Starboy od The Weeknda (predstavenie Daft Punk)

 • David Bowie bol Starman The Weeknd si však k svojmu albumu z roku 2016 nárokuje titul „Starboy“ v titulnej skladbe. Ale zatiaľ čo Bowie rozprával nebeský príbeh, The Weeknd sa odvoláva na svoju celebritu, dáva nám pohľad na jeho život v luxusu a vyvoláva neprajníkov. „Za týždeň ste urobili celý rok,“ tvrdí.


 • Pieseň vyšla 22. septembra 2016 - prvý jesenný deň. Deň predtým to The Weeknd škádlil tweet : 'Ožívam na jeseň.'

  V tweete odhalil aj svoj nový vzhľad, pričom jeho slávne dredy sú odrezané.
 • „Starboy“ je alter ego, ktoré vytvoril The Weeknd. Zane Loweovi povedal: „Je to braggadociovejšia postava, akú všetci máme v sebe.“


 • Túto skladbu vyrobil Daft Punk. Robotické duo predtým pracovalo s The Weekndovou kohortou Kanye Westom na jeho albume 2013 Ježiš .
 • The Weeknd v tejto piesni spomína na niektoré svoje autá. Medzi nimi:

  „P1 čistejší ako topánky do kostola“ - McLaren P1

  „Všetko červené jahňacie, aby som vás dráždil“ - Lamborghini

  „Stiahnite si ten Roadster SV“ - ďalšie Lamborghini, toto je Aventador Superveloce Roadster

  Je bezpečné povedať, že The Weeknd je auto.


 • Keď The Weeknd spieva: „Pozri sa, čo si urobil“, existuje niekoľko spôsobov, ako sa na to pozrieť. Tu sú tri:

  1) Keďže prvý riadok piesne oslovuje poslucháča („snažím sa ťa dostať do najhoršej nálady“), výraz „ty“, „pozri, čo si urobil“, by mohol opäť odkazovať na poslucháča a hudobných fanúšikov vo všeobecnosti: ľudia, ktorí konzumujú hudbu. Práve oni z neho robia hviezdu tým, že si kupujú jeho albumy a pozerajú sa na jeho šou. Spoluvytvárajú túto namyslenú postavu Starboy.

  2) The Weeknd by mohol hovoriť o hudobnom priemysle a odkazovať na „stroj“, ktorý produkuje tieto popové hviezdy, ktoré sú staršie ako život: vedúci nahrávacích spoločností, producenti albumov, skladatelia, publicisti a konzultanti imidžu. V skutočnosti tvoria túto postavu Starboy.

  3) Čo keď „vy“ ste vlastne samotný The Weeknd? Čo keď v tejto línii hovorí sám so sebou? The Weeknd sa vedome rozhodol prejsť od záhadného podzemného umelca v Toronte k globálnej senzácii, keď podpísal zmluvu s Republic Records. Po uvoľnení jeho Trilógia mixtapes v roku 2012 a potom jeho oficiálny debut v hlavnom vydavateľstve Kiss Land v roku 2013 stále nedosiahol úroveň úspechu, po ktorom zúfalo túžil, a tak začal robiť umelecké rozhodnutia, ktoré by ho tam dostali - duetovanie s Arianou Grande o piesni „Love Me Harder“, ktorou prispel dvoma piesňami 50 odtieňov sivej soundtrack a vydanie ' Can't Feel My Face 'ako druhý singel z jeho albumu Krása za šialenstvom - napriek tomu čelí kritike od dlhoročných fanúšikov za zmenu jeho zvuku z drsného a temného R & B na rozhlasovejší pop. Možno ľutuje zmenu? Možno nenávidí, že musel hrať túto hru, aby dosiahol požadovaný úspech? Alebo mu to je vlastne jedno.
 • Režisér filmu je častý Weekndov spolupracovník Grant Singer a vo videu je vidieť, ako maskovaný Abel Tesfaye zabíja svoju starú osobnosť, zastriháva jeho starý účes, spaľuje obsah šatníka a rozbíja svoje platinou platne so skleneným rámom s obrovským žiariacim krížom. Daft Punk urobte krátke cameo v podobe portrétu na stenu.
 • The Weeknd vo svojich textoch často píše o svojom vlastnom užívaní drog a v predzbore Starboy sa špekuluje, že opisuje svoju vzornú priateľku Bellu Hadidovú, ako šnupáva kokaín zo svojho novo kúpeného stolu z ebenového dreva (alebo možno klavír?). Miluje ju kvôli jej povestnému zvyku, alebo ju miluje napriek tomu? Tak či onak, ukazuje to márne vzťahy, ktoré má so ženami. Nie je to najláskavejší spôsob, ako ich reprezentovať (a konkrétne Hadida), takže je to možno ďalšia kritika triviálneho života, ktorý vedie ako popová hviezda:

  20 stojanov na stôl vyrezaný z ebenového dreva
  Nakrájajte túto slonovinu na chudé kúsky
  Potom si to vyčistila tvárou, ale ja milujem svoje dieťa
 • V rozhovore s Wall Street Journal The Weeknd odhalil, že Starboy Názov albumu bol inšpirovaný Davidom Bowiem. 'Milujem Bowieho, myslím si, že je hlavným vynálezcom,' povedal.
 • Táto pieseň bola čiastočne výsledkom šťastnej nehody. Keď The Weeknd pracoval s Daft Punk na skladbe „I Feel It Coming“, dostával od producentov smer cez svoje slúchadlá. „Voľne som sa nad tým pokúšal nájsť atmosféru,“ povedal Zane Lowe v rozhovore pre Beats 1. „Keď nahrávam záznam, cez spätný hovor môžem počuť nejakú spätnú väzbu, nejaký druh bubnovej slučky. Zakaždým, keď Thomas [Bangalter] povedal: „Dobre, nabudúce.“ Takže som rád: „Čo to je? Čo je to za zvuk? '

  Vchádzam teda dovnútra a je to Guy-Man [Guy-Manuel de Homem-Christo] v jeho telefóne alebo v prenosnom počítači alebo čo, a sú to bubny „Starboy“. Som rád: 'Čo je to?' Hovorí: „Neviem, je to len niečo v mojom telefóne.“ Hovorím: „Dajte to s-t na reproduktory f-king. Nechaj ma to počuť. ' A je to len táto šialená, obludná slučka.

  Takže som položil „Cítim, že sa to blíži“ na stranu a povedal som: „Píšem to.“
 • The Weeknd tiež Zane Lowemu odhalil, ako si nemyslí, že by táto pieseň mala potenciál byť singlom. „Myslel som si, že som to len ja, keď som Starboy,“ povedal. „Necítilo sa to ani ako albumový záznam. Pripadalo mi to ako dope atmosféra. Tak som to vrátil do Toronta a hral som to pre tím. Prišli o rozum. [Hral som to] prostredníctvom hlasovej poznámky, pretože som nemal - Nemám rád posielanie žiadnych záznamov, takže som to mal ako hlasovú poznámku [smiech]. Hral som to na reproduktoroch a každý povedal: „Áno, toto je ďalší singel.“
 • The Weeknd to zaspieval na udeľovaní cien American Music Awards 2016 a počas dobre prijatého predstavenia sa zablysol necharakteristickým úsmevom.
 • V piesni je odkaz na Brada Pitta:

  Nechajte negr Brada Pitta
  Legenda jesene
  Brala rok ako zbojník


  To svedčí o filme Pitta z roku 1994 Legends of The Fall . Niekoľko dní pred vydaním piesne Pitt a Angelina Jolie oznámili, že sa rozvádzajú.
 • Táto pieseň je v úplnom kontraste k hitu Bruna Marsa „24K Magic“, ktorý vyšiel v rovnakom čase. Zatiaľ čo Mars nás pozýva na večierok („Chcem ťa len posunúť vyššie“), The Weeknd zaujíma zákernejší prístup („Snažím sa ťa dostať do najhoršej nálady“).
 • Riadok „Dom tak prázdny, potrebuje stredobod“ je chvályhodný, ale odhaľuje aj odvrátenú stránku slávy, pretože si môžete kúpiť veľký, luxusný dom, ale len málokedy tam budete, aby ste si to užili. Pre The Weeknda by to mohlo nadobudnúť hlbší zmysel a vypočuť si, ako ľutuje, že sa stal popovou hviezdou. Je možné, že sa cíti taký osamelý, že sa pokúša vyplniť túto prázdnotu všetkými týmito nezmyselnými predmetmi, ale nefunguje to. Vnútri sa stále cíti prázdny.
 • The Weeknd vystúpil na pódium ako hudobný hosť v epizóde 3. októbra 2016 V sobotu večer naživo . Počas šou vôbec prvýkrát vystúpil naživo „Starboy“, pričom text piesne skríkol, keď sa nad ním vznášal obrovský biely kríž. The Weeknd predviedol aj ďalší Starboy sledujte „False Alarm“ v tej istej šou.
 • Keď sa formovala postava Starboy, The Weeknd urobil drastickú zmenu vo svojom vzhľade tým, že odrezal svoje podpisové dredy. Nepočuje, ako s ním ľudia hovoria, pretože bez ohľadu na obľúbené trendy môže nasledovať akúkoľvek cestu a vždy bude mať svoj vlastný štýl:

  Hovoríš o mne, nevidím tieň
  Zmeň svoj štýl, zaraďujem sa do akéhokoľvek pruhu
 • Keď The Weeknd spieva „Prichádzam pre kráľa ... Ožívam na jeseň“, naráža na svoju pieseň „Kráľ pádu“ z roku 2014.

  Tiež by mohol odkazovať na kritikou uznávanú televíznu šou Drôt . Keďže The Weeknd neustále hovorí o tom, že je v nebezpečenstve, je ťažké nemyslieť na to, ako Omar Little v 8. epizóde 1. sezóny vyhlásil: „Poď ku kráľovi, najlepšie si to nenecháš ujsť.“ Podobný názor má aj Weeknd. Môžete sa s ním pokúsiť ísť do vojny, ale najlepšie sa mu darí v obkľúčení, takže sa nedostanete ani blízko predných brán.
 • Čo je to hudobné video Weeknda, ak sa v ňom nezabije? Jedným z najzaujímavejších aspektov The Weeknda ako výtvarníka je pokračujúci príbeh jeho videí. Dej filmu bol veľmi silný analyzované a teoretizoval , ale spoločnou témou je The Weeknd, ako sa v nich nejako poškodzuje. Dostane sa mu autonehoda v 'The Hills', zapáli sa mu v 'Can't Feel My Face', 'pochová sa nažive v púšti' Tell Your Friends 'a na konci sa strelí do hlavy. z „falošného poplachu“.

  „Starboy“ nie je iný. Video začína príponou Krása za šialenstvom Weeknd priviazaný k stoličke vo svojom dome. Záhadný muž s čiernou maskou si dá igelitové vrecko na hlavu a udusí ho na smrť. Scéna je taká grafická, že televízna stanica VEĽA v Kanade túto úlohu nehrali. Nasledujúci záber priblíži diamantový kríž visiaci na krku čierneho maskovaného muža, keď si opravuje pravdepodobne superdrahou koženú bundu a rukavice. Tajomný muž sa prezlečie a šokujúco odhalí, že je to vlastne The Weeknd, ibaže si odrezal svoje výrazné dredy. Spieva: „Snažím sa ťa dostať do najhoršej nálady, ah“ a Starboy Weeknd je na svete.

  Nový Weeknd spieva a tancuje okolo svojho domu a obdivuje prikryté múry Krása za šialenstvom pamiatky. Na konci chodby vidí žiariaci ružový kríž a hypnotizuje sa. Potom má svoj vlastný druh Sloboda Georga Michaela! '90' okamih, kedy zlomí všetok majetok z Krása za šialenstvom -era s ružovým krížom.

  The Weeknd v zásade zabíja svoje staré ja. Znovuzrodil sa ako postava Starboy a demoluje všetko, čo predstavuje jeho celebritu (dobre, okrem jeho vzácnych áut). Jedna premisa o príbehu, ktorý preteká jeho videami, je, že The Weeknd v podstate predáva svoju dušu diablovi, aby sa stal popovou hviezdou, čo možno odzrkadľuje jeho pocity zo skutočného vzťahu s hudobným priemyslom. Videoklip k piesni „Starboy“ teda podporuje myšlienku, že The Weeknd sa v skutočnosti kriticky pozerá na jeho úspech a slávu v piesni tým, že rozbije všetko, čo ju symbolizuje.
 • Starboy je jamajský slangový výraz pre chladného alebo dôležitého človeka. The Weekndovo preberanie slova bolo bodom sporu s nigérijským spevákom a častým spolupracovníkom Drakea Wizkidom, ktorý o sebe hovorí ako o „skutočnom Starboyovi“. Tento výraz sa zhodou okolností nazýva názov Wizkidovej spoločnosti Starboy Entertainment.
 • Somálsko-americká básnička a hudobníčka Yasminah obvinila Daft Punk a The Weeknda zo strhnutia jej piesne z roku 1999 ' Matka „za„ Starboy “. Podľa TMZ podala žalobu vo výške 5 miliónov dolárov, v ktorej tvrdí, že The Weeknd a jeho producenti ukradli rytmus ich skladby. Tiež ich obviňuje, že používajú „rovnaký háčik, rovnaký kľúč a podobné tempo“.
 • Weeknd to spieval na Super Bowle 2021 v Tampe na Floride, kde bol polčasovou zábavou a neobvykle jediným interpretom.


Zaujímavé Články