Každý (Backstreet's Back) od Backstreet Boys

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Autorom švédskych hitmakerov Maxa Martina a Denniza Popa je táto tanečno-popová skladba, na ktorej Backstreet Boys oznámi svoj triumfálny návrat a prikáže každému, aby na oslavu pohol svojim telom. Kde presne sa však chlapčenská skupina vracia od ?

  Backstreet Boys (s názvom Backstreet je späť pre medzinárodné vydanie) bol prvým albumom päťky na Floride v USA, kde si poslucháči neuvedomovali počiatočný úspech skupiny v Európe s ich mimoriadne populárnym medzinárodným debutom s vlastným názvom. Ich anonymita v Amerike bola presne tým dôvodom, prečo prezident Jive Records Barry Weiss nechcel vydať melódiu ako singel a pôvodne ju úplne držal mimo americkej verzie albumu. Skupina tvrdila, že názov sa môže vzťahovať na ich návrat domov do USA, ale Weiss sa nepohnul, kým pieseň - prvý singel z medzinárodného vydania - nezačala naberať na obrátkach v kanadských rádiách a na okolitých amerických staniciach. Pieseň pridal na americký album po tom, čo sa už vyrobilo milión kusov. Vyšlo ako štvrtý singel.


 • Keď bol režisér Joseph Kahn oslovený, aby urobil videoklip, bolo mu povedané, že Backstreet Boys sú ako „bieli Jodeci“, odkazujúc na kvarteto R & B 90. rokov známe svojim hitom „Come And Talk To Me“. Ale keď sa Kahn, ktorého životopis bol nabitý R & B a hip-hopovými akciami, stretol s BSB a videl ich hladké tanečné pohyby, myslel si, že sú skôr ako „malí Michael Jacksonovci“. S ohľadom na slávne MJ video „Thriller“, v ktorom spevák viedol choreografický tanec so zombie, vyvinul podobný koncept pre Backstreet Boys.

  Na videu sa turistický autobus chlapčenskej skupiny pokazí v blízkosti strašidelného sídla, kde sú nútení stráviť trýznivú noc. Strašidelný kaštieľ má na chlapcov transformačný účinok a mení Briana Littrella na vlkodlaka; AJ McLean do Erika, Fantóm opery samotár; Kevin Richardson do dvojtvárovej tváre Dr. Jekyll & Hyde; Howie D do Draculu; a Nick Carter do múmie. Zbiehajú sa v tanečnej sále a vyrážajú so skupinou tanečníkov ako v štýle Thrilleru. Na konci sa im uľaví, keď zistia, že celý zážitok bol len nočnou morou - teda kým sa z ich šoféra nestane monštrum.


 • Spoločnosť Jive Records odmietla financovať miliónové video s odôvodnením, že MTV do tohto konceptu nepôjde. Kapela si dala svoje vlastné peniaze a akonáhle šesťminútový klip vyhodil do vzduchu, bojovali s vydavateľstvom, aby im to vrátilo.


 • Pre Kahna bolo dôležité, aby bolo video rasovo rozmanité, čo bola osobitná výzva v Los Angeles, kde bola hudba „neuveriteľne segregovaná“ päť rokov po mestských rasových nepokojoch. „Išiel som,“ Potrebujeme multirasovo obsadiť toto: Kevin bude tancovať s černošským dievčaťom a bude tam ázijské dievča a hispánske dievča. 'Musím to zmiešať a uistiť sa, že toto je svet, ktorý chcem vidieť na obrazovke,' povedal Billboard . „Krásne na tom bolo, že si myslím, že som to nikdy nerozoberal s Backstreet Boys. Akoby na to ani nepomysleli. Kevin odtancoval s čiernym dievčaťom a nikto nežmurkol. “ V tej dobe bolo ťažké nájsť rôznych tanečníkov, ktorí sa dobre orientovali v hip-hopových pohyboch, ale Kahn nakoniec najal bývalé Fly Girls z V živej farbe .
 • Vodiča autobusu vo videu stvárnil Antonio Fargas, známy svojou úlohou ako informátora Huggyho medveďa v policajnej šou 70. rokov Starsky & Hutch . Backstreet Boys boli veľkými fanúšikmi série a boli nadšení, že majú na palube Fargas. V roku 2017, 20 rokov potom, čo sa objavil vo videu, povedal Fargas Billboard stále bol uznávaný ako vodič autobusu.


 • Do roku 2001 sa z albumu len v USA predalo 14 miliónov kópií a získal 14-násobnú certifikáciu Multi-Platinum od Recording Industry Association of America (RIAA).
 • To vyhralo za najlepšiu skupinovú videosekvenciu na MTV Video Music Awards 1998.
 • Carl Sturken, plodný skladateľ, ktorý je spoluautorom piesne „N Sync“ God Must Have Trávil o niečo viac času na vás ”, sa naučil dôležitú lekciu o cyklickosti hudobných trendov, keď Backstreet Boys prerazili v USA. Sturken povedal serveru Songfacts, že v Anglicku počul singel „Quit Playing Games (With My Heart)“ od BSB a napriek tomu, že sa mu skladba páčila, nemyslel si, že sa skupina presadí v štátoch, kde boli chlapčenské kapely minulosťou. . Myslel si to isté, keď „Backstreet's Back“ spadol.

  „Backstreet Boys vyšli s“ Quit Playing Games ”a potom vyšli s“ Backstreet's Back ”, ktorý sa niesol v rovnakom duchu. Znie to ako stará Teddy Riley. Zasmial som sa, pretože som povedal: „Teraz prichádzate s tým istým svinstvom, o ktorom som vám povedal, že pred tromi rokmi, je zastarané.“ Ale je to ako pokazené hodiny, ktoré sú správne každých 12 hodín. Malé deti, ktoré mali radi Backstreet Boys, si nepamätali na New Kids On The Block, “zaspomínal si.

  „A New Kids On The Block práve robili protektoráty z New Edition, pretože to boli biele nové vydania a spravovali ich tí istí ľudia. Prišli teda s týmto chromým protektorovaným materiálom, ktorý teraz ľuďom znelo nový. To bola ďalšia naozaj dobrá lekcia, ktorú sme sa museli naučiť. '

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: