Nancy Mulligan od Eda Sheerana

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Táto pieseň je o írskych starých rodičoch Eda Sheerana, Anne a Williamovi Sheeranovi. (Nancy je zdrobnenina Anne a Bill je skratka pre Williama.) Rozpráva príbeh o tom, ako sa do seba zamilovali a vzali sa, napriek ich katolícko-protestantskému rozdeleniu.


  • William študoval a cvičil zubné lekárstvo v Londýne. Práve tam sa stretol so zdravotnou sestrou v londýnskej Guyovej nemocnici Anne Mulliganovou a oženil sa s ňou v roku 1951. Sheeran vysvetlil Zane Lowemu v jeho šou Beats 1.

    „Jeden bol protestant z Belfastu a jeden bol katolík z južného Írska. Zasnúbili sa a nikto neprišiel na svadbu. V zubnej ordinácii roztavil všetky svoje zlaté zuby a roztavil ich na snubný prsteň. Na svadbu mali vypožičané šaty a prežívali tento druh romantiky Romea a Júlie, ktorá je ako najromantickejšia vec. Myslel som, že o tom napíšem pieseň a urobím z toho prípravok. '


  • Sheeran predtým spieval o Billovi na X skladba „Afire Love“. Divide ponúka aj pieseň „Supermarket Flowers“, v ktorej Sheeran vzdáva hold svojej zosnulej babičke.


  • Antrimská folková skupina Beoga späť k tejto piesni. Pomohli tiež vytvoriť ďalšiu írsku základňu Rozdeliť sledovať ' Dievča Galway . '
  • Nancy Mulligan je jeho živá babička z otcovej strany, zatiaľ čo babička, o ktorej spieva na svojej skladbe „Supermarket Flowers“, je jeho zosnulou babičkou z matkinej strany. Írska spravodajská sieť RTE navštívila pani Mulliganovú v jej írskom dome v marci 2017, aby jej prvýkrát zahrala pieseň, ktorú pre ňu napísala.
    Katie - Maryland


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: