Cry Me A River od Justina Timberlakea

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Justin napísal túto pieseň o Britney Spears. V piesni sa vzťah pokazí, pretože dievča podvádzalo, a aby sa chlapec vyrovnal, uistí sa, že dievča zistí, že sa posunul vo svojom živote ďalej. Dievča sa rozčúli a „plače rieka“, pretože to pokazila a chlapca navždy stratila.

  Skladba bola napísaná a nahraná po vášnivom telefonickom rozhovore medzi Timberlakeom a Spearsom. Počas a E! Skutočný hollywoodsky príbeh špeciálne o Timbalandovi, producent vysvetlil: 'Išiel na koncert a videl Britney a Britney o ňom hovorila v šou a bol naštvaný.'

  Timberlake dodal: „Mal som telefonický hovor, ktorý nebol práve najpríjemnejší. Vošiel som do štúdia a on (Timbaland) vedel, že som viditeľne nahnevaný.“ Spevák si potom v piesni vylial svoje zúrivé pocity.


 • Timberlake a Spears boli spolu v Disney's Mickey Mouse Club, keď boli mladší. Pred rozchodom v roku 2002 spolu chodili 2 1/2 roka. Justin tvrdil, že ho podviedla so svojím choreografom Wadeom Robsonom. V roku 2003 Britney povedala, že Justin bol jediný chlap, s ktorým kedy mala sex, a urobila to, pretože si myslela, že sa jedného dňa vydajú. Ich rozchod označila za to najbolestivejšie, čo kedy zažila.


 • Vo videu Timberlake používa videokameru na to, aby ho nakrútil, ako je horúci a ťažký s iným dievčaťom. Keď príde jeho priateľka (ktorú hrá herečka, ktorá vyzerá veľmi podobne ako Britney Spears), nastaví to tak, aby videla pásku. Video nenecháva žiadne pochybnosti o tom, že ide o správu pre Spears.

  Britney look-a-like stvárnila herečka Lauren Hastings. Pripomenula si Q magazín Jún 2009: „Išiel som na kasting a oni sa ma spýtali, či by som sa necítil dobre s Justinom. Povedal som áno! Bola som do neho veľmi zamilovaná a raz som chodila s chlapom len preto, že vyzeral ako on.“ Dodala: „Video bolo natočené počas troch dní v Malibu, vedľa Cherinho domu. Bola som taká nervózna, keď som konečne stretla Justina a on mi povedal, že si ma vybral, pretože som vyzerala ako Britney. Samozrejme, považoval som ho za príťažlivého, ale bol som profesionál a nepovedal som mu to a bral som to ako každú inú prácu.“

  Hastings uzavrel: „Vedlo to k opakovanej úlohe v televíznej dráme O'Keefovci spolu s Maroon 5 videom a reklamami pre Tampax, Nike a deodorantovou kampaňou s Benom Affleckom. Nemalo to žiadne nevýhody.“


 • Po rozchode s Britney sa o Justinovi hovorilo, že chodí s Alyssou Milano a Janet Jackson.
 • Ďalšia pieseň s názvom 'Cry Me A River' je štandard, ktorý napísal Arthur Hamilton. Najznámejšia je ako spievaná zmyselnou speváčkou Julie London v rokenrolovom filme z roku 1956. Dievča si nemôže pomôcť . >> Kredit na návrh :
  Michael - Brusel, Belgicko


 • Justin to napísal s Timbalandom, ktorý tiež pomáhal s produkciou. To je Timbaland, ktorý robí rap uprostred.
 • Scott Storch, ktorý spolupracoval s Timbalandom, hral na klavíri na tejto skladbe. Storch tvrdí, že za svoje príspevky k tejto piesni nedostal náležité uznanie a mal byť uvedený ako koproducent.
 • To vyhralo za najlepšie mužské video na MTV Video Music Awards 2003. Pri preberaní ceny Timberlake povedal, že to bola 'výsmech', že Johnny Cash nevyhral za svoje video 'Hurt.' Timberlake povedal, že vyrastal na počúvaní Johnnyho Casha a že si ocenenie zaslúži.
 • Na Grammy v roku 2004 to vyhralo cenu za najlepší mužský popový vokálny výkon. Presne týždeň pred obradom Justin odhalil prsník Janet Jacksonovej v polčasovej šou Super Bowl, čím vyvolal rozruch a veľké problémy pre CBS, ktorá tiež vysielala Grammy. V dôsledku toho CBS prinútila Justina ospravedlniť sa počas jeho ďakovnej reči. „Viem, že to bol pre všetkých ťažký týždeň,“ povedal vo svojom prejave po tom, čo šikovne poďakoval svojej matke (ktorá bola tiež jeho rande) a získal si dav svojou pokorou. 'To, čo sa stalo, bolo neúmyselné, úplne poľutovaniahodné a ospravedlňujem sa, ak ste sa urazili,' pokračoval.

  Neskôr počas ceremoniálu, Odôvodnený vyhral v kategórii Najlepší popový vokálny album. Timberlake sa celkom dobre zotavil z incidentu v Super Bowle a v nasledujúcich rokoch sa stal oveľa väčšou hviezdou. Janet Jackson, ktorá mala pôvodne vystúpiť na ceremoniáli, sa nezúčastnila.
 • Táto skladba sa hodila ďalšiemu zlomenému Justinovi, keďže 10. novembra 2012 Justin Bieber predviedol pomalú, akustickú verziu skladby na koncerte v Bostone po jeho rozchode so Selenou Gomez.

  Selena sa o pár mesiacov neskôr odvďačila svojou vlastnou akustickou verziou na charitatívnom koncerte UNICEF v New Yorku.
 • Timberlakeovo narážanie Britney pomohlo poháňať túto pieseň; dokonca sa aspoň v jednom vystúpení v rozhlasovej talkshow pochválil sexom s ňou. Dokument z roku 2021 Rámovanie Britney Spears rozpráva tento príbeh z iného uhla, pričom Timberlake vystupuje ako nevrlý a necitlivý, ďalší mužský agresor v jej živote, ktorý bol nimi presýtený. Timberlake zareagoval ospravedlnením a zverejnil na sociálnych sieťach: 'V týchto chvíľach a v mnohých iných som zaostal a ťažil som zo systému, ktorý toleruje mizogýniu a rasizmus.'

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: