Malý leví muž od Mumford & Sons

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Mumford & Sons je londýnske folkové kvarteto, ktoré vzniklo v roku 2007. Tvoria ho Marcus Mumford (spev, gitara, basový bubon a tamburína), Ben Lovett (klávesy), Country Winston (banjo, dobro, elektrická gitara) a Ted Dwane ( spev, kontrabas). Mumford je tiež bubeníkom v kapele Laury Marlingovej. Toto hymnické číslo bolo hlavným singlom z ich debutového albumu Sigh No More . Avšak refrén piesne bol pre rádio cenzurovaný.


  • Marcus Mumford vysvetlil túto skladbu v rozhovore v januári 2010: „Je to veľmi osobný príbeh, takže to nebudem príliš rozvádzať. Stačí povedať, že to bola situácia v mojom živote, s ktorou som nebol veľmi spokojný alebo na ktorú som nebol hrdý... a niekedy, keď nemôžete opísať pocit vlastnými slovami, je takmer jednoduchšie ho vyjadriť piesňou. A potom, keď sa vás spýtajú na pesničky, je to dosť ťažké vysvetliť. Je to hlavolam – nechcete, aby ste pri vysvetľovaní pôsobili zhovievavo; vždy je to nepríjemné. Čo je opäť zvláštne, pretože v skutočnosti ich spievať nikdy nie je trápne. Predpokladám, že pesnička by mala stáť sama o sebe a ľudia si zo slov vyvodia vlastnú interpretáciu. Ale pre mňa osobne je to text, ktorý v pesničke počúvam znova a znova. Prikladám im osobitný význam. Nemôžem písať texty, pokiaľ ich naozaj necítim a myslím to vážne, čo môže byť niekedy dosť frustrujúce – pretože ak sa práve necítite, ste zaseknutý.

    Hádam vás jej zvuk trochu chytí za gule – je to dosť agresívna skladba, trochu viac úderná do tváre. Alebo prinajmenšom pre naše veci - veľa našich vecí nie je až takých úderných. Pripadalo mi to ako správna skladba ako singel, pretože predstavovala tvrdšiu, temnejšiu stránku toho, čo robíme, a zároveň ľudovejšiu a údernejšiu stránku.
  • Austrálsky Triple J Hot 100 – najväčšia hudobná anketa na svete s viac ako 800 000 odovzdanými hlasmi – túto pieseň vyhlásila s bezprecedentným rozdielom za pieseň roku 2010.


  • Čo sa týka prekvapivej F-bomby v refréne („tentokrát som to naozaj zložil“), Marcus Mumford povedal: „Tú pieseň sme ani nechceli dať na album. Ľudia z priemyslu sa pýtali: 'Existuje nejaký spôsob, ako môžete napísať iné slovo? Urobíme čokoľvek.“ Skúsili sme to a bolo to hrozné, vôbec to nefungovalo. Ale teraz so mnou súhlasia aj moji rodičia. Moja mama to ľuďom ospravedlňuje: 'Neexistuje žiadne iné slovo, ktoré by sa hodilo, musí to byť ono!'


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: