Super Freak od Ricka Jamesa

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o dievčati, ktoré je sexuálne veľmi dobrodružné, obzvlášť s členmi kapely. „Freak“ je slang pre niekoho, kto je ochotný vyskúšať rôzne fetišky, a tak sa „Super Freak“ pokúša o čokoľvek. James bol známy svojou náklonnosťou k „šialenému“ správaniu, kvôli ktorému sa dostal do problémov so zákonom, keď bol spolu so svojou priateľkou zatknutý za únos iného dievčaťa za účelom sexu.


 • James vysvetlil, ako prišiel k tejto piesni Hudobník časopis v roku 1983: „Chcel som napísať hlúpu pieseň. Bol som v štúdiu a všetko ostatné pre album ( Pouličné piesne ) bolo urobené. Práve som dal 'Super Freak' dohromady veľmi rýchlo. Chcel som hlúpu pieseň, ktorá mala trochu textúry novej vlny. Tak som len prišiel s týmto hlúpym malým lízaním a vysvetlil som to. Ako prvú som vymyslel basovú časť. Potom som naň položil gitaru a klávesy, pričom som urobil hlúpu časť klávesnice „ehh ehh“. Potom som našiel ladenie na svojom Oberheim OB -Xa, ktoré som už dlho chcel použiť - znie to ako duchovia. A vložil som do toho veľmi opernú vokálnu štruktúru, pretože ma veľmi baví opera a vážna hudba. V mojej hudbe toho pravdepodobne veľa počujete. Tak som povedal (spieva hlbokým hlasom) „Je v poriadku“; veľmi operný, druh zábavných vecí. '


 • „Super Freak“ bol pre Ricka Jamesa najväčším popovým hitom, v USA sa dostal na 16. miesto. Mal len mierny úspech na Hot 100, ale mal štyri #1 R & B hity a zabezpečil si legendu ako plodného producenta a inovátora funku. Veľký R & B hit z albumu bol „Give It to Me Baby“; „Super Freak“ sa stal číslom 3.


 • Toto bolo vydané vo vydavateľstve Motown Records a predstavilo záložné vokály skupiny The Temptations, na čo James v piesni poukazuje, keď kričí: „Tempations sing.“ Jeden z ich členov, Melvin Franklin, bol strýkom Ricka Jamesa.
 • Toto bolo vydané v lete 1981, zhruba v čase, keď sa MTV začala vysielať. S režisérom Nickom Saxtonom nakrútil James videá pre seriály „Give It To Me Baby“ a „Super Freak“ v nádeji, že sa dostanú do siete. V tom čase však MTV odmietla prehrávať videá od čiernych umelcov a tí ich odmietli a naďalej kŕmili Ameriku stálym prúdom rocku a EuroPopu. Toto odmietnutie hrať čiernu hudbu bolo pozdržaním programu rozhlasových staníc, kde sa bežne hovorilo, že ak by ste hrali čiernu hudbu, stratili by ste bielych poslucháčov. Prvým černošským umelcom, ktorý vyrobil MTV s novou piesňou, bola Musical Youth, ktorá napriek tomu, že si prispôsobila pieseň o fajčení marihuany, bola pre manažérov siete oveľa menej desivá než James s leskom s leskom, ktorý spieval o výstrednom sexe. Túto farebnú bariéru rozbil Michael Jackson, ktorý do siete priniesol nový zvuk a prepracovanosť s videami pre neho Thriller album.


 • Aj keď sieť toto video neprehrala, Rick James nakoniec uzavrel mier s MTV a vložil ich spoluzakladateľa Les Garland do videa k piesni Eddieho Murphyho „Party All the Time“, ktorú James produkoval. Čo sa týka presne toho, prečo MTV odovzdávala film „Super Freak“, vysvetlila v knihe ich riaditeľka akvizícií Carolyn Baker. Chcem svoju MTV : 'Nebola to MTV, ktorá odmietla' Super Freak. ' To som bol ja. Ja vyladilo to. Viete, prečo? Pretože v nej boli polonahé ženy a bola to kravina. Ako černoška som nechcel, aby to predstavovalo mojich ľudí ako prvé čierne video na MTV. “
 • V priebehu rokov sa slovo „šialenec“ stalo veľmi populárnym v textoch hip-hopu a R&B. Je to všestranné slovo, ktoré možno použiť ako sloveso („Freak Me“) aj ako podstatné meno („The Freaks Come Out At Night“). Používanie slova vyvrcholilo v polovici 90. rokov slovným spojením „rozčúlite sa“.
 • MC Hammer vyskúšal slávnu basovú linku pre svoj najväčší hit „ Toho sa nemôžeš dotknúť . ' James podal na Hammera žalobu, ktorá sa skončila mimosúdnym vyrovnaním a udelila Jamesovi skladateľskú zásluhu na trati. Výsledkom bola Jamesova jediná cena Grammy, keď pieseň „U Can't Touch This“ v roku 1991 získala cenu za najlepšiu pieseň R&B.
 • Holandské tanečné duo The Beatfreakz sa tomu venovalo v roku 2006. Ich verzia sa v Británii umiestnila na siedmom mieste, čo je prvýkrát, čo sa táto pieseň v Británii umiestnila na prvom mieste, pretože pôvodná verzia Ricka Jamesa tam nebola hitom.
 • Vo filme Malá Miss Sunshine , dievčatko Olive robí na túto pieseň v súťaži Little Miss Sunshine úžasne nevhodný tanec.

  Ukazuje sa to aj v týchto filmoch:

  Pohreb rodiny Madea (2019)
  Láska, Simon (2018)
  Bohemian Rhapsody (2018)
  Jednotka samovrahov (2016)
  Denník Wimpy Kid (2010)
  Transformers: Revenge of the Fallen (2009)
  Vitajte doma, Roscoe Jenkins (2008)
  Norbit (2007)
  Americký Dreamz (2006)
  Biggie a Tupac (2002)
  Batman sa vracia (1992)
  Doktor Detroit (1983)

  A v týchto televíznych reláciách:

  Škandál („Je to zvládnuté“ - 2013)
  Simpsonovci (Treehouse of Horror XXIV - 2013; Treehouse of Horror X - 1999)
  Škaredá Betty („Vykoľajený“ - 2007)
  Dva a pol chlapa („Squab, Squab, Squab, Squab, Squab“ - 2005)
  Gilmorove dievčatá („Dostali sme nás Pippi Virgin“ - 2004)
  kráľ hory („Vracajúci sa Japonci“ - 2002)
  Chlapec sa stretáva so svetom („Plytký chlapec“ - 1996)
  V živej farbe („Príručka černocha k porozumeniu čiernej ženy“ - 1990)
  Tím ('The Heart of Rock N' Roll ' - 1985)
  Nicole -Raymond, WA
 • Keď James prosí: „Blow, Danny!“, Rozpráva sa so svojim saxofónom Danielom LeMelle tesne pred sólom.
 • Los Angelesský DJ menom Alonzo Miller je spolu s Jamesom uznávaný ako spisovateľ tejto skladby. Miller pracoval na texte s Jamesom a pomáhal ich zmierniť, aby mala pieseň väčšiu šancu dostať sa do éteru a prejsť na biele publikum. Millerovi sa podarilo pieseň prehrať na stanici, kde pracoval, KACE.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: