Hallowed Be Thy Name od Iron Maiden

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o mužovi, ktorý je v cele smrti a má byť popravený, je to z pohľadu tohto muža.
  Kyle - Montreal, Kanada


 • O túto pieseň sa postarali Iced Earth a Cradle of Filth.
  Kyle - Montreal, Kanada


 • Živá verzia tejto piesne je vypnutá Skutočne mŕtvy bol vydaný ako singel v roku 1993 potom, čo Bruce Dickinson oznámil, že zo skupiny odchádza. Na obale singla je znázornené, že Eddie ako Satan bodne Brucea na smrť tritónom. Zabitie odchádzajúceho speváka v albume bolo myšlienkou, ktorá bola použitá aj na titulnej strane albumu Panenské Japonsko v roku 1981 (pričom Eddie držal odseknutú hlavu Paula Di'Anna), ako aj vo videu z rozlúčkového koncertu Brucea s kapelou Raising Hell, kde sa zdá, že hororový iluzionista Simon Drake napichol Brucea na smrť železnou pannou mučiace zariadenie.
  Caitlin - Colmesneil, TX


 • Niekoľko riadkov tejto piesne bolo zrušených z albumu britskej progovej skupiny Beckett z roku 1974 „Life's Shadow“ od Steva Harrisa. Basgitarista skupiny Iron Maiden videl Becketta vystupovať v roku 1973 a ich debutové LP bolo jedným z jeho obľúbených albumov pri prvom vydaní. Texty pôvodne používal ako zástupný symbol a predtým ich nestihol zmeniť Číslo šelmy bol prepustený.

  Potom, čo Beckettov manažér kapely na dôchodku Barry McKay podal žalobu, Iron Maiden zaplatila 100 000 libier (približne 138 000 dolárov) mimosúdne skladateľom piesne „Life's Shadow“ Brianovi Quinnovi a Robertovi Bartonovi.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: