Kladivo od Petera Gabriela

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Ovplyvnila to soulová hudba 60. rokov, ktorú Gabriel počúval v tínedžerskom veku, najmä Otisa Reddinga, ktorého Peter videl účinkovať v londýnskom klube Ram Jam v roku 1967. Pre tento zvuk bola typická sekcia klaksónu.


 • Táto pieseň je o sexe a texty sú nabité falickými symbolmi. Okrem slova „kladivo“ medzi ďalšie odkazy na mužského člena patrí vlak, nárazníky a veľká naberačka. Narážka bola typická pre bluesovú hudbu, z ktorej Gabriel čerpal.


 • Gabriel k téme tejto piesne povedal: „Niekedy sex môže preraziť bariéry, keď iné formy komunikácie nefungujú príliš dobre.“


 • Niektoré texty boli inšpirované citátom nemeckého filozofa Friedricha Nietzscheho, ktorý povedal, že dobrá kniha prerazí ako „sekera v zamrznutom mori“.
 • Gabriel pri tejto piesni použil sekciu rohu (legendárny Memphis Horns, ktorý hral na niekoľkých hitoch od Stax Records), čo viedlo ku kritike, že sa pokúša kopírovať štýl Phila Collinsa, aby získal komerčný úspech. Collins používal rohy a veľa rozhlasových hier so skladbami ako „Easy Lover“ a „Sussudio“. Gabriel povedal, že to nikdy nebol jeho zámer a že mal väčší vplyv na Collinsa, jeho spoluhráča z Genesis.


 • Divoko inovatívne video režíroval Stephen R. Johnson a predstavovalo techniky claymation stop-motion. V roku 1987 bola udelená cena MTV Video Music Awards a je považovaná za veľký prelom.

  Predošlý rok Johnson režíroval video Talking Heads pre „Road To Nowhere“, kde použil mnoho techník, ktoré by sa objavili v „Sledgehammer'. Jeff Ayeroff v Gabrielovej nahrávacej spoločnosti ukázal Petrovi klip a nechal ho pracovať s Johnsonom, ktorý hovorí, že sa mu pieseň ani nepáčila. „Myslel som si, že je to len ďalší biely chlapec, ktorý sa snaží znieť čierne,“ povedal v knihe Chcem svoju MTV .

  Američan Johnson, ktorý zomrel v roku 2015, prihlásil na prácu na klipe tím animátorov, vrátane britského tímu Quay Brothers, a pripravil hrubý strih na video kazetovom zariadení, ktoré by sa dalo použiť ako referenčné video snímky.

  V tej dobe typické animované videá, koncepty boli väčšie ako rozpočet a časový rámec - kurčatá mali tancovať zložitejšie, ale nakoniec namiesto toho urobili niekoľko jednoduchých krokov ako skutočné kurčatá (druh, ktorý kupujete). v obchode s potravinami), ktoré použili na modelovanie, sa rýchlo zvrhli. Vyskytli sa aj problémy s elektrickým prúdom, ktorý prechádzal Gabrielom, keď si obliekol zapálený oblek na končiacu scénu. Toto sa vyriešilo prekrytím vhodného Gabriela a zvyšku sady páskou Scotchlite. Video začína oplodnením vajíčka a končí Gabrielovým putovaním do vesmíru, ktoré ponúka zaujímavý dej zameraný na kontinuitu života a pútavé efekty. Johnson tiež pracoval na Gabrielových videách pre „Big Time“ a „Steam“.
 • Podľa niektorých zdrojov je to najhranejšie video všetkých čias na MTV. Keď sieť v roku 1999 uviedla ich 100 najlepších hudobných videí, „Sledgehammer“ bol #4. Najlepšie 3:

  1) „Thriller“ (1983)
  2) „Vogue“ (1990)
  3) ' Vonia ako duch mladosti “(1991)

  Je pravdepodobné, že „Sledgehammer“ vysielalo viac než tieto filmy, pretože na začiatku mali k dispozícii menej videí a hity hrali užšie. „Thriller“ pravdepodobne nedostal toľko predstavení, pretože išlo o veľmi dlhé video so zvratným koncom, ktoré akonáhle sa ukázalo, nevydržalo mnoho opakovaných zobrazení.
 • Počas epizódy Dlhí hráči Johnnieho Walkera v rádiu BBC 2 Gabriel rozprával o tom, ako strávil 16 hodín ležaním pod ťažkou sklenenou tabuľou pre video, pričom každý záber bol natočený jeden po druhom.

  Gabriel si spomenul na ten istý program, na ktorý animátor stop-motion Nick Park Wallace & Gromit sláva zapracovala na známej scéne zahŕňajúcej kurčatá pripravené v rúre tancujúce na sólo flauty.
 • Toto bol Gabrielov prvý singel číslo 1 v USA. Jeho bývalá skupina Genesis mala svoju prvú #1 “ Neviditeľný dotyk „Krátko predtým, ako to urobil Gabriel, sa 19. júla 1986 dostalo na prvé miesto, zatiaľ čo Gabriel v tomto týždni držal miesto číslo 2. 26. júla 1986 Gabriel zosadil svojich bývalých spoluhráčov z kapely na pozíciu č. 1 a Genesis klesol na č. 3.
 • „Big Dipper“ je odkaz na drevenú horskú dráhu na pláži Blackpool Pleasure Beach v Anglicku.
 • Video piesne získalo 10 nominácií na MTV Video Music Awards 1987, čím sa vytvoril rekord v počte nominácií na jedno video. Klip vyhral rekordných deväť VMA. Video Lady Gaga k filmu „Bad Romance“ získalo v roku 2010 tiež desať nominácií, ale získalo iba sedem.

  Voliči Grammy boli k Gabrielovi menej ohľaduplní a udelili cenu Genesis za najlepšie koncepčné hudobné video za skladbu „ Krajina zmätku , “v ktorom boli skôr bábky ako kapela. Zostáva to jediné ocenenie Grammy, aké kedy Genesis získalo.
 • The Takže album bol do značnej miery nahraný v domácom štúdiu Gabriel's Ashcombe House neďaleko mesta Bath, Somerset, Anglicko, s poslednými úpravami v londýnskom Townhouse Studios. Ashcombeho záznamové zariadenie bolo umiestnené v bývalej maštali pre kravy v prerobenom statku.

  Producent Daniel Lanois si nemyslel, že toto miesto je až šnupavé, ale svoju prácu vykonalo. Povedal Zvuk pri zvuku v roku 1987: „Fantastické miesto, ale pravdou je, že tam bolo dobré vybavenie, ale nie veľmi dobre nainštalované. Všetko sa to zmenilo, keď Peter nechal postaviť nový štúdiový komplex, ale robilo sa to na starom mieste, kde to bolo trochu „funkčné“, viete. Nové miesto je úplne úžasné a nazýva ho The Box. Je to v rovnakom okrese, ale v inom údolí.

  Technicky boli určité problémy s Takže . Je to dobre znejúci záznam. Keď to počujem v rádiu, pomyslím si: „Hmmm, teraz to má niečo“. Zachytili sme zvuk a to ma veľmi teší. '
 • Pôvodná verzia tejto piesne sa takmer zdvojnásobila oproti päťminútovému singlu. Vysvetlil to zvukový inžinier Kevin Killen Zvuk na zvuku : „V rozšírenej verzii to znelo ako skutočne skvelá skladba, ktorú bolo potrebné upraviť do lepšie zvládnuteľnej podoby, aby mohli byť jej skvelé nápady predstavené stručnejšie, prípadne s cieľom byť singlom.“
 • Killen vysvetlila, ako producent Dan Lanois vytvoril jedinečné zvuky na trati vytvorením ilúzie: „Počas nahrávania sa Danovi veľmi páčila myšlienka spojiť nástroje a vytvoriť novú časť,“ povedal. „Nebolo teda nič neobvyklé, keď Dan hral na 12-strunovej elektrickej gitare, David Rhodes na šesťstrunovej gitare Steinberger alebo Strat a Peter pri CP70, Fairlight alebo Prophet 5. Namiesto toho, aby boli ich nástroje nahraté do troch. diskrétne stopy, všetky boli spracované ako jeden zdroj zvuku a zaznamenané do mono alebo stereo stopy na vytvorenie zvukovej ilúzie/časti.

  „Keď sme spracovávali každý zvukový zdroj, informovalo to a ovplyvňovalo to, ako budú David, Dan a Peter hrať, a vzhľadom na to, že medzi časťou a spracovaním bola taká veľká súhra, skutočne to prinieslo niekoľko jedinečných zvukov. Pokúšali sme sa vyhnúť sa nahrávaniu zvukov z akcie, ale museli mať známu, aj keď nie okamžite rozpoznateľnú stopu. V podstate tieto časti zneli oveľa viac na klávesnici alebo mierne na gitare, ale zvyčajne neboli. “
 • Pred Takže , Gabrielove prvé štyri sólové albumy mali všetky názov (aj keď štvrtý sa volal Zabezpečenie v U.S.A). 'Pôvodne som si myslel, že sa vyhnem titulom a budem robiť svoje záznamy ako časopisy,' povedal Točiť . „Keď sa pozriete domov na hromadu časopisov, spomeniete si na ne spravidla podľa obrázku na obálke; Chcel som, aby to vyzeralo ako práca. “

  Novému albumu dal „univerzálny názov, aby si ľudia nakoniec nekúpili rovnakú nahrávku dvakrát“.
 • Gabriel vďačí hudobnému videu za úspech piesne, pretože, povedal Valiaci sa kameň „Myslím si, že to malo zmysel pre humor aj zábavu, ani jedno so mnou nijako zvlášť nesúviselo. Myslím - nesprávne, keď sa na to pozerám - myslím si, že som bol považovaný za dosť intenzívneho a excentrického Angličana. “
 • V roku 1986 vyšiel aj rozšírený tanečný mix. Tento remix pripravil John Potoker, ktorý mal veľa materiálu na prácu, pretože Gabriel k piesni nahral veľa džemov. Potoker tiež vykonal veľa práce s remixovaním piesní pre Gabrielovho bývalého spoluhráča z kapely Genesis Phila Collinsa.
 • Tento hit #1 v Amerike 26. júla 1986. 14. novembra toho roku bol použitý v Miami Vice epizóda „Better Living Through Chemistry“, jedna zo siedmich piesní, ktoré Peter Gabriel umiestnil v sérii. Miami Vice získal práva na mnohé piesne, kým boli ešte horúce, čo dodáva súčasnému pocitu predstavenie. Umiestnenie pre umelcov prinieslo nielen expozíciu, ale aj cachet, pretože show bola nepopierateľne skvelá.
 • Medzi filmy na použitie tejto piesne patrí Odskočiť (2005), Dom veľkej mamy 2 (2006) a Snehové anjely (2007).
 • Počas výroby Takže , Gabriel, Lanois a Rhodes sa dostavili na nahrávacie sedenia v žltých stavebných ochranných prilbách ako spôsob, ako zlepšiť náladu, ak sú veci príliš napäté. Lanois si myslí, že tento trik pomohol inšpirovať melódiu.

  'Rozhodli sme sa, že zavedieme režim, ako pracovnú morálku,' povedal v rozhovore pre Songfacts. „Trochu sme sa teda pobavili na myšlienke, že chodíme do práce, ako keby sme boli stavbári. Nosili by sme tieto žlté prilby!

  Ukázali sme sa do práce na prilbe a vždy som povedal: „Poďme udrieť kladivom!“ Prešli by sme pracovným dňom a bolo tam veľa odkazov na kladivo. Myslím, že práve tu Peter získal titul. Takže sme sa bavili a pracovali spolu. '
 • Keď Gabriel cestoval za Takže Album v roku 1986 nepriniesol sekciu pre lesný roh, a tak padol na jeho hráča na klávesy Davida Sanciousho, aby tieto zvuky vytvoril, čo v živom prostredí nebola ľahká úloha. V rozhovore pre Songfacts so Sancious vysvetlil:

  „To boli počiatky vzorkovania, takže veľa zariadení, ktoré existujú teraz, ešte ani neexistovalo, ale ty si mohol ochutnať a on vyskúšal noty z pôvodnej sekcie rohu - Memphis Horns. Neboli však zaznamenané žiadne frázy. Po častiach sme zobrali skutočné tóny z rohov a potom som ich priradil k časti klávesnice, takže bolo na mne, aby som zistil, koľko klávesnice zaberie táto zvuková sekcia. Existujú asi štyri rôzne časti rohu, rôzne snímky a interpunkcia a veci, ktoré sa stali, takže som to musel rozložiť po celej dĺžke klávesnice s 88 klávesmi. A potom sú v tom aj zvuky organov a zvuk flauty shakuhachi, ktorý som musel hrať. Je zábavné nastaviť a minútu na jeho naprogramovanie, ale vždy, keď ste počuli tú sekciu klaksónu, fyzicky som hral na nástroj a so zvukmi rohov to bol skutočný zvuk. “

  Dodal: „Použili sme vzorkovače Akai, ktoré mali diskety - do týchto vecí ste museli vložiť disketu. A mali sme toľko samplov, že mi stačili dva samplery Akai na seba, aby mi dali všetky zvuky, ktoré by som ku konkrétnej skladbe potreboval. Takže počas súpravy bol môj technik vedľa mojej klávesnice a vyskočil na ukážky, povedzme, „Sledgehammer“, ale museli ste počkať, kým sa načíta, a Peter bude musieť zabiť čas pri mikrofóne. Pozrel sa na mňa a ja som mu musel dať vysoký znak, aby povedal: 'Áno, pieseň môžeš začať hneď, pretože všetky ukážky sú pripravené.'

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: