Divoké kone od The Rolling Stones

 • Začalo to ako pieseň pre novonarodeného syna Keitha Richardsa Marlona. Písal sa rok 1969 a Keith ľutoval, že musel svojho syna opustiť a ísť na turné. Mick Jagger prepísal Keithove texty, pričom dodržal iba riadok „Divoké kone ma nemohli odtiahnuť.“ Jeho prepis bol založený na jeho vzťahu s Marianne Faithfull, ktorý sa rozpadal.


 • Toto bolo prvýkrát vydané Flying Burrito Brothers od Gram Parsonsa v roku 1970. Verzia Stones bola napísaná v roku 1969, ale muselo sa na ňu čakať Lepkavé prsty v roku 1971.

  Parsons bol s Keithom Richardsom dobrými priateľmi a hudobníci sa navzájom často uvádzali ako vplyv. Parsons povedal: „Vybral som si rokenrol od Keitha Richardsa a Mick Jagger vie o country hudbe strašne veľa. Veľa som sa o speve naučil od Micka. '

  Pokiaľ ide o „Divoké kone“, povedal, že je to „logická kombinácia ich hudby a našej hudby. Je to niečo, čo môže Mick Jagger prijať, a ja to môžem prijať. A môj spôsob, akým to robím, nie je nevyhnutne tam, kde to je, ale určite to tak cítim. ' (Citáty z poznámok k nahrávke Buda Scoppu v Posvätné srdcia a padlí anjeli zbierka.)
 • Vtedajšia priateľka Micka Jaggera, speváčka Marianne Faithfull, tvrdila, že „divoké kone ma nemohli odtiahnuť“ bola prvá vec, ktorú povedala Mickovi po tom, ako sa v roku 1969 vytiahla z kómy spôsobenej drogami. Existujú aj iné teórie Mickova múza pre túto pieseň, však. Jaggerova dlhoročná priateľka Jerry Hall v Pozorovateľ Magazín 29. apríla 2007 povedal: „Divoké kone“ je moja obľúbená pieseň od Stones. Je to tak krásne. Nevadí mi, že to bolo napísané pre Biancu. ' (Nie je to pravdepodobné, pretože Jagger sa so svojou budúcou manželkou Biancou stretol až v roku 1970, čo bolo po nahraní piesne.)


 • The Stones to zaznamenali počas trojdňového zasadnutia v Muscle Shoals Sound Studios v Alabame od 2. do 4. decembra 1969. Bola to posledná z troch piesní, ktoré zazneli na týchto stretnutiach, po skladbách „Brown Sugar“ a „You Gotta Move“.

  Muscle Shoals Sound Studios (v skutočnosti sa nachádza v Sheffielde, Alabama) sa otvorilo v máji 1969, keď Jerry Wexler v Atlantic Records (značka The Stones) požičal peniaze štyrom hudobníkom z blízkych štúdií FAME, aby si mohli založiť vlastnú spoločnosť a nainštalovať 8- zariadenie na záznam stôp (FAME bol na 4-stopovom). Wexler poslal mnoho z Atlanticových činov do Muscle Shoals, pretože hudobníci boli fantastickí a bol to suchý kraj, ktorý nemal čo robiť, čo znamenalo, že umelci sa pravdepodobne viac sústredili. Štúdio malo tiež výrazný zvuk, ktorý je na tejto skladbe počuť, obzvlášť na Jaggerovom vokáli - je počuť mierne skreslenie, ktoré bolo spôsobené konzolou.

  Keď The Stones opustili Shoals, zamierili do Altamontu v Kalifornii, kde mal 6. decembra 1969 bezplatný koncert - katastrofálna show, kde fanúšika ubodal na smrť ochrankár Hells Angels. V dokumente Gimme Shelter “, ktorý zaznamenáva koncert, je scéna, kde kapela počúva prehrávanie filmu„ Divoké kone “v Muscle Shoals Sound.
 • The Lepkavé prsty album mal veľmi prepracované balenie. Titulná fotografia, ktorú navrhol Andy Warhol, bola detailným záberom pánskych džínsov so skutočným zipsom. Bolo to tiež prvýkrát, čo bolo použité logo jazyka.


 • Ian Stewart, ktorý zvyčajne hrával na klavír pre The Stones, na to odmietol hrať, pretože nenávidel drobné akordy, a tým sa to začína. Opustil zasadnutie a Jim Dickinson bol prinesený hrať na klavír. Po hraní s The Stones pracoval Dickinson ako hudobník a producent v Aretha Franklin, Big Star and the Replacements a veľa hudby s filmovým soundtrackom robil s Ryom Cooderom. Zomrel 15. augusta 2009 vo veku 67 rokov.
 • Gitarista skupiny Stones Mick Taylor v tejto piesni hral na akustickú gitaru, známu ako „Nashville tuning“, v ktorej použijete všetky prvé a druhé struny a vyladíte ich v oktávach.
 • Čínska rocková hviezda Cui Jian to naspievala s Mickom Jaggerom, keď The Rolling Stones odohrali koncert v Šanghaji 8. apríla 2006. Jian mal pre The Stones otvoriť v roku 2003, ale ich čínske turné bolo zrušené kvôli S.A.R.S.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko, nad 2
 • Nedele sa týkali tejto piesne. Ich verzia sa nachádza na soundtracku k Buffy, premožiteľka upírov .
  Daisy - Ikast, Dánsko
 • Súbežne s vydaním Británia má talent Hviezdna obálka tejto piesne Susan Boyleovej, Universal/Polydor, znova vydala originál albumu The Rolling Stones ako súčasť špeciálneho digitálneho balíka s tromi verziami skladby. Ďalší dvaja sú nahrávaním v zákulisí kapely Voodoo Lounge turné v roku 1995, ktoré bolo súčasťou Vyzlečený živý album a video zo živého predstavenia piesne nahraného v Knebworth v roku 1976.
 • Keith Richards napísal vo svojej autobiografii Život (2010): 'Divoké kone' sa takmer napísali sami. Skutočne bolo veľa práce s tým, že sa opäť budeme musieť venovať ladeniu. Našiel som tieto akordy, zvlášť keď to začínam na dvanásť strunách, ktoré dodávajú piesni tento charakter a zvuk. Z dvanásťstrunovej môže vzísť určitá opustenosť. Začínam, myslím, na bežnom šesťstrunovom otvorenom E a znelo to veľmi pekne, ale niekedy jednoducho dostanete tieto nápady. Čo keď otvorím naladenú dvanásťstrunovú? Všetko, čo to znamenalo, bolo preložiť to, čo robila Mississippi Fred McDowell-dvanásťstrunový diapozitív-do päťstrunového režimu, čo znamenalo desaťstrunovú gitaru. '


Zaujímavé Články