Pieseň Annie od Johna Denvera

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Denver to napísal pre svoju vtedajšiu manželku Ann Martell po ich prvom rozchode a blízkom rozpade ich manželstva v roku 1974. Povedal, že to bola jedna z najrýchlejších piesní, aké kedy napísal, a zložil ju asi za 10 minút, keď jazdil na lyžiarsky vlek v Aspen, Colorado. Denver premýšľal o všetkej radosti, ktorú našiel v manželstve, a o úľave, že sú opäť spolu.

    Napísal Denver: „Zrazu som precitlivený na to, aké je všetko krásne. Všetky tieto veci mi naplnili zmysly, a keď som si to povedal, prichádzali jeden po druhom neskrývané obrazy. Všetky obrázky sa spojili a mne zostala Annie. Táto pieseň bola stelesnením lásky, ktorú som vtedy cítil. '


  • Annie si spomenula na deň, keď Denver napísal pieseň: „Bolo to napísané potom, čo sme s Johnom prežili dosť intenzívne spoločné chvíle a veci boli pre nás celkom dobré. Odišiel lyžovať a sadol si na stoličku Ajax na hore Aspen a pieseň sa k nemu práve dostala. Zlyžoval, prišiel domov a zapísal si to ... Spočiatku to bola pieseň o láske a bola mi daná prostredníctvom neho, a napriek tomu sa pre neho stala trochu ako modlitba. '


  • Túto pieseň prevzal Sheffield United Football Club z anglického Sheffieldu. Prvých pár riadkov sa rozohrá domácemu publiku na začiatku každej polovice hry, fanúšikovia potom zaspievajú, ale s pozmenenými slovami, ktoré sa týkajú klubu.
    Russell - Sheffield, Anglicko


  • Toto bolo uvedené v scéne vo filme z roku 1997 Svadba môjho najlepšieho priateľa keď Julianne a Michael vedú vážny rozhovor a traja mladí chlapci vdychujú hélium (vysmiaty plyn) z héliovej nádrže určenej pre balóny.
    Pravin - Piscataway, New Jersey

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: