Kim od Eminema

  • Eminem v tejto piesni rapuje o svojej manželke Kimberly, ktorá je tiež matkou jeho dcéry Hallie. Mali veľmi nestály vzťah a rozviedli sa v roku 2001, ale zmierili sa a dali sa znova v roku 2006, potom sa o chvíľu neskôr opäť rozišli.


  • Pieseň je predzvesťou skladby Eminema z roku 1999 '97 Bonnie & Clyde ', kde rapuje o tom, ako hodiť Kimino telo do kufra a hodiť ho do jazera. „Kim“ zobrazuje, čo viedlo k tomuto bodu, ako sa pohádali a on ju zabil.

    Je to dosť šokujúca vec, najmä preto, že Eminem v piesni použil skutočné mená svojej manželky a dcéry. A hoci žiadny racionálny človek neverí, že ju chcel v skutočnom živote zabiť, ich vzťah bol plný nepokojov. Nárazníkom je tu Eminemova postava Slim Shady, ktorá vyjadruje svoje základné impulzy. Väčšina Emových raných prác zobrazuje bitku medzi jeho skutočným ja (Marshall Mathers) a nestálym Shadym, ktorého nemôže vždy ovládať. Jeho fanúšikovia to pochopili, ale mnohí poslucháči nie a pieseň považovali za mizogýnsku a urážlivú. Následná kontroverzia ho dostala do správ ešte viac, najmä keď sa s Kim rozviedli, a pomohla predať oveľa viac albumov.
  • Eminem hovorí, že pri písaní tejto piesne podrazil drogu Extáza. 'Extáza umocňuje akúkoľvek náladu - lásku alebo nenávisť,' povedal Q časopis. „Chcel som zabíjať ľudí v Extáze. A potom som mal časy, keď som ľuďom, ktorých nepoznám, hovoril: „Milujem ťa, človeče!“


  • Pieseň „The Kids“ to nahrádza v upravenej verzii albumu.
    Paul - North Palm Beach, FL


Zaujímavé Články