Electric Feel od MGMT

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Táto pieseň je často nesprávne interpretovaná ako o sexe, ale v skutočnosti je o drogách. Keď to MGMT vykonal na Show Davida Lettermana , hlavný spevák Andrew VanWyngarden povedal: 'Táto pieseň nie je o úhoroch, je o drogách.' >> Kredit na návrh :
    Keagan-Spokane, WA


  • V rozhovore s Krížová paľba Ben Goldwasser hovoril o písaní piesní MGMT: „Veľakrát, keď píšeme piesne, mali sme nejaký vplyv alebo štýl, ktorý naozaj chceme vložiť do našej hudby. Napríklad, povieme, nech tá časť znie takto a tá časť takto a potom to dáme dokopy. Nič sme neplánovali, išlo skôr o pesničku po pesničke. Máme tendenciu byť inšpirovaní umelcami, ktorí menia žánre na každom albume. Každá skladba je iná. (Anglo-holandská experimentálna rocková skupina) Legendary Pink Dots sú také. Keď sme písali album, mali veľký vplyv. Doslova sme len písali, čo nám prišlo. Na albume je zvláštna kombinácia, pretože je na ňom pár starších skladieb, ktoré boli pôvodne elektronické s tanečnejším nádychom. 'Electric Feel' bola jedna z prvých skladieb, ktoré sme napísali, teda prvá skutočná pieseň s textom.


  • Remix tejto piesne od francúzskeho produkčného tímu Justice získal Grammy v kategórii Najlepšia remixovaná nahrávka, neklasická.


  • Toto bola jedna z prvých skladieb, ktoré MGMT napísal. Vymyslelo ho duo (Andrew VanWyngarden a Ben Goldwasser) na internáte na Wesleyan University v Middletowne, Connecticut, kde boli študentmi hudby. Nemali sny o vznešenosti, ale vďaka piesňam, na ktorých pracovali na vysokej škole, získali zmluvu s Columbia Records a Oracular Spectacular sa stal prekvapivým hitom, v Amerike sa predalo viac ako 500 000 kópií a viedlo k mnohým festivalovým vystúpeniam.
  • Režisér Ray Tintori vytvoril film interaktívne video k tejto skladbe ktorý bol zverejnený na webovej stránke kapely v roku 2007. Pomocou ovládania mohli používatelia meniť efekty a kompozíciu, čím vytvorili mnoho rôznych vzhľadov. Tintori zostavil zábery do riadneho videa (tanečná párty v džungli), ktoré vyšlo v roku 2008 a bolo zahrnuté na vylepšených verziách CD.


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: