Matka od Danziga

  • Pieseň je dosť vágna a záhadná. Jedna interpretácia je taká, že rozprávač začína zostupovať do niečoho zlého, pravdepodobne do satanizmu, a jeho rodina je znepokojená. V celej piesni hovorí svojej matke a otcovi, aby sa mu nepokúšali pomôcť. Niektoré riadky obsahujú: „Povedzte svojim deťom, aby nechodili mojou cestou“ a povedzte im, aby neposielali jeho bratov a sestry; a „Nechystá sa vidieť tvoje svetlo“, čo znamená, že nechce ísť cestou svojich rodičov.
    Christian - Toms River, New Jersey


  • Toto bol prvý singel vydaný spoločnosťou Danzig, v ktorej kapele stál bývalý vodca skupiny Misfits Glenn Danzig. Chystal sa nahrať túto pieseň so svojou skupinou Samhain, ale keď si na skúšku sadol producent Rick Rubin, nemyslel si, že by Glennovi spoluhráči mali šnupavý tabak. Glenn priviedol bubeníka Chucka Biscuitsa, ale stále to nefungovalo, a tak urobili konkurzy a našli gitaristu Johna Christa. Basgitarista Samhain Eerie Von zostal a skupina bola pokrstená v Danzigu.
  • Rozhovor s Veľký brat Časopis Glenn Danzig tvrdil, že inšpiráciou pre túto pieseň bol Tipper Gore, ktorý ako člen Centra rodičovských hudobných zdrojov (PMRC) presadzoval nariadenia o hudbe, ktorá podľa nej bola pre deti škodlivá. V dôsledku toho nahrávací priemysel súhlasil s umiestnením výstražných nálepiek na albumy s explicitným obsahom.
    Mike - Helena, MT


  • Neskôr to bolo zahrnuté do rôznych hard-rockových/heavy metalových/alternatívnych hudobných kompilácií vrátane videohier Grand Theft Auto San Andreas (kde hrá v Rádiu X) a Gitarový hrdina II (ku ktorej bolo pridané záverečné sólo).
  • Americká folková rockerka Lissie o tom informovala v roku 2014 kvôli soundtracku k albumu Vyvíjať sa videohra.


Zaujímavé Články