Famous od Kanye Westa (s Rihannou)

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Kanye West tu poukazuje na svoju dlhovekosť a úspech od svojho vzostupu k sláve. To zahŕňa, aspoň v mysli rappera, presláviť Taylor Swift. Westov mizogýnny odkaz na Swift v tejto skladbe ukradol všetky titulky hneď, ako bol zverejnený:

  Mám pocit, že ja a Taylor môžeme mať stále sex
  prečo? Preslávil som tú sviňu
  Preboha
  Preslávil som tú sviňu


  Text odkazuje na to, keď sa West neslávne ponáhľal na pódium, keď Swift preberala cenu za najlepšiu ženu na MTV VMA 2009. Tvrdil, že cenu mala vyhrať Beyoncé, čo viedlo k mediálnemu odporu proti rapperovi. Swift však bola vnímaná ako obeť a na verejnosti sa stala ešte sympatickejšou.

  Dvojica sa napravila na MTV VMA Awards v roku 2015, keď Swift odovzdal Westovi cenu za celoživotné dielo.


 • Keď West požiadal Swifta, aby na svojich účtoch na sociálnych sieťach zverejnila 'Famous', ona odmietla a varovala ho pred vypustením melódie s takým silným mizogýnnym posolstvom. Podľa jej hovorcu sa speváčka 'nikdy nedozvedela o skutočnom texte, 'Ja som tú sviňu preslávil''.


 • Swiftova rodina očividne ten úder neočakávala. Spevákov brat Austin zverejnil na Instagrame video, kde do odpadu hodil pár tenisiek Yeezy.


 • West neskôr vydal vyhlásenie, v ktorom poprel, že by distancoval od Taylor Swift. Pokračoval obhajovať svoj prípad pre text:

  Druhá vec, o ktorú som požiadal svoju manželku o požehnanie, a bola s tým v pohode.
  3. vec, ktorú som zavolal Taylor a mal s ňou hodinový rozhovor ohľadom mena a ona si myslela, že je to vtipné a požehnala som ju.
  4th Bitch je v hip-hope roztomilý výraz ako slovo Nigga.
  Piata vec, za ktorú som ani neodišiel, vezmi si zásluhy za ten nápad... je to vlastne niečo, s čím prišiel Taylor... Bola na večeri s jedným z našich priateľov, ktorého meno sa budem vyhýbať a povedala mu to. Nemôžem sa hnevať na Kanyeho, pretože ma preslávil! #FAKTY.
  6. prestaňte sa pokúšať démonizovať skutočného umelca Prestaňte sa snažiť robiť kompromisy v skutočnom umení. To je dôvod, prečo je hudba práve teraz taká slabá. Chýba mi ten DMX pocit. Chýba mi ten pocit, takže to je to, čo chcem pomôcť obnoviť.“
 • West naverboval Rihannu, aby zaspievala zmyselný refrén. Dvojica predtým spolupracovala na hitovom singli speváčky Bajan s názvom FourFiveSeconds spolu s legendou Beatles Paulom McCartneym.


 • Švajčiarsky Beatz sprevádza Westa aj Rihannu. Hip-hopový umelec a producent predtým klepol na most My Beautiful Dark Twisted Fantasy skladba 'So Appalled'.
 • Pieseň počas mosta sampluje skladbu „Bam Bam“ sestry Nancy. Základ reggae legendy dancehallu sa ukázal aj v skladbách „Lost Ones“ od Lauryn Hill, Pete Rock a C.L. Smooth's 'The Basement' a Main Source 'Just Hangin Out.'
 • West si tiež požičiava od Niny Simone 'Do What You Gotta Do', rozseká to a nechá to prejsť cez outro. West predtým samploval jazzovú legendu na svojom Yeezus skladba Blood On The Leaves.
 • Zdalo sa, že Swift reagovala na Westa vo svojej ďakovnej reči, keď získala Grammy za album roka (za 1989 ) krátko po vydaní tejto piesne. 'Počas cesty budú ľudia, ktorí sa budú snažiť podkopať váš úspech alebo si pripísať zásluhy za vaše úspechy alebo vašu slávu,' povedala. Ale ak sa sústredíte len na prácu a nedovolíte tým ľuďom, aby vás odviedli, jedného dňa, keď sa dostanete tam, kam idete, rozhliadnete sa okolo seba a budete vedieť, že ste to boli vy a ľudia, ktorí vás milujú, kto si tam a to bude ten najlepší pocit na svete.“
 • Keď Kanye West pôvodne zdieľal zoznam skladieb svojho siedmeho albumu (vtedy s názvom SWISH ), bola uvedená ako úvodná pieseň pod pôvodným názvom „Nina Chop“.
 • Komik Aziz Ansari a Master Of None herec Eric Wareheim sa spojil, aby nakrútil spoof video k piesni. Natáčaný v Ríme je vidieť, ako dvojica napodobňuje texty, pričom sa zapája do rôznych vyčíňaní. Internet rýchlo prijal šialený vizuál, rovnako ako Kanye West, ktorý súhlasil s jeho oficiálnym hudobným videom.
 • Video NSFW obsahuje podobizne niekoľkých významných celebrít, ktoré spolu spia nahé v posteli. Slávne syntetické telá sú West a jeho manželka Kim Kardashian, Taylor Swift, Rihanna, prezidentský kandidát Donald Trump, bývalý prezident George W. Bush (ktorého West najmä v roku 2005 kritizoval za to, že sa nestaral o černochov po hurikáne Katrina), Vogue redaktorka Anna Wintour, Caitlyn Jenner, Bill Cosby, ex Kardashian Ray J, Chris Brown a Westova bývalá priateľka Amber Rose. Klip bol inšpirovaný skladbou „Spánok“ amerického realistického maliara Vincenta Desideria.

  Hovoriť s Vanity Fair West vysvetlil vizuálny výrok: „Je to komentár k sláve. Nie je to na podporu ani proti nikomu z [ľudí vo videu].“

  West tiež hovoril o zahrnutí Georgea W. Busha do videa a povedal: „Možno sme v nejakom alternatívnom vesmíre ja a George Bush mohli byť priateľmi. Mohol som byť jeho O.J. Čierny priateľ Simpson na golfovom ihrisku.“
 • Sága Taylor/Kanye pridala ďalšiu kapitolu 17. júla 2016, keď Kim Kardashian zverejnila zábery (zachytené kamerami na jej show Držať krok s Kardashiankami ) zo „slávneho“ telefonického rozhovoru medzi nimi na jej Snapchate. V upravenom hovore počujeme Westa recitovať vetu „Mám pocit, že ja a Taylor by sme mohli mať stále sex,“ a Swift jej vyjadril tichý súhlas a potom uviedol, že si váži, že jej to dal vedieť. 'Všetko, čomu dávam f--k, si len ty, ako človek a ako priateľ. Chcem veci, pri ktorých sa budete cítiť dobre,“ hovorí West.

  West počas hovoru nikdy nespomenul vetu „Urobil som tú sviňu slávnou“ a o niekoľko hodín neskôr Swift zverejnil túto správu na Instagrame s popisom: „V ten moment, keď Kanye West tajne nahrá váš telefonát, Kim ho potom uverejní na internete“ :

  „Kde je video, na ktorom mi Kanye hovorí, že ma bude vo svojej piesni volať „tá suka“? Neexistuje, pretože sa to nikdy nestalo. Nemôžete ovládať niekoho emocionálnu reakciu na to, že vás nazvali „tá sviňa“ pred celým svetom. Samozrejme, že som chcel, aby sa mi pesnička páčila. Chcel som veriť Kanyemu, keď mi povedal, že by som tú pieseň miloval. Chcel som, aby sme mali priateľský vzťah. Sľúbil, že mi tú pesničku zahrá, ale nikdy to neurobil. Aj keď som chcel podporiť Kanyeho pri telefonáte, nemôžete „schváliť“ pieseň, ktorú ste nepočuli. Byť falošne namaľovaný ako klamár, keď som nikdy nedostal celý príbeh alebo som nehral žiadnu časť piesne, je atentát na postavu. Veľmi rád by som bol vylúčený z tohto príbehu, ktorého som od roku 2009 nikdy nežiadal.“

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: