Jediné, čo chcem urobiť, je milovať ťa naspamäť

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Túto pieseň napísal Mutt Lange, superproducent, ktorý pracoval na niektorých z najväčších albumov 80. rokov: AC/DC Naspäť do čiernej , Def Lepparda Hystéria , a Foreigner's 4 . Lange je tiež skladateľ, zvyčajne spolupracuje s umelcami, s ktorými pracuje, ale v tomto prípade je piesňou on.

  Lange napísal pieseň v 70. rokoch a chcel, aby ju nahral Don Henley. Nakoniec to išlo Dobiemu Grayovi („Drift Away“), ktorý ho vydal v roku 1979 na svojom vlastnom albume. Táto verzia zostala nepovšimnutá, ale keď Heart nahrali pieseň na album z roku 1990 Brigáda „Bol to obrovský hit, v USA dosiahol #2.


 • Je to veľmi zvláštna pieseň, pričom Ann Wilson spieva o vyzdvihnutí stopára a o súloži s ním v moteli, zrejme s úmyslom otehotnieť. Pred svitaním odíde, ale nechá mu odkaz:

  Povedal som mu
  Ja som kvet, ty si semeno
  Kráčali sme po záhrade
  Zasadili sme strom


  V treťom verši sa s ním opäť stretne a on vidí dieťa, ktoré urobili. Zdá sa, že Ann povedala ďalšiemu chlapcovi (možno jej manželovi), že dieťa je jeho a ona nechce, aby sa tajomstvo dostalo von:

  Viete si predstaviť jeho prekvapenie
  Keď videl vlastné oči
  Povedal som, prosím, pochopte to
  Som zamilovaná do iného muža
  A čo mi nemohol dať
  Bola to jediná maličkosť, ktorú môžeš


 • Pôvodná verzia tejto piesne Dobie Grayovej je pozitívnejšia a preskakuje príbeh stopára/miláčika. Gray jednoducho spieva o tom, že je ubitý a naplnený túžbou:

  Všetko, čo chcem urobiť, je milovať sa s tebou
  Je milión vecí, ktoré by sme mohli urobiť
  A miláčik, chcem ich urobiť s tebou


  Mutt Lange je jediným uznávaným spisovateľom v oboch verziách piesne, takže sa zdá, že v určitom okamihu text znova napísal.


 • V 70. rokoch sa Heart stala špičkovou rockovou skupinou s piesňami, ktoré sami napísali - Ann a Nancy Wilson boli hlavnými skladateľmi piesní. Začiatkom 80. rokov sa ich kariéra zhoršovala, obrátili sa na externých spisovateľov a mali obrovské hity s piesňami ako „These Dreams“ a „Alone“. Ukázalo sa, že sú vynikajúcimi interpretmi piesní, ale znamenalo to vzdať sa určitej tvorivej slobody. Ann Wilsonová, pochopiteľne, nemala rada text piesne „All I Wanna Do Is Make Love to You“, ale cítila tlak, aby to urobila, pretože bolo zrejmé, že pieseň má potenciál.
 • Videoklip je veľmi doslovný, pretože vidíme, ako sa pár stretáva, milujú sa v moteli a potom sa po rokoch opäť spoja, keď sa objaví s dieťaťom. Tieto scény sú popretkávané hmlistými zábermi kapely, ktorá skladbu predvádza v štúdiu.

  Zdá sa, že s tým nie je spojený žiadny režisér - zdá sa, že väčšina ľudí zapojených do tejto piesne radšej zostáva v anonymite.


 • V rozhovore s Danom Ratherom v televízii AXS diskutovali Ann a Nancy Wilson o tejto piesni.

  Nancy: „All I Wanna Do“ je pieseň, ktorú napísal skutočne slávny producent a skladateľ Mutt Lange, ktorý sa začal venovať country hudbe. A v tej piesni ste mohli počuť formálnu vec, ktorá sa mala stať country hudbou, o ktorú sa už vtedy usiloval. Má veľký háčik, má skvelý zvuk, ale pre Ann nie je to jej obľúbená pieseň. Ide o texty piesní.

  Ann: Opäť je to o problematickom hlavnom spevákovi. Musí byť autentická, musí veriť slovám, ktoré spieva.

  Nancy: Napriek tomu, že sme zmenili pohlavie piesne, čo bolo natoľko šokujúce, že to v Írsku zakázali, pretože to bola pieseň o dievčati, svojvoľnej lassie, ktorá si vezme stopára.

  Ann: Akože si stopár, nepoznám ťa, tak sadneme do auta a vymeníme tekutiny a teraz, vypadni . To je hrozné.

  Nancy: Na podobných piesňach je to však zaujímavé, pretože pokiaľ nie ste Ann Wilson a nemusíte tam stáť a odovzdať túto správu, slová, viete, väčšina ľudí, keď počujú niečo, čo majú radi, sú nerozmýšľať do všetkých zákutí piesne. Majú len dobrý pocit a počúvajú to.
 • Halestorm zverejnili na albume z roku 2012 obľúbený cover tejto piesne Podivný prípad ...

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: