Biela svadba od Billyho Idola

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Napriek povesti o opaku, táto pieseň nie je o skutočnej mladšej sestre Idola. „Malá sestra“ je slangom pre priateľku. Spieva o žene/dievčati, ktoré miluje, že si vezme niekoho iného, ​​kým ju stále miluje.

  Idol mal sestru, ktorá sa vydávala, ale v epizóde VH1 Rozprávači príbehov , vysvetlil, že svadba jeho sestry mu dala jednoducho nápad na pieseň. Rovnako ako mnohé z Idolových skladieb začal s názvom a odtiaľ napísal pieseň.
  Jon -Atlanta, GA


 • Video k tejto piesni pomáha uviesť Billy Idol do slávy. Režíroval David Mallet, ktorý spolupracoval s Queen a Davidom Bowiem. Idol mal malú hotovosť, a tak mu Mallet prerušil paušál. Koncept bol „svadba nočnej mory“, kde sa Gothovec (Idol) oženil s normálnym dievčaťom a pridal nejaké upírske obrazy. Nevestu hral Perri Lister, ktorá bola Billyho priateľkou. Výsledné video obsahovalo niektoré z najnezmazateľnejších záberov, ktoré bolo možné na MTV vidieť, vrátane svadobného prsteňa z ostnatého drôtu, motocykla, ktorý sa rútil cez okno kostola, a tanečníkov, ktorí si pri hudbe včas plácali po zadku.

  Mallet v knihe povedal o Idolovi Chcem svoju MTV : „V tých časoch bol najväčším divákom a hybateľom od čias Elvisa. Pred „bielou svadbou“ by nikto nepripustil, že je to vôbec možné. Stačí sa pozrieť na to video a oni ho získajú. “


 • Kľúčovým prvkom tejto piesne je rýchly malý gitarový riff, ktorý ju začína. Idol a jeho gitarista Steve Stevens mali radi výraznú gitarovú časť na otvorenie piesní - mysleli na to ako na vlajku, ktorá ohlasuje jej príchod.


 • Táto pieseň je veľmi proti manželstvu a napriek tomu ju veľa ľudí hrá na svojich svadbách jednoducho preto, že spomína svadbu.
 • Toto bolo použité vo filme Svadobný spevák . Potom, čo bol Adam Sandler vyhodený zo hry, povedal svojim priateľom, aby po zapnutí videa „toto svinstvo vypli“. Idol sa neskôr vo filme objaví ako sám. Pomáha dostať Sandlera spolu s Drewom Barrymorom.


 • V Británii sa to stalo hitom až v roku 1985, keď to tam vyšlo tretíkrát.
 • Herman's Hermits to zaznamenali na album z roku 2002 When Pigs Fly: Piesne, o ktorých ste si nikdy nemysleli, že ich budete počuť . Cevin Soling, ktorý dal album dohromady, povedal pre Songfacts, prečo si vybral túto pieseň pre Hermanových pustovníkov: „Majú takú sladkú a nevinnú osobnosť. A myslíte na Hermanových pustovníkov, myslíte si, že roztomilý, rozkošný Peter Noone stojí pred touto veľmi milou a nevinnou vecou. A potom máte Billy Idol, ktorý je akýmsi protikladom toho. Moja priateľka musela hrať pieseň pre Billyho Idola vo vzduchu a robila s ním rozhovor, a tak hrala pre Billyho Idola „Bielu svadbu“ Hermanovho pustovníka. Myslím, že práve povedal slovo: „Desivé.“
 • Metalová skupina In This Moment z toho urobila na svojom albume pre rok 2017 „Čiernu svadbu“ Rituál . Na trati hosťuje Rob Halford z Judas a spieva ju ako duet s Mariou Brink z In This Moment. Pieseň s hrôzostrašnou svadobnou tematikou uviedli na otvorenie cien Loudwire Music Awards v roku 2017.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: