Hoppipolla od Sigur Rós

  • Toto bolo vydané ako singel v Spojenom kráľovstve potom, čo sa stalo všadeprítomným na BBC koncom jari 2006. Použilo sa ako podkladová hudba pre upútavky na prírodopisnú sériu Sira Davida Attenborougha, Planéta Zem , za záverečné titulky spravodajstva BBC o finále FA Cupu v roku 2006 a za propagáciu ich spravodajstva z Majstrovstiev sveta 2006 vo futbale.
  • Niektoré texty sú v islandčine a niektoré v hopelandštine, jazyku, ktorý vymyslel skladateľ kapely Jon 'Jonsi' Birgisson.
  • Georg Holm vysvetlil ďalej musicomh.com význam slova „Hoppipolla“: „Veľmi radi sa hráme so slovami, napríklad spojíme dve slová a vytvoríme z nich nové slovo. Znamená to skákať do mlák. Mali by to byť dve slová, ale teraz je to takmer ako meno. Texty opisujú atmosféru, spomienku alebo niečo také, ako keď dieťa skáče do kaluží, padá dole a krváca z nosa, vracia sa späť... Na tom nezáleží, keď ste dieťa.
  • Takk znamená v islandčine „ďakujem“. Keď sa ich v tom istom rozhovore spýtali, za čo sú vďační, Georg odpovedal: „Čo pre teba to slovo znamená? Keď si prečítate slovo Takk alebo ďakujem, môže to byť dobrá pripomienka pre ľudí, ktorým by ste mali byť vďační. Nie je to len to, že niekomu ďakujeme, je to... neviem... slovo.“
  • Klávesista Kjartan 'Kjarri' Sveinsson na rovnakú otázku na Pitchfork Media odpovedal: 'Sme vďační za to, že sme to dokázali, a za uznanie, ktoré sa nám dostáva. Naozaj milujeme to, kde sme.“
  • V Spojenom kráľovstve môžu televízni producenti licencovať hudbu pre svoje programy prostredníctvom organizácie kolektívnej správy práv na nahrávanie PPL a nemusia získať povolenie od umelcov a/alebo vydavateľstiev zakaždým, keď použijú hudbu vo svojich programoch. Povedal Birgisson Gigwise že táto pieseň bola prehrávaná v britskej televízii. Povedal: „Hoppípolla“ bol znásilnený v britskej televízii. Nejakým zvláštnym spôsobom si národná televízia tu v Británii nemusí pýtať povolenie na použitie skladieb, ak sú na pozadí televíznych relácií alebo čohokoľvek iného. Takže si to môžu jednoducho vziať a použiť a to sa často stalo s „Hoppipollou“. Show Davida Attenborougha [ Planéta Zem ] však bolo v pohode. Všetci sme jeho veľkými fanúšikmi.
  • Hoci sa táto skladba teraz považuje za najznámejšiu skladbu Sigur Ros, v tom čase to v kapele vyvolalo spory. Odvolal sa klávesák Kjartan Sveinsson Nestrihané :

    'V skutočnosti sme mali veľa hádok o tej pesničke.' Nikdy sme sa toľko nehádali kvôli žiadnej pesničke. Nebol som spokojný s dĺžkou slučky; ostatní chlapci to chceli o pár úderov dlhšie ako ja. Nakoniec som vyhral!'


Zaujímavé Články