MTV Video Music Awards v roku 1985 získala cenu za najlepšie ženské video.
 • Súkromný tanečník bol Turnerov prvý album pre Capitol Records. Využili šancu, keď sa ukázalo, že už nie je na trhu, a vyplatilo sa to, pretože album bol obrovským hitom. Nahranie albumu nebolo jednoduchou úlohou, pretože na zostavenie rôznych piesní bolo použitých niekoľko producentov, skladateľov a hudobníkov. Jedným z producentov bol Rupert Hine, ktorý pracoval na skladbách „Better Be Good To Me“ a „I Might Have Been Queen“. Hine pre Songfacts povedal, že vďaka Turnerovej profesionalite a bezbožnému talentu to fungovalo. Povedal Hine: „K veciam pristupuje tak usilovne a„ vlastní pieseň “ - to je výraz, ktorý používala, čo v zásade znamená, že s ňou spieva doma. Dám jej demo skladateľa a potom ju zaspieva na kľúč. A potom miesto, kde spieva spolu s páskou a cíti, že to má, je to teraz jej pieseň. '
 • V roku 1993 bol názov použitý pre film o jej živote s Angelou Bassettovou v hlavnej úlohe s Turnerovou. Bassett lipovo synchronizovaný s Turnerovými piesňami.
 • Turner zaznamenala dva rekordy, keď sa táto pieseň 1. septembra 1984 dostala na 1. miesto v rebríčku Hot 100. Vo veku 44 rokov sa stala najstaršou sólistkou, ktorá kedy bola na prvom mieste rebríčka, čo je pozoruhodný výkon v odvetví, ktoré oceňuje mládež, najmä medzi ženami. speváci.

  Vytvorila tiež rekord v najdlhšom čase medzi prvou skladbou a prvým hitom číslo 1. Jej prvou piesňou, ktorá sa dostala do hitparády, bola pieseň „A Fool In Love“ s Ikeom Turnerom v roku 1960, o 24 rokov skôr.

  Tieto rekordy prekonala Cher, ktorej bolo 52 rokov, keď jej pieseň „Believe“ získala prvé miesto, a ktorej prvý hit v hitparáde bol v roku 1965 s piesňou „I Got You Babe“ (so Sonny & Cher).
 • Turnerov návrat do hitparád sa začal, keď v roku 1983 vydala verziu piesne Al Greena „Zostaňme spolu“ - jej prvý singel z Columbie -. V Británii sa prekvapivo dobre darila, keď v decembri obsadila číslo 6. V Amerike to bolo pomalšie stúpanie, v marci dosiahlo číslo 26. To vzbudilo záujem a začiatkom mája vyšiel singel „Čo s tým má láska do činenia“.

  15. mája sa Turner pripojil k Lionelovi Richiemu ako otvárací akt jeho turné Can't Slow Down, kde odštartovala svoj set s textom „What Love Got To Do It With It“. 29. mája Súkromný tanečník album vyšiel.

  Turner získala veľa pozitívnej tlače a jej príbeh návratu jej pomohol vybudovať dynamiku. V septembri bola pieseň hitom číslo 1 a Turner bol opäť titulným aktom. Keď Richie dal dokopy hviezdnu hviezdu My sme svet „benefičný singel z roku 1985, Turner, pevne zakotvený v zozname A, ako jasná voľba.
 • Bola to jedna z mnohých populárnych piesní, ktoré sa objavili v televíznych seriáloch Miami Vice ; bolo použité v prvej epizóde „Calderone's Return: Part 2 - Calderone's Demise“ v roku 1984. Neskôr v tejto sezóne bol Turner's „Better Be Good To Me“ použitý v epizóde „Give a Little, Take a Little“ a zaradený do album soundtracku 1. sezóny, z ktorého sa predalo viac ako 4 milióny kópií.

  Pieseň sa tiež objavila v epizódach Zúfalé manželky („Hlúpe osoby“ - 2006), Perfektný cudzinci („Klop, klop, kto je tam?“ - 1986) a Knight Rider („Zabijak na mieru“ - 1985). Je to tiež počuť vo filme 2015 Rozteč perfektná 2 .
 • Fanúšikovia Ike a Tiny Turnerových boli väčšinou muži; keď Tina išla na sólo, kultivovala ženskú demografiu piesňami, ako je táto. Dokázala mužov očariť tými najlepšími z nich, čo dokázala pri účinkovaní na pódiu s predstaviteľmi Roda Stewarta (Hot Legs!) A Mickom Jaggerom, ale na svojich vlastných predstaveniach ženám spievala. Turnerová povedala, že chce, aby vedeli, že sa nepokúša ukradnúť ich frajerov.
 • Turner spievala a praktizovala budhizmus viac ako desať rokov, keď vydala túto pieseň. Za to, že bola vnímavá k tejto piesni, ktorú nenávidela, keď ju počula, vďačí svojmu neúnavnému úsiliu o osobný rast. 'Ak by som nebola ochotná vyjsť mimo svoju zónu pohodlia, otvorte svoju myseľ trochu širšie a urobte prácu navyše, aby bola moja, ktovie, či by som v kariére prerazil,' napísala v jej spomienky na rok 2020 Šťastie sa stane tebou .
 • Tina Turner sa spojila s Kygom v roku 2020 a úplne nová verzia z „Čo s tým má láska do činenia“? DJ dosiahol remix tým, že vzal Turnerove archívne vokály a prerobil ich na úplne novú skladbu.

  Pieseň bola druhýkrát, čo nórsky DJ/producent prepracoval nahrávku speváckej legendy. V roku 2019 vydal remix obalu Whitney Houston k piesni Higher Love od Steva Winwooda.

  Aktualizovaná verzia spoločnosti Kygo sa dostala do prvej desiatky v niekoľkých európskych krajinách vrátane Nórska, Švajčiarska a Švédska. To vyvrcholilo na #31 v Británii a #101 v USA.


Zaujímavé Články