Party Rocková hymna od LMFAO

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Tento klubový banger je singlom dua LMFAO z Los Angeles Electro-Hop. Pieseň vyšla 25. januára 2011 prostredníctvom vydavateľstva Interscope Records. Zamiešajú sa reflektory piesne, o čom povedal Redfoo spoločnosti LMFAO Billboard časopis je súčasťou Prepáč že som sa odviazal sa zameriava na tanec vo všeobecnosti. 'Predtým sme sa trochu bavili a mali sme nejaké osobné pohyby,' poznamenal, 'ale teraz sú tam tance, ktoré ľudia robia a shuffling je ten, ktorý mi naozaj padol do oka a cítil som sa tak dobre, keď som to robil, tak sme len urobili tú pieseň o zamiešaní. '


 • V skladbe sa predstavia speváčka Lauren Bennett z medzinárodnej dievčenskej skupiny Paradiso Girls a nováčik GoonRock. LMFAO predtým urobil remix pre skladbu GoonRock „We Came Here to Party“. Angličan Bennett sa zúčastnil britskej verzie X faktor v roku 2006 ako súčasť dua s názvom Fusion, ktorí boli prepustení v štádiu Boot Camp. Jej spojenie s párty rockovým hnutím pramení z jej spojenia s Paradiso Girls, nešťastného pokusu Jimmyho Iovina vytvoriť európsky spin-off jeho ďalšej dievčenskej skupiny The Pussycat Dolls.


 • Podľa Redfoo pôvodné texty zboru zneli: „Dnes večer to cítim v duši, každý sa bude mať dobre.“ Redfoo je synom zakladateľa Motownu Berryho Gordyho, takže vie, že správna textová skladba môže v piesni znamenať obrovský rozdiel, čo sa mohol naučiť počas svojho pobytu so Smokey Robinson. Myslel na pieseň ako na niečo, čo by ste počuli, keď prídete na večierok, a tak zmenil text na „Party rock je dnes večer v dome, každý sa len dobre baví“. 'Kľúčové bolo 'len',' povedal Redfoo. „Urobil som to príkazom, zamerať ľudí na to, čo majú robiť, keď sme tu spolu. Naše texty sú veľmi vypočítavé, aj keď sa zdajú byť jednoduché. “


 • GoonRock (Jamahl Listenbee), ktorý je spoluautorom a koproducentom tejto piesne, je priateľom Redfoo z detstva a mal tiež niečo po 30-tke, keď pieseň zasiahla. Hovorí, že keď začali pracovať na piesni, bola určená pre Flo Rida, ale rozhodli sa ju nahrať ako LMFAO. GoonRock hovorí: „Aj keď to bolo pre iného umelca (Flo Rida), v čase, keď sme si uvedomili, že to bude pre nás, skutočne sme si sadli a povedali sme:„ Zmeňme svet. “ Teraz je „zmena sveta“ príliš veľká na to, čím táto pieseň je, je to naozaj len príjemná pieseň, do ktorej sa môže dostať každý, ale to sme si povedali - „zmeňme svet. Urobme niečo, čo všetko zblázni a v klube sa bude cítiť dobre. Urobme to najlepšie, čo môžeme. “ S tou energiou sme do toho šli a skutočne sa to prejavilo v celej piesni. Každá časť bola venovaná pozornosť. Chceli sme vziať poslucháča na jazdu. Chceli sme urobiť niečo skvelé. '
 • Videoklip k piesni je snímkou ​​britského zombie filmu z roku 2002 28 dní neskôr v ktorom sa Redfoo a Sky Blu zobudia z kómy spôsobenej večierkom, aby našli svet posadnutý tancom na túto pieseň. Režisér Mickey Finnegan vysvetlil: „Koncept videa, epidémia, epidémia, svet sa zbláznil. Akonáhle pieseň vyšla, všetci sa stali posadnutými a jediné, čo chcú urobiť, je zamiešať sa. . '


 • Bola to prvá pieseň so slovom „hymna“ v názve, ktorá sa dostala do top 10 rebríčka Hot 100. Predchádzajúcou najlepšie ladenou hymnou bola „Player's Anthem“ od Junior MAFIA, ktorá vyvrcholila na 15. mieste v roku 1995. Tri týždne nato sa dostalo na najvyššiu úroveň rebríčka, James Aldean „Dirt Road Anthem“ poskočil z #23 na #9 a stal sa druhým titulom so športovým slovom „hymna“, ktorý sa dostal do top 10.
 • LMFAO sa motalo v hitparádach už niekoľko rokov, než sa táto pieseň preslávila. V roku 2009 zasiahli #51 s piesňou „I'm In Miami Trick“ a #55 s piesňou „La La La“. Nasledujúci rok dosiahli #31 s 'Gettin' Over You ', spoluprácu s Davidom Guettom, Chrisom Willisom a Fergie.

  Povedal Redfoo Digitálny špión on a SkyBlu neboli prekvapení úspechom „Party Rock“. Povedal: „Rozhodli sme sa, že to bude prvý singel z albumu, a to práve z toho dôvodu, že sme si mysleli, že by to mohla byť pieseň číslo jeden. Je to pieseň, ktorá je úplne jedinečná, pretože ide o party track, ktorý v skutočnosti hovorí o tom, ako sa zabaviť. Je to ako pokyn k tancu. Keď sme ho prvýkrát dokončili, boli sme z neho nadšení, najmä preto, že jeho výroba trvala viac ako rok. “
 • Toto bol iba druhý víťaz rebríčka Hot 100, ktorý v názve vyslovil slovo „párty“. Aby sme to urobili ako prví, musíme sa vrátiť do 1. a 8. júna 1963, keď Lesley Gore oslávila dva týždne na prvom mieste s piesňou „It's My Party“.
 • Pieseň vyhlásil Billboard časopis bude ich piesňou leta 2011. Rebríček Billboard's Songs of the Summer radí najobľúbenejšie piesne podľa výkonov v rebríčku od Memorial Day až po Labor Day. 'Vytvorili sme nástroj, pomocou ktorého sa môžu ľudia na večierku, na lodi, v klube, v telocvični, atď., Povzbudzovať. Ľudia to milujú ... je to úžasné!' Povedal Redfoo Billboard po vypočutí správ. 'Pretože sme tvrdo pracovali na mixovaní záznamu a odhodlaní, ktoré boli súčasťou videa, bolo od začiatku jasné, že naším cieľom je dostať party rockový zvuk na prvé miesto.'

  LMFAO boli prvým duom, ktoré sa dostalo na prvé miesto v rebríčku piesní leta od roku 1996, kedy vznikla ďalšia tanečná hymna Los Del Rio Macarena (Bayside Boys Mix) “bol sezónny líder.
 • Pieseň bola najpredávanejšou piesňou vo britskej verzii iTunes v roku 2011. Adele's Niekto ako ty „skončil druhý s Maroon 5's“ Pohybuje sa ako Jagger 'na treťom mieste.
 • Na celom svete to bol druhý najpredávanejší singel roku 2011 po „ Rolling In The Deep „od Adele.
 • Vo videu je prvýkrát, kedy Redfoo a jeho partner LMFAO SkyBlu použili choreografa. Priznal sa Billboard to, „teraz som si určite viac vedomý toho, ako tancujem. Nie sú to však žiadne super choreografické pohyby. Nesúťažíme s Chrisom Brownom ani nič podobné. '
 • Večierok s piesňou trval 68 týždňov na Hot 100 - najdlhšom pobyte v rámci skladby, ktorá zasiahla číslo 1. Viac času na zúčtovanie strávili iba pieseň „Som tvoj“ (76 týždňov, 2008-09) od Jasona Mrazu č. 6 a 76. vrchol hitu „How I I Living“ (69 týždňov, 1997-98) od LeAnn Rimes.

  Pieseň mala veľmi zaujímavý rozbeh. Pieseň, ktorá vyšla 25. januára 2011, sa prvýkrát objavila na Hot 100 12. februára na #78. Ďalší týždeň vypadol, potom sa v apríli vrátil na dolné konce rebríčka. Keďže video (vydané 8. marca) nabralo na sile, pieseň sa pomaly dostala do rebríčka hitparád a 16. júla sa konečne dostala na 1. miesto.
 • 47-týždňový pokles piesne z #1, kým nevypadol z rebríčka Hot 100, prekonal predchádzajúci rekord 44 týždňov v zostupe z najvyššieho miesta, ktoré v roku 1998 uviedla pieseň „Truly Madly Deeply“ od Savage Garden.
 • Pieseň obsahuje ikonickú frázu „Everyday I'm shufflin“ v refréne, o ktorej Rick Ross tvrdil, že je nepovolenou interpoláciou textu „Everyday I'm hustlin“ z jeho singlu „Hustlin“ z roku 2006. ' Skupina Maybach Music Group spolu s Jermaine „Mayne Zayne“ Jackson (nie, nie tá) podala na LMFAO žalobu o porušenie autorských práv, v ktorej tvrdila, že napriek nepatrnej zmene predstavuje „nepovolené odvodené dielo“.

  Oblek tiež citoval početné a lukratívne licenčné príležitosti, ktoré pieseň vygenerovala v televíznych reláciách, videohrách a reklamách, ako aj odevný rad LMFAO, Party Rock Clothing, ktorý uvádza výraz na tričkách a iných odevných predmetoch.

  Ross má určité skúsenosti so súdnymi spormi o porušenie autorských práv. Rapper, narodený William Roberts II, získal svoje umelecké meno od drogového kráľa „Freeway“ Rickyho Rossa, ktorý podal žalobu o pridelenie prostriedkov. Pôvodný Ross po rokoch odvolania stratil oblek.

  Po dvoch rokoch zákonných hádok sudca rozhodol o úplnom zamietnutí celého prípadu. Podľa TMZ.com , sudca údajne považoval Rossove žiadosti o autorské práva za „nekonzistentné a neúplné“.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: