Bad Guy od Billie Eilish

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Tento nervózny, basy ťažký banger zistí, že Billie Eilish sa vysmieva svojmu hrubému milencovi. Hovorí mu, že ich vzťah má pod kontrolou, pretože ju baví hrať úlohu poslušnej priateľky.

  Páči sa mi, keď preberieš kontrolu
  Aj keď vieš, že nie
  Vlastníš ma, nechám ťa hrať rolu
  Budem tvoje zviera


  Počas háku Eilish obviňuje frajera, že len hrá tvrdo, keď je to ona, kto je skutočne „zlý“.

  Som taký zlý typ
  Urob zo svojej matky smutný typ
  Ochutnajte svoju priateľku
  Mohlo by to zvádzať typ tvojho otca
  Ja som ten zlý


  Eilish má moc rozrušiť dôležitých ľudí v živote svojho milenca.


 • Pieseň je skladbou Track 2 na albume, ktorej predchádza text „!!!!!!!“, 14-sekundová úvodná scénka o Invisalign, v ktorej počujeme Billie Eilish žartovať o odstránení vyrovnávača a dokončení a vyvŕtaní albumu. Vysvetlil to jej brat a producent Finneas Sup že jeho sestra musela vziať svoj Invisalign na nahrávacie sedenia, pretože jej vokály spľasli, ale zvykla si nosiť vyrovnávač, že často zabúdala. Porovnal hluk, ktorý robila, s ľahším švihnutím zvuku Lila Wayna Furman II piesne ako titulná skladba a „Hasič“.

  'Mám taký zvuk, ako si vyberá Invisalign, že som si povedal:' Billie, toto bude tvoja verzia ľahšieho švihu Lil Wayna, 'povedal Finneas. „Viete, ako pri počúvaní novej piesne Lil Wayna zapáli v piesni tuposť? Povedal som: „Bill, toto bude tvoj podpisový zvuk.“

  Finneas povedal, že on a jeho sestra sa rozhodli zahrnúť paródiu na zlepšenie nálady Keď všetci zaspíme, kam pôjdeme? .

  „Keď sme to balili, mal som pocit, že album je dosť temný a obsahuje veľa ťažkých vecí, napríklad piesne ako‘ Pochovajte priateľa “a„ Počúvajte “a„ Ilomilo “, vysvetlil. „Umenie, ktoré sa mi páči, je najtemnejšie ... ak je v ňom prvok humoru, myslím, že ho beriem ešte vážnejšie. Naozaj to vo mne rezonuje. V tomto albume bolo skutočne dôležité nájsť zmysel pre humor uprostred všetkej tejto ťažkosti. '


 • 11. júla 2019 Billie Eilish upustila od remixu skladby „Bad Guy“ s Justinom Bieberom. Eilish má dobre zdokumentovanú históriu ako Belieber (v rozhovore s Marie Claire ho nazvala svojou „prvou láskou“). Dvojica si vymenila tweety v marci 2019 a nakoniec sa stretli nasledujúci mesiac počas setu headlinerov Ariany Grande v Coachelle.

  Aktualizovaný záznam zostáva celkom verný originálu, okrem úplne nového druhého verša a rozptýlených ad-libs od Biebera. Napísal to Eilish, Finneas O'Connell, Čo tým myslíte? “spevák a jeho častý partner pri písaní, Poo Bear.


 • Obálka albumu Remix Bieber ukazuje mladšiu Eilish obklopenú plagátmi kanadskej popovej hviezdy.
 • Potom, čo deväť týždňov trpezlivo čakal na #2 za „Old Town Road“, „Bad Guy“ nakoniec zvrhol rekordnú pieseň Lil Nas X a dostal sa na prvé miesto. Prerušila tým rekord v najdlhšej skladbe strávenej v pozícii runner-up pred výstupom na vrchol. Tri piesne - OutKast 'The Way You Move', Justin Bieber '' Sorry 'a The Weeknd's' Starboy “ - strávil osem týždňov na druhom mieste, než sa dostal na prvé miesto.

  Po dosiahnutí vrcholu Hot 100 sa Eilish stala prvou umelkyňou narodenou v roku 2000, ktorá mala hit číslo 1.


 • Billie Eilish nemala od piesne žiadne očakávania, pretože refrén nemá háčik. Povedal spevák Billboard : 'Môj brat a ja sme vlastne sedeli v jeho izbe a pokúšali sme sa k tomu napísať niečo iné, ale nemohli sme to urobiť, pretože nič iné nefungovalo.'
 • Billie Eilish v rozhovore pre 102,7 KIISFM vysvetlila, že „Bad Guy“ si robí srandu zo spôsobu, akým sa ľudia (vrátane seba) pokúšajú prezentovať ako porušovatelia pravidiel.

  „Pôvodná myšlienka piesne je taká, že ľudia by museli všetkým hovoriť, že sú stále určitým spôsobom? Nie sú takí istí ... Vo všeobecnosti mám pocit, že nikdy nechytíte zlú sučku, keď budete všetkým hovoriť, že je zlá suka. Je to zapnuté - to ste vy.

  Ak idete stále dookola a hovoríte: „Áno, som zlý, vždy porušujem pravidlá a robím to a robím tam.“ Nie si. Viem to, pretože som to hovoril a nebol. Zlé deti, zlí chlapci, zlé sučky, čokoľvek, robia to s-t a oni ani nevedia. '
 • To vyhralo najlepšiu pieseň pri udeľovaní európskych hudobných cien MTV 2019. Eilish si z ceremoniálu odniesla aj trofej pre najlepšieho nového umelca.
 • Billie Eilish napoly šepká texty.

  Áno, som zlý človek
  Nie je dôvod držať sa späť, chlapče
  Vypadni ako keby som bol blázon


  Eilish sa priznala Billboard boli to čudné slová, ktoré vyšli zo ženských úst a dodali: „V každom filme alebo detskej knihe sa vždy nájde zlý človek. Aj keď je to dievča, titul je zlý. To chcem byť. '
 • Skladba „Bad Guy“ bola vyhlásená za najlepšiu pieseň roku 2019 Billboard časopis.
 • Pieseň je rozdelená na dve časti, pričom druhá polovica je o 50% pomalšia ako prvá. Povedala Eilish Valiaci sa kameň dostala nápad na tieto dve časti počúvaním skladieb rapperov JID a Isaiah Rashad.

  „Inšpirovala ma táto pieseň s názvom„ Never “od JID a táto pieseň s názvom„ Stuck in the Mud “od Isaiah Rashada sa asi na päť sekúnd zastavila uprostred a potom začala táto kratšia nová pieseň. Myslel som, že je to tak zaujímavé, “povedala.

  Eilish a Finneas nakoniec použili starú pieseň, ktorú predtým nahrali, pre pomalšie sa zatvárajúci most a výstup.
 • „Bad Guy“ bola obľúbená pieseň hudobných kritikov roku 2019. V rebríčku zostavenom BBC, ktorý kombinuje rôzne koncoročné zoznamy publikované 30 rôznymi hudobnými časopismi, blogmi, novinami a vysielateľmi, sa umiestnil na 1. mieste. Samotná trať bola na vrchole siedmich z 30 koncoročných zoznamov.
 • Vďaka tomu sa stal rekordom roka a piesňou roka na udeľovaní cien Grammy v roku 2020. Eilish tiež získala cenu za najlepšieho nového umelca a Keď všetci zaspíme, kam pôjdeme? získal album roka, najlepší popový vokálny album a najlepší inžiniersky album. Finneas si prevzal trofej pre producenta roka.
 • Vo veku 18 rokov sa Billie Eilish stala najmladšou umelkyňou, ktorá kedy získala ocenenie Grammy, a získala Kimbru za film „Niekto, koho som kedysi poznal“ s Gotye a Samom Smithom za „ Zostaň so mnou . ' Obaja získali česť vo veku 22 rokov.

  Eilish sa tiež stala najmladšou interpretkou, ktorá kedy vyhrala album roka. Predošlou držiteľkou rekordu bola Taylor Swift, ktorá mala 20 rokov, keď mala LP Nebojácny vyhral cenu.
 • Eilish a Finneas to predviedli zo svojho gauča v obývačke v rámci koncertu „Living Room Concert For America“, ktorý bol odvysielaný 29. marca 2020. Virtuálny benefičný koncert získal finančné prostriedky pre nadáciu First Responders Children’s Foundation a Feeding America. Tiež to ponúklo slová nádeje a povzbudenia od niekoľkých hviezd, vrátane Eltona Johna, ktorý udalosť hostil.
 • Pieseň bola čiastočne inšpirovaná rappermi, ktorí predstavujú falošný obraz ich bohatstva a honosného životného štýlu.

  Takže si tvrdý chlap
  Páči sa mi to naozaj drsný chlapík
  Len sa nemôžem nabažiť, chlapče
  Hrudník je vždy taký nafúkaný
  Som taký zlý typ


  Povedal Eilish: „Bad Guy“ je viac o ľuďoch, ktorí o sebe vždy klamú. Veľa z toho je teraz o mnohých umelcoch, veľa rapperoch. Mám pocit, že takmer všetci rapperi práve teraz klamú, o tom, koľko peňazí majú a o svojom dome, oblečení atď. Je to ako: „Drž hubu, toto nemáš.“ Je to len nepríjemné.

  A je veľmi ľahké vidieť medzi ľuďmi, keď hovoria o svojich peniazoch. Nemajú nič iné, takže to je všetko, o čom hovoria. '

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: