Don't Let Me Down od The Beatles

 • John Lennon venoval túto pieseň Yoko Ono. Bola to prvá pieseň, ktorú napísal pre Yoko, s ktorou sa oženil 20. marca 1969.


 • Vydané ako B-strana albumu ' Dostať späť „Nenechajte ma sklamať“ bolo naplánované na Nechaj to tak album, ale keď boli kazety zo relácií odovzdané Philovi Spectorovi na výrobu, odstránil ho. Pieseň sa neskôr objavila na Minulí majstri kompilácia.
 • Toto bola jedna z piesní, ktoré The Beatles hrali pri svojej improvizácii strešný koncert v roku 1969. Koncept albumu bol v podaní skupiny The Beatles, ktorá predstavila nové piesne pre živé publikum a filmové zábery z ich skúšok slúžili na ozvláštnenie dokumentárnej televízie. Georgovi Harrisonovi sa tento nápad nepáčil, a keď sa počas nahrávania veci napli, opustil sedenia a vrátil sa až potom, ako súhlasili so zrušením živého vystúpenia. Beatles mali ešte zmluvu na natočenie ďalšieho filmu, a tak sa rozhodli, že ako posledný film použijú zábery zo skúšky, Nechaj to tak . Na to, aby mohli film ukončiť, potrebovali veľkú scénu, a tak sa vybrali na strechu Apple Records a začali hrať. Keď skupina Beatles hrala svoj strešný koncert, John Lennon zabudol niektoré slová tejto piesne.
  Jonathon - Clermont, FL


 • Billy Preston, s ktorým sa The Beatles zoznámili, keď bol v roku 1962 na turné s Little Richardom, hral na klávesoch na tejto dráhe. Preston bol jedným z prvých externých hudobníkov (okrem členov orchestrov), ktorí hrali na akejkoľvek piesni skupiny Beatles. George Harrison ho priviedol k vyrovnaniu napätia v štúdiu a poskytnutiu čerstvej energie; Harrison urobil to isté počas Biely album zasadnutí, keď priviedol Erica Claptona, ktorý hral v piesni „Kým moja gitara jemne plače“. Prítomnosť rešpektovaného hudobníka The Beatles spôsobila, že prinútili dať bokom svoje rozdiely.
 • Keď spoločnosť Apple Records remixovala album Nechaj to tak a vydal ho v roku 2003 ako Nech je to ... nahý , bol zahrnutý aj alternatívny záber piesne „Don't Let Me Down“. Bola to jediná pieseň na novom albume, ktorá sa na origináli neobjavila.


 • Lennon požiadal Ringa, aby na tejto trati hlasno zrazil činely, aby „mi dodal odvahu a vrieskal som“.
 • Skupina Zwan Billyho Corgana sa o tom začala živo rozprávať od roku 2001 a preusporiadala celú pieseň, takže iba melódia zostala nedotknutá. Ďalšími interpretmi piesne sú Randy Crawford, Crown of Thorns, Dylan & Clark, Garbage, Gene, Marcia Griffiths, Taylor Hicks, Julian Lennon, Annie Lennox, Maroon 5, Matchbox Twenty, The Persuasions, Phoebe Snow, Stereophonics a Paul Weller .
  SJ - Skalj, Dánsko
 • Speváčka skupiny Garbage Shirley Manson pochádza z Edinburghu a v roku 1999 jej skupina zahrala túto pieseň pri otvorení novozvoleného škótskeho parlamentu, ktorý oslavoval autonómiu po 300 rokoch britskej nadvlády.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko


Zaujímavé Články