Fly Me To The Moon od Franka Sinatru

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Túto pieseň napísal Bart Howard v roku 1954 ako „Inými slovami“ a na kabaretnom okruhu ju uviedla Felicia Saunders. Dva roky po tom, ako Kaye Ballard nahrala prvú komerčnú verziu piesne, vydal Johnny Mathis svoje prevedenie ako 'Fly Me to the Moon.'

  V roku 1962 skladateľ Joe Harnell pieseň oživil a dal jej aranžmán bossa nova. Jeho verzia sa umiestnila na 14. mieste v USA a získala Grammy za najlepší popový inštrumentálny výkon. O dva roky neskôr Frank Sinatra nahral pieseň s Count Basie Orchestra v úprave Quincyho Jonesa. Hoci to nikdy nebol hit, jeho je považovaná za definitívnu verziu.

  Medzi ďalšie pozoruhodné verzie tohto veľmi zaznamenaného štandardu patria verzie od Nata Kinga Colea, Tonyho Bennetta, Connie Francis a Westlife. Talianska verzia Connie Francisovej nahraná v roku 1962 pod názvom „Portami con te“ bola medzinárodným bestsellerom.


 • Sinatra sa práve chystal oženiť sa s 21-ročnou Miou Farrowovou, keď to dal na disk, čo dodalo jeho nahrávke extra pružnosť v kroku.


 • Počas lunárnej misie Apolla 10 sa prehrávala kazetová nahrávka s príslušnými piesňami, ktoré sa hodia k letu na Mesiac. Sinatrova nahrávka tejto piesne bola zahrnutá spolu s ďalšími ako 'Going Back to Houston' a ' Moonlight Serenade . Preto bola táto pieseň jednou z prvých, ktoré sa kedy hrali vo vesmíre.


 • Toto bolo uvedené v komediálnej dráme z roku 1991 Raz okolo , v hlavnej úlohe s Richardom Dreyfussom a Holly Hunter.
 • Tony Bennett často hral túto pieseň nezosilnenú, položil mikrofón a spieval ju nahlas a zreteľne. Začal to robiť po stretnutí s veteránom z Broadwaya, ktorý vysvetlil, že zvyknú vystupovať týmto spôsobom, čo ich prinútilo „udrieť do zadnej časti miestnosti“. Bennett to dokázal, keď sa na svojom roku 1994 „naozaj odpojil“. MTV Unplugged špeciálne .


 • V roku 1998 Bennett predviedol paródiu na sezamová ulica s názvom 'Slimey To The Moon' o ceste postavy Slimey the Worm do vesmíru.
 • Toto sa hrá vo filme z roku 2003 Dole s láskou , to hrá, keď sa postavy Ewana McGregora a Renée Zellwegerovej pripravujú na rande. Verzia Astrud Gilberto hrá, keď ju vidíme, ako sa pripravuje, a verzia Franka Sinatru hrá v jeho scénach.

  Pieseň bola použitá v približne 200 ďalších veľkých filmoch alebo televíznych seriáloch. Medzi nimi:

  Vesmírna sila („Je dobré byť späť na Mesiaci“ – 2020)
  Úžasná pani Maisel („Panty Pose“ – 2019)
  Mad Men („Indiánske leto“ – 2007)
  JE („Ja nie“ - 2007)
  Simpsonovci ('Zdanlivo nekonečný príbeh' - 2006)
  Sex a mesto („Milujem šarádu“ – 2002)
  Zázračné roky ('Scenes from a Wedding' - 1992)
  WKRP v Cincinnati (niekoľko epizód)
  Starsky a Hutch („Losing Streak“ – 1976)

  Moja večera s Hervém (2018)
  RoboCop (2014)
  Melanchólia (2011)
  Svadobné rozbíjačky (2005)
  Denník Bridget Jonesovej (2001)
  Vesmírni kovboji (2000)

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: