Zavesený Madonnou

 • V tejto piesni je Madonna zavesená a čaká na zavolanie chlapa (vidíte, čo tam robila?). Je to celkom štandardný príbeh, ale je v ňom viac. Znovu a znovu opakuje vetu „čas tak pomaly plynie“, a tak sa cíti, keď čaká. Jej ennui môže vyliečiť iba akcia. Madonna mala 47 rokov, keď pieseň vyšla.
 • Hudba je založená na piesni Gimme od ABBA! Daj mi! Daj mi! (Muž po polnoci.) Madonna osobne napísala členom skupiny ABBA Bjornovi Ulvaeusovi a Bennymu Anderssonovi, aby získali súhlas na použitie vzorky. Toto bolo druhýkrát, čo spoločnosť ABBA splnila takúto žiadosť. Fugees predtým dostali povolenie ochutnať basy a syntetizátor z tohto albumu „Rumble In The Jungle“ z roku 1997.

  Bjorn Ulvaaeus vysvetlil Sunday Telegraph ako udelili povolenie kráľovnej popu: „Madonna napísala veľmi, veľmi pekný list s prosbou, prosím, mali sme úžasný nápad, ktorý zahŕňa„ Gimme Gimme “. Povedali sme si, že to budeme musieť najskôr počúvať, ale po pol minúte som vedel, že je to vynikajúce. To je jeden z mála, ktorý sme povolili. Pred piatimi rokmi sme povedali áno utečencom. Ale všetkým ostatným sme povedali nie. Myslím si, že záznam Madony ukazuje, že ABBA je súčasťou nastavenia DNA popu. '
 • Pôvodne bol napísaný pre muzikál, ktorý mal režírovať francúzsky režisér Luc Besson. Muzikál bol neskôr opustený a Madonna sa rozhodla použiť ho na Vyznania na tanečnom parkete miesto albumu.
 • Pieseň napísala a vyrobila Madonnna so Stuartom Priceom, ktorý na albume pracoval na deviatich skladbách. Medzi ďalších klientov jeho životopisu patria The Killers, Keane a Gwen Stefani.
 • 3. novembra 2005 Madonna otvorila MTV Europe Music Awards na Pavilhao Atlantico v Lisabone (Portugalsko), pričom túto pieseň uviedla prvýkrát naživo (vždy ako perfekcionistka, najskôr ju nacvičila 30 -krát). 8. februára 2006 Madonna otvorila ceny Grammy v Staples Center v Los Angeles s animovanou kapelou The Gorillaz, ktorá predstavila kombináciu týchto a Feel Good Inc. '
  Marek - Odense, Dánsko
 • To sa stalo Madonniným najpredávanejším singlom vôbec a celosvetovo sa za pouhých sedem mesiacov presťahovalo viac ako 8,7 milióna kópií. Bol to hit číslo 1 v rekordných 41 krajinách vrátane Austrálie, Kanady, Francúzska, Nemecka a Japonska.
  Marek - Odense, Dánsko
 • V Anglicku obsahovala výzva „Deti v núdzi“ z roku 2006 paródiu na hudobné video - odohralo ju obsadenie anglickej telenovely. Holby City .
  Mjn Seifer - Anglicko
 • Toto je prvá skladba na kompilácii Madonny z roku 2009 Oslava . Vysvetlenie, prečo Valiaci sa kameň „Pretože je to drsná pieseň,“ povedala.
 • Toto bolo uvedené na CSI: Miami v epizóde „Felony Flight“ a ďalších CSI: NY v epizóde „Manhattan Manhunt“, obe v roku 2005.
 • Madonnina dcéra Lourdes, vtedy 9 -ročná, bola z tohto videoklipu znechutená. Vysvetlil to spevák Von časopis: „Pozrela si video„ Hung Up “, časť, v ktorej som v tuneli a tancujem so všetkými chalanmi, a ona je ako:„ Fuj, hrubé! To je nechutné, mami. Prečo to robíš?' A ja som rád: „Pretože sa bavím. To je to, čo ľudia robia: chodia von, keď sú dospelí, tancujú a zabávajú sa. “
 • Pri natáčaní videoklipu k tejto piesni sa Madonna stále dávala opäť dohromady, pretože jej nehoda pri jazde na koni spôsobila o niekoľko mesiacov skôr deväť zlomených kostí. Projekt sa ukázal ako test sily. Vysvetlila Harperov bazár : 'Zabudnite opäť na jazdu na koni - nevedel som, či budem môcť opäť tancovať. Keď som nakrúcal video [pre „Hung Up“], žiadna z kostí nešla dohromady. Farmaceutika a moja vôľa ma dostali cez natáčanie. Aby som z toho vyšiel, cítil som toľko inšpirácie a radosti, že som sa vrátil k svojmu telu a cítil som sa opäť silný. '
 • Johan Renck ('Nothing Really Matters') režíroval klip inšpirovaný 70. rokmi v priebehu šiestich dní v Londýne a South Central Los Angeles po niekoľkých mesiacoch skúšania tanečníkov. Na žiadosť Madonny boli niektorí tanečníci prijatí z dokumentu z roku 2005 Rize o tanečnom hnutí „krumping“ z oblasti South Central. Jedna z londýnskych scén sa odohrala na opustenej stanici metra neďaleko Charing Cross, ktorá bola vtedy iba 10 minút od Madonninho domu.


Zaujímavé Články