Sweet Child O 'Mine od Guns N' Roses

 • Texty piesní pochádzajú z básne, na ktorej pracoval Axl Rose. Pieseň napísal o svojej priateľke Erin Everlyovej, dcére Dona Everlyho z Everly Brothers. Po štyroch rokoch chodenia sa zobrali 28. apríla 1990 na svadbe v Las Vegas v Las Vegas, ale len o deväť mesiacov neskôr bolo manželstvo anulované a Everly sa prihlásila k zneužívaniu.
 • Chuť na ničenie bol prvým albumom Guns N 'Roses, ktorý vyšiel v júli 1987. Trvalo dlho, kým sa uchytil, a tri praskliny v úspešnom singli, kým sa tak stalo.

  „Je to tak jednoduché“ bol prvý singel, po ktorom nasledoval text Vitajte v džungli . ' Obaja padli, ale keď v júni 1988 vyšiel album Sweet Child O 'Mine ako tretí singel, stabilne sa vyšplhal na vrchol a priniesol aj album. Pieseň sa v septembri dostala na 1. miesto; album sa dostal na najlepšie miesto v auguste. V nadväznosti na úspech „Sweet Child“ bol film „Welcome To The Jungle“ vydaný znova a tentoraz sa stal hitom.
 • Slash prišiel s riffom, keď hral na gitare. Myslel si, že je to hlúpe, a nechcel s tým mať nič spoločné, ale Axlovi sa to páčilo a nechal ho hrať ďalej. Izzy Stradlin pridal niekoľko akordov a pieseň sa spojila. Podľa autobiografie Duffa McKagana z roku 2012 bol Slash vždy považovaný za najhoršiu pieseň Guns N 'Roses.
 • Povedal Slash Valiaci sa kameň časopis: „Je to kombinácia vplyvov. Od Jeffa Becka, Cream a Zeppelina po veci, ktoré by vás prekvapili: sóla vo verzii „Blinded By The Light“ od Manfreda Manna a Gerryho Raffertyho Pekárska ulica . ''
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Axl si pred nahrávaním svojho vokálu vypočul veľa piesní Lynyrd Skynyrd. Páčil sa mu ich domovský, skutočný zvuk a chcel ho duplikovať na tejto skladbe.
 • Axl Rose mal drsné detstvo, ale v tejto piesni si spomína na jedno vrecko svetla a pamätá si spomienky na detstvo, „kde bolo všetko čerstvé ako jasne modrá obloha“.

  Povedal to Los Angeles Times : 'Linka' modrá obloha 'bola vlastne jednou z mojich prvých spomienok z detstva - pozerať sa na modrú oblohu a priať si, aby som v nej mohol zmiznúť, pretože bola taká krásna.'
 • Video režíroval Nigel Dick, ktorý urobil prvých päť videí Guns N 'Roses. Na rozdiel od ich neskorších eposov pre „November Rain“ a „Don't Cry“ je video Sweet Child O 'Mine len zrnitými, čiernobielymi zábermi kapely, ktorá pieseň predviedla. Stačilo im vyhrať cenu MTV Video Music Award za najlepšie heavy metalové video.
 • Tretí verš, ktorý Axl napísal, bol upravený, pretože nahrávajúca spoločnosť si myslela, že je pieseň príliš dlhá.
 • Pieseň sa v Amerike dostala na 1. miesto 10. septembra 1988 a vydržala tam dva týždne. Kým sa šplhalo na najvyššie priečky, Guns N 'Roses absolvovali turné ako otvárací akt pre Aerosmith. Na konci turné 15. septembra G N 'R zatienili popularitu svojich headlinerov a boli vybraní na titulnú stranu Valiaci sa kameň na ich vydanie zo 17. novembra.

  Prehliadka prebehla veľmi dobre vďaka základnému pravidlu, ktoré Aerosmith stanovil: v ich prítomnosti nie sú žiadne drogy. Teraz rehabilitovaný Aerosmith mohol vidieť Guns N 'Roses, ako kráčajú rovnakou cestou závislosti, ale nijako sa nesnažil im kázať o nebezpečenstvách, pretože vedeli, že Gunners budú musieť urobiť vlastné chyby. Aerosmith však namiesto termínov turné skupine poskytol tričká so zoznamom rehabilitačných centier, ktorými prešli, čo považovali za svoje vyhlásenie.
 • Pieseň odhalila citlivú stránku, ktorú Rose predtým neukázala a robí to sporadicky odvtedy: „Veľa rockových kapiel je príliš chabých na to, aby v akejkoľvek záležitosti cítili sentiment alebo emócie, pokiaľ ich niečo nebolí,“ povedala Rose. v tom čase. '' Sweet Child O 'Mine' je prvá pozitívna pieseň o láske, akú som kedy napísal, ale nikdy predtým som nemal o kom písať. '
 • Na videu je pár okamihov pred vzletom Slashovho sóla vidieť, ako Axl vyzlieka sako. Axl mal na rukách toľko náramkov, že mal problém vyzliecť si sako, a tak ich donútil vykonať niekoľko opakovaní. Axl v rozhlasovom rozhovore s Eddiem Trunkom z roku 2006 uviedol: „Video, ktoré chceli k piesni urobiť, malo byť o ázijskej žene, ktorá nosí dieťa do USA. Na konci videa je dieťa rozrezané a vo vnútri je heroín, pretože o tom je pieseň. '
  Jacob - Štokholm, Švédsko
 • Toto je najhranejšia pieseň, akú Slash kedy napísal. Povedal to Spojenému kráľovstvu Merač noviny: „Existuje niekoľko skutočne dobrých inštrumentálnych verzií pre klavír alebo husle, ale niektoré verzie muzakov ma vydesili. Sedel som v lekárskej ordinácii a myslel som si: „To znie povedome“ a potom som si uvedomil, že to niečí interpretuje to, čo som napísal. To môže byť strašidelný pocit. '
 • Slash vyrazil wah-wah pedál pre svoje gitarové sólo, ktoré pristálo na č. 3 ďalej Gitarový svet Zoznam 2015 najlepších wah sól všetkých čias.
 • Toto ocenenie získalo v roku 1989 cenu American Music Awards za najlepší singel, heavy metal/hard rock. Skupina predviedla na show „Trpezlivosť“ s Donom Henleym sediacim na bicích pre chorého Stevena Aldera.
 • Toto bolo remixované a znovu vydané vo Veľkej Británii v máji 1989, kde bolo zaradené do č. 6. Keď tam bol prvýkrát prepustený v auguste 1988, získal číslo 24.
 • Sheryl Crow o tom hovorila v roku 1999 pre film Adam Sandler Veľký ocko , ktorá v Británii zaznamenala hit č. 30 a získala za ňu cenu Grammy za najlepší ženský rockový spevácky výkon v roku 2000. Jej verzia sa objaví v strede filmu bezprostredne po tom, ako dieťa odnesú; originál Guns N 'Roses sa hrá na konci s kreditmi.
  Shelby - Westfield, IN
 • Gitarové sólo je na 37. mieste Gitarový svet Časopis 2013 zoznam 100 najlepších gitarových sól všetkých čias (Slash's) novembrový dážď „sólové pozície č. 6).
  Elliot - Toronto, Kanada
 • V rozhovore s Nestrihané časopis február 2008 Slasha sa pýtali, kde je najpodivnejšie miesto, kde počul jednu z jeho piesní. Odpovedal: „Počul som“ raj “a„ Trpezlivosť “na niektorých zvláštnych miestach, ale najpodivnejšie je počuť verzie Muzak„ Sweet Child O “Mine” vo výťahoch a nákupných centrách. Dokonca som počul aj jeho úpravu pre harfu. Nedávno som bol v hoteli a pianista v salóniku to hral. Keď sa to stane, mám zmes emócií. Časť je „hej, to je naša melódia!“, Časť je v rozpakoch z toho, keď si to človek vôbec všimne, z časti je to zmätok z toho, že niekto iný hrá vašu hudbu, niekto, kto o vás nič nevie, kto vás nikdy nestretol, kto je len prehrávanie vašej hudby ako súčasti tisíca kusov materiálu, ktorý musia prehrať. Predstavte si, ako sa, povedzme, musí cítiť Paul McCartney, keď jeho hudbu počuje úplne všade. '
 • V roku 2008 vyhlásila Americká asociácia nahrávacieho priemyslu Chuť na ničenie najpredávanejší debutový album v USA s 18 miliónmi predaných kópií. Predošlým rekordérom bol debut Bostonu v roku 1976 s vlastným názvom, ktorého sa predalo 17 miliónov.
 • Táto pieseň sa hrá blízko konca filmu v roku 2008 Zápasník keď postava Mickeyho Rourka vstúpi do ringu. Axl Rose, ktorý je priateľom Rourka, dovolil nízkorozpočtovému filmu použiť pieseň takmer na nič, za čo Rourke poďakoval Axlovi pri udeľovaní cien Zlatý glóbus, keď vyhral za najlepší výkon herca vo filme - dráme.
 • V roku 2009 si jemná džezová verzia od skupiny Taken By Trees, známej ako švédska speváčka Victoria Bergsman, v Británii priniesla #23 vďaka použitiu v televíznych reklamách pre obchodný dom John Lewis.
 • Pieseň beží 5:55 a bola vydaná v tejto dĺžke ako singel, čo bolo pre rockové rádio v poriadku. Keď vyšlo najavo, že pieseň má aj ohromnú popovú príťažlivosť, Geffen Records distribuovala skrátenú verziu s verzií 3:42 s prerušeným úvodom a odstránením druhého gitarového sóla (po druhom verši). Bola to dobrá voľba pre rozhlasové stanice s poslucháčmi, ktorí by iba spoplatnili toľko rockovej gitary; dostala pieseň do éteru v šírke formátov.
  Tom - Trowbridge, Anglicko
 • V rozhovore pre rozhlasovú stanicu WEBN v Cincinnati v štáte Ohio Slash priznal, že túto pieseň nemá rád okrem jej riffu. Vysvetlil: „Viete, Guns N 'Roses boli vždy skutočným hardcorom, typom hard rockovej skupiny AC/DC s veľkým prístupom. Ak sme robili akékoľvek balady, bolo to bluesové. Bola to balada uptempo. To je jedna z najveselších vecí, akú môžete napísať. Ale zároveň je to skvelá pieseň - neklepem na ňu - ale v tom čase sa jednoducho nehodila k zvyšku nášho, špinavého, schticku. A, samozrejme, bude to najväčší hit, aký sme kedy mali. '
 • 15. októbra 2019 sa toto stalo prvým hudobným videom z 80. rokov, ktoré dosiahlo jednu miliardu zobrazení na YouTube. V predchádzajúcom roku skupina novembrový dážď „Clip sa tiež stalo prvým videom z 90. rokov, ktoré dosiahlo hranicu jednej miliardy na platforme.
 • Na finále série bola použitá inštrumentálna verzia Kancelária v roku 2013, keď Phyllis musí nosiť zranenú Angelu uličkou, aby sa vydala za Dwighta.


Zaujímavé Články