Krajina zmätku podľa Genesis

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Vzácna politická pieseň pre skladbu Genesis „Krajina zmätku“ spochybňuje múdrosť svetových lídrov v čase, keď boli USA a Rusko nepriateľmi a hrozila jadrová vojna. Phil Collins to nazval: „Politická pieseň o neporiadku, do ktorého sme pristáli.“

  Mike Rutherford, ktorý napísal text, dodal: „Vždy som sa vyhýbal tomu, čo nazývam kazateľskou piesňou, protestnou piesňou, ale zdalo sa, že to funguje. Možno preto, že hudba bola dosť nahnevaná, fungovala. “ (Z nášho rozhovoru s Rutherfordom.)


 • Veľmi populárne video bolo natočené pomocou bábok, ktoré vytvorili Peter Fluck a Roger Law, ktorí nazvali britský televízny seriál Pľuvajúci obrázok . Šou si často robila srandu z Genesis a najímaním svojich mučiteľov skupina dokázala, že si dokáže urobiť srandu.

  Bábky Genesis boli v predstavení použité aj predtým, ale pre video vytvorili nové - nie príliš lichotivé. Pre skupinu to bol spôsob, ako si odľahčiť imidž zo svojich dní ako serióznych prog rockerov. Video by mohlo ísť do kultúrnej časovej schránky studenej vojny: na konci bábka Ronalda Reagana omylom odpáli jadrovú raketu.


 • Mike Rutherford to nazval „druhom protestnej piesne z 80. rokov“ a dodal: „Ide o to, ako žijeme vo veľmi peknom svete a aký chaos v ňom robíme. Ako by to všetko malo byť také jednoduché a aké je to také ťažké. “


 • Video získalo Grammy v roku 1987 za najlepší koncept hudobného videa - bolo to jediné víťazstvo Grammy Genesis, ktoré nebolo ani v klipe. Na udeľovaní cien MTV Video Music Awards bolo video nominované v šiestich kategóriách, všetky ich však stratili pre kategóriu Peter Gabriel ' Kladivo . '
 • Video produkoval Paul Flattery a režíroval Jim Yukich, ktorý sa spojil s väčšinou vtedajších videí Genesis a Phil Collins.

  Američan Yukich by sa pozeral Pľuvajúci obrázok na svojich cestách do Anglicka a miloval show. V tomto videu dostal nápad použiť bábky, keď v show videl paródiu na Phila Collinsa, ktorý si robil srandu z jeho úzkostlivej sólo tvorby.


 • Typické pre Genesis v tejto dobe je celá skupina - Tony Banks, Phil Collins a Mike Rutherford - uznávanými skladateľmi, pretože všetci pracovali na trati.
 • Podľa štandardov Genesis je to jednoduchá pieseň na hranie. Z tohto dôvodu bol použitý ako otvárač na ich turné We Can't Dance z roku 1992. Tony Banks vysvetlil: „Je to jednoduchá pieseň na hranie, ľahko zostaviteľná a dobre ľahko znie.“
 • Vtip vo videu je, že Tony Banks hrá registračnú pokladnicu - to bolo kvôli tomu, že sa vždy sťažoval na to, aké drahé sú videá. A „Krajina zmätku“ bola veľmi drahá - každá bábka stála asi 10 000 dolárov.
 • Táto pieseň je uvedená vo filme Americké psycho . Vedúca postava Patricka Batemana v podaní Christiana Balea nazýva tento album ich „nesporným majstrovským dielom“ a chváli ho za „spochybnenie autoritatívnej kontroly“. Potom zabije svojho spolupracovníka.
 • Hard rocková skupina Disturbed sa tomu venovala v roku 2006.
  Brandon - Peoria, IL
 • Pre Mika Rutherforda sa video zdalo obzvlášť dôležité, keď Donald Trump nastúpil do funkcie prezidenta USA. „Odkedy sa Trump dostal, vraciam sa k tomu videu,“ povedal v roku 2017 pre Songfacts. „Posledná scéna je, že sa Reagan pozerá k stene za posteľou a sú tu dve tlačidlá, z ktorých jedno hovorí„ zdravotná sestra “a druhé„ jadro “. Je to trochu zvláštne obdobie, však? Niektoré z nich sa zdali veľmi relevantné. “

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: