Nový rok od U2

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Texty odkazujú na hnutie za solidaritu, ktoré vedie Lech Walesa v Poľsku. Potom, čo to bolo zaznamenané, Poľsko oznámilo, že zruší stanné právo, zhodou okolností na Nový rok 1983.


 • „New Year's Day“ bol prvým singlom z tretieho albumu skupiny U2, Vojna . Ich prvé tri albumy produkoval Steve Lillywhite, ktorý pomohol preložiť energiu svojich živých vystúpení na kazetu. Kapela si pomaly budovala medzinárodné publikum, ale Vojna dostali ich do sklzu k sláve, na ktorú boli lepšie pripravení ako väčšina vďaka dlhoročnému turné a dynamickej kapele, ktorá fungovala veľmi dobre (pomáha, keď z vášho speváka srší charizma a je ochotný sa rovnakým dielom podeliť o piesne).

  „Nový rok“ bola prvou piesňou skupiny U2 ​​v Amerike, kde sa umiestnila na 53. mieste, ale pieseň sa dostala na MTV a pritiahla fanúšikov, ktorí to hovoria svojim priateľom. Vo Veľkej Británii to bol ich prvý hit Top 10, dosiahol #10.


 • Vďaka tomu sa album takmer nedostal, pretože Bono mal problémy s písaním textov. Prinajmenšom ich nestratil, ako keď pracoval na ich predchádzajúcom albume, Október .


 • The Edge na tomto hral aj na gitare. Koncertne zahral pieseň na klavíri s gitarou v lone. Pokiaľ ide o jeho gitarové sólo, vstal a šiel pred pódium, pretože dav divo jasal.
 • Toto bolo prvé video U2, ktoré bolo na MTV náročné, a bolo to zďaleka ich najambicióznejšie video. Režíroval ho Meiert Avis, ktorý pracoval na predchádzajúcich videách U2 vrátane filmov „Gloria“ a „I Will Follow“. Plánovali natočiť video vo Švédsku, ale keď sa hory a sneh, v ktoré dúfali, nesplnili, skúsili Nórsko. Získali majestátne hory a tesné zábery kapely na interpretáciu piesne, ktorá bola v roku 1983 pre MTV viac než adekvátna.

  Vidíme aj to, čo má byť pásom jazdiace kone, čo boli vlastne štyri dospievajúce dievčatá zahalené v zimnom oblečení. Chlapci v U2 neboli skúsení jazdci a keďže boli počas natáčania uprostred turné, neoplatilo sa riskovať.


 • Témy porozumenia v čase globálnych nepokojov boli ústredným bodom albumu Vojna , ktorého názov bol inšpirovaný rôznymi celosvetovými konfliktmi v roku 1982.
 • Riadok z textu tejto piesne „Pod krvavou červenou oblohou“ bol použitý ako názov videa a živého albumu U2 vydaného v roku 1983. Video bolo nazvané U2 Live at Red Rocks: Under a Blood Red Sky , nahraté v Red Rocks, Colorado 5. júna 1983. Album bol nazvaný Pod krvavou červenou oblohou a obsahoval osem skladieb, z ktorých iba dve boli nahraté v šou Red Rocks. „Nový rok“ a ďalšie štyri boli zaznamenané na festivale U2, ktorý sa v auguste hral v Nemecku.

  Najmä album udržiaval U2 z kopca. Nakoniec sa v Amerike predalo tri milióny kópií.
 • Bono to považuje za pieseň lásky. Aj keď je o vojne, zaoberá sa „bojom za lásku“.
 • Bono to napísal krátko potom, čo sa oženil so svojou milou z detstva Ali.
 • Táto pieseň bola nahraná v Windmill Lane Studios v Dubline, kde U2 nahrali svoje prvé tri albumy. Štúdio malo kamenné schodisko, na ktorom Larry Mullen hral na svoje bubny pre túto skladbu.
 • To sa bežne hrá v baroch každý Nový rok kvôli nedostatku niečoho vhodnejšieho.
 • Toto je obľúbená pieseň, ktorú môžu ostatní interpreti ochutnať alebo zahrať. With It Guys použili klavírnu skladbu ako ukážku v piesni „Let The Music Take Control“, „Manchester Rappers Kiss AMC“ predstavilo ukážku svojej piesne „A Bit Of U2“, skupina Dynamic Base použila ukážku vo svojej „Afrike“ single a Bacon Popper urobili to isté na 'Free'. Spoločnosť Hyper Logic použila aj vzorku v časti „Iba ja“.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Producent Steve Lillywhite si pamätá, ako namiešal túto pieseň za desať minút, zatiaľ čo Bono na poslednú chvíľu vytočil „40“, zatiaľ čo iná skupina čakala mimo štúdia, kým prídu na rad.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: