Moves Like Jagger od Maroona 5 (predstavila Christina Aguilera)

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto elektropopová skladba je označovaná ako „Maroon 5 s Christinou Aguilerou“, aj keď tá druhá v skutočnosti robí málo, na moste príde až po dvoch minútach. Pieseň vyšla 21. júna 2011 v spojení so živým vystúpením dňa Hlas . Trénerom show boli frontman skupiny Maroon 5 Adam Levine aj Aguilera. V prípade tejto piesne boli ich vokály automaticky vyladené, aj keď sa tu používalo viac na efekt ako na korekciu výšky tónu.


 • Text piesne odkazuje na schopnosť rozprávača zapôsobiť na ženu svojimi tanečnými pohybmi, ktoré porovnáva s legendárnym rockerom Rolling Stones Mickom Jaggerom.


 • Pri písaní hudby pomáhali hitmakeri Benny Blanco („TiK ToK“) a častý spolupracovník Maxa Martina, Shellback.


 • Frontmana skupiny Rolling Stone preverili meno na niekoľkých ďalších melódiách. Kesha's 2010 #1 „TiK ToK“ obsahuje text „Kopneme ich do chodníka, pokiaľ nevyzerajú ako Mick Jagger!“, Zatiaľ čo singel Michelle Branch z roku 2011 „Loud Music“ naliehavo vyzýva predmet svojej náklonnosti „naštartovať ma“ , ako Rolling Stone. ' Tiež debutový singel Cher Lloyd, ktorá v britskej sérii 2010 skončila na štvrtom mieste X Factor mala názov „Swagger Jagger“.
 • Adam Levine pre MTV News povedal, prečo sa rád pohybuje ako frontman veterána Stonesa: „Som študentom Jaggerovej školy zaujímavého hnutia už 17 rokov. Budúcu jeseň maturujem s vyznamenaním, “povedal. „[Jeho pohyby sú] veľmi starostlivo vypočítaný, ale mierne spastický, neuveriteľný rytmický zážitok, pri ktorom sa všetky vaše končatiny a každá kosť v tele pohybujú v úplne odlišných časoch a nie je možné ho znova vytvoriť. Nikto nemá pohyby ako Jagger, o to tu ide. Preto je pieseň taká zábavná, je zábavné ju vyskúšať. '


 • Videoklip k piesni režíroval Jonas Åkerlund a bol natočený v Los Angeles 8. júla 2011. V klipe vidíme imitátorov Jaggera vrátane Levina, ako si vyskúša svoje najlepšie tanečné pohyby, pričom v pozadí hrá starý videozáznam frontmana skupiny Rolling Stone. Keď sa však Aguilera krátko predstaví, nevidíme, že by sa pohybovala ako Jagger.
 • Štrukturálne je táto pieseň úvodná, veršovaná, refrénová, veršovaná, refrénová, bridžová, refrénová. Zaujímavé je, že každý verš a refrén sú presne 30 sekúnd dlhé a úvod a most sú: 15, čo z neho robí veľmi symetrickú pieseň. Všimnite si toho, že každý refrén je tiež rozdelený na polovicu, pričom bubny vypadnú do polovice, keď Levine spieva „Like Jagger“. Stáva sa to na prvých dvoch refrénoch, ale nie na treťom.

  Verše zaberajú celú minútu, čo je viac ako väčšina vtedajších popových piesní. Charakteristickými prvkami piesne sú pískanie a janglingová gitarová linka, ktoré začínajú v úvode a prechádzajú celou skladbou. Pískanie spôsobuje, že pieseň je obzvlášť nákazlivá, pretože veľmi málo populárnych piesní používa tento prvok a okamžite ju identifikuje.
 • Pozrite sa na múdry trik pri skladaní piesní v texte: slovo „vy“ začína aj končí v refréne - „Pobozkaj ma“, kým sa neopiješ, a ukážem ti, že chceš ťahy ako Jagger. “
 • Keď sa táto pieseň vyšplhala na 1. miesto v rebríčku Hot 100, stal sa Mick Jagger prvým umelcom, ktorý sa dostal na prvé miesto v rebríčku Hot 100 (ako vedúci spevák skupiny Rolling Stones) a bol v názve čísla 1 preverený ďalším činom. Nebola to prvá #1, ktorá legendárneho rockera skontrolovala. Predtým bol spomenutý v Keshovom rebríčku víťazov rebríčka 2010 „TiK ToK“: „Nakopeme ich na obrubník, pokiaľ nevyzerajú ako Mick Jagger!“

  Medzi ďalšie hity, ktoré v textoch spomínajú na hviezdu Rolling Stones, patria:

  1989 „Funky Cold Medina“ od Tone Loc.

  2008 'Swagga Like Us' od T.I. a Jay-Z s Kanyem Westom a Lil Waynem.

  2010 'The Time (Dirty Bit)' od The Black Eyed Peas.

  Jagger bol tiež titulným predmetom 2011 UK #1 „Swagger Jagger“ od X faktor finalistka Cher Lloyd.
 • Môžete pomenovať predchádzajúcu horúcu stovku a skontrolovať skutočnú osobu v názve piesne pred tým? V roku 2007 sa Soulja Boy odkazoval na svojho lídra v rebríčku hitparád. Crank That (Soulja Boy) . ' Ak nepočítate s tým, že sa to počíta, vráťte sa o niekoľko mesiacov späť k Plain White Ts, ktorá v „Hey There Delilah“ odkázala na americkú bežkyňu do behu na steeplechase Delilah DiCrescenzo.
 • Piesne sa v Británii predalo viac ako milión kópií za niečo viac ako 20 týždňov, napriek tomu, že sa tam nedostal na prvé miesto v rebríčku.
 • Išlo o šiestu horúcu stovku č. 1, ktorá spojila mužskú skupinu so sólistkou. Ďalších päť:

  1974 'Then Came You' Dionne Warwick & Spinners.

  1990 „Protiklady priťahujú“ Paula Abdul (Duet s divokým párom).

  1995 „One Sweet Day“ Mariah Carey & Boyz II Men.

  2000 „Vďaka bohu, že som ťa našiel“ Mariah Carey s Joeom a 98 stupňami.

  2011 ' Párty rocková hymna „LMFAO s Lauren Bennett a GoonRock.
 • Čo si teda o piesni myslí samotný Jagger? Keď vstúpil na tanečný parket, zjavne to na jeho pleciach znamenalo určitú váhu. Frontman Stones povedal: „Je to veľmi chytľavé. Mohol by som povedať, že by som to chcel napísať, ale nebolo by to divné? Je to zábavné, veľmi malým deťom sa to páči, čo je vždy skvelé a zábavné. Ale čo poviem? Nebudem z toho zlý, však? Je to veľmi chytľavý pop, však? Je to zábavné. Jediná vec je, že na mňa trochu tlačí, keď idem tancovať! '
 • Levine sa priznal Valiaci sa kameň že pieseň bola takmer odložená, pretože bol nervózny z vydania riskantnej pocty Mickovi Jaggerovi. 'S-t! ... „Jagger“ bol takmer omyl. Bál som sa to uvoľniť, “povedal.
 • Silne potetovaný Adam Levine si vyzliekol tričko a predviedol túto pieseň, keď ju Maroon 5 touto skladbou uzavrel v polčase Super Bowlu 2019. Zápas vyhrali Patrioti, ktorí zdolali Baranov 13: 3.
 • „Moves Like Jagger“ dosiahol do roku 2021 v Británii čistý predaj 1,55 milióna, napriek tomu, že nikdy nedosiahol číslo 1. Kým sa Whamove „posledné Vianoce“ v januári 2021 nedostali na vrchol britského rebríčka jednotlivcov po 36-ročnom čakaní, bol to najpredávanejší britský singel, ktorý nikdy nedosiahol najvyššiu pozíciu. Akonáhle sa konečne vyšplhal na vrchol, bol tejto piesni odovzdaný názov.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: