Nočné pohyby od Boba Segera

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o mladom páre, ktorý prišiel o panenstvo na zadnom sedadle Chevyho. Seger hovorí, že pieseň je autobiografická, ale vzal si nejaké slobody, pretože ich skúšanie bolo po strednej škole. Dievča, s ktorým bol, malo priateľa v armáde, a keď sa vrátil, vydala sa za neho a zlomila Segerovo srdce. Seger hovorí, že pieseň predstavuje slobodu a možnosť stredoškolských rokov.


 • Fráza „nočné ťahy“ má niekoľko významov, čo z neho robilo zaujímavý názov piesne. Mohlo by to znamenať „nasadenie pohybu“ dievčaťa na zadnom sedadle auta, ale Seger hovorí, že sa to týka aj improvizovaných večierkov, ktoré s kamošmi organizoval na poliach Ann Arbor v Michigane, kde by rozsvietili svetlomety. a tancujú ich „nočné pohyby“. Nazývali tieto zhromaždenia „trávnikmi“.


 • Seger bol filmom inšpirovaný Americké graffiti , ktorý bol vydaný v roku 1973, ale odohrával sa v roku 1962. Povedal: „Vyšiel som z divadla s myšlienkou: Hej, aj ja mám príbeh. Nikto nikdy nepovedal o tom, aké to bolo vyrastať mi v lese. “
  Christine - Chicago, IL


 • Štyri piesne na Nočné pohyby album bol nahraný v Muscle Shoals Sound Studios v Alabame so sekciou Muscle Shoals Rhythm Section a ďalšie štyri v Pampa Studios v Detroite so Segerovým Silver Bullet Bandom. Na album potrebovali ešte jeden, takže Segerov manažér si rezervoval tri dni v Nimbus Nine Studios v Toronte u producenta Jacka Richardsona. Rýchlo nahrali tri piesne, ktoré neboli také nezabudnuteľné. Segerov gitarista a hráč na saxofón sa vrátil do Detroitu, ale zvyšok posádky pokračoval v práci na veľmi tvrdohlavej piesni, nad ktorou sa Seger namáhal: „Night Moves“. Keď sa to začalo spájať, Richardson priviedol miestneho gitaristu Joe Miquelona a organistu Douga Rileyho, aby hrali na trati spolu so Segerom a dvoma členmi jeho kapely: basgitaristom Chrisom Campbellom a bubeníkom Charlie Allenom Martinom.

  Je to tiež jediná trať Nočné pohyby so ženskými sprievodnými vokálmi, ktoré poskytli Laurel Ward, Rhonda Silver a Sharon Dee Williams, trio z Montrealu, ktoré bolo náhodou v meste.
 • Slávny most v tejto piesni, kde ho Seger vyzlieka a spieva „Včera som sa zobudil na zvuk hromu“, vymyslel on a producent Jack Richardson za chodu v štúdiu.


 • Seger napísal túto pieseň približne šesť mesiacov. Spolu s ' Otočiť stránku „Bola to jedna z dvoch piesní, ktoré Seger kedy napísal na cestách.
 • „Night Moves“ bol pre Seger prelomovým hitom a predstavil rockera v srdci oveľa širšiemu publiku. Michigan bol slávny od prvého albumu v roku 1969, ktorý mal vynikajúci hit „Ramblin“ Gamblin „Man“. Táto pieseň sa dostala na #17 rebríčka Hot 100, ale v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov sa snažil dosiahnuť celonárodný dosah. Veľký zlom nastal v apríli 1976, keď jeho značka Capitol videla úspech značky Peter Frampton Frampton ožíva , vydal živý album Seger, Živá guľka , nahratý na dvoch jeho koncertoch v Detroite v roku 1975. Rýchlo si našiel pokračovanie a predal všetky ostatné Segerove albumy.

  Nočné pohyby bol vydaný v októbri 1976, pričom titulná skladba bola vydaná ako singel. Keď Nočné pohyby album sa dostal do rebríčka #84 13. novembra, Živá guľka sa motal okolo #159. Po zvyšok roka a väčšinu roku 1977 boli oba albumy v hitparáde. Každý z nich predal 5 miliónov kópií.

  Pokiaľ ide o singel „Night Moves“, v marci 1977 sa zvýšil na #4, čím sa rocker z Heartland stal národným menom.
 • Na albume to beží 5:25. Jedna verzia bola skrátená na 3:23, pričom bola odstránená časť mosta, kde sa Seger čuduje nad hromom a bzučí pieseň z roku 1962.
 • Táto reflexná skladba predstavovala zmenu tempa pre Segera, ktorého piesne bývali rockermi s množstvom živej energie. Nebola to však jeho prvá pomalšia pieseň: „Turn The Page“ bola vydaná v roku 1972, ale získala malú pozornosť. Potom, čo sa rozbehli „Night Moves“ a ďalší singel „Mainstreet“, bolo pridaných mnoho rozhlasových staníc „ Otočiť stránku “do ich zoznamov skladieb.
 • Podľa Segera po nahraní piesne vedel, že má hit. Ľudia v jeho nahrávacej spoločnosti si tým boli tiež istí; Seger si spomína na váženého propagátora Brucea Wendella z Capitolu, ktorý mu povedal: „Túto pieseň budeš spievať celú svoju kariéru.“
 • Ako mnohé Segerove piesne, aj v textoch je cítiť nádych nostalgie. Keď spieva: „A bolo leto, sladké leto, leto“, odkazuje nielen na ročné obdobie, ale aj na obdobie svojho života. V poslednom verši piesne, keď spomína, hovorí: „Blíži sa jeseň“ a odkazuje na jeseň svojho života, ktorá starne.
  Kara - Raleigh, NC
 • Valiaci sa kameň časopis označil tento singel roka za rok 1977.
 • Zmeny tempa boli inšpirované filmom Jungleland od Brucea Springsteena. Seger napísal pieseň na kusy; nechal napísať prvé dva verše, ale mal problémy s dokončením piesne. Keď si vypočul skladbu „Jungleland“, uvedomil si, že dokáže pieseň prepojiť s dvoma odlišnými mostami.
 • Keď Seger spieva text o tom, ako sa obliekol na strednej škole, „Tesné nohavice, body, sotva známe“, „Body“ sa týkajú malých kovových predmetov, ktoré niektorí teenageri nosili na topánkach v 60. rokoch.
 • „Night Moves“ nedostalo video pri prvom vydaní (bolo to päť rokov pred MTV), ale keď Seger Najväčšie hity album vyšiel v roku 1994 a bolo natočené video na jeho propagáciu. Video si výrazne požičiava od Americké graffiti , ukazujúci mladých ľudí pri príjazde zo 60. rokov, medziprodukt so zábermi, ako Seger spieva pieseň v premietacej miestnosti. Réžiu mal na starosti Wayne Isham a predstavili sa v nej známi herci, ktorí sa už čoskoro stanú slávnymi, najmä Matt LeBlanc, ktorý sa neskôr objaví v televíznom seriáli. Priatelia . Jeho milostný záujem hrá Daphne Zuniga, ktorá už hrala vo filme Melrose Place . Johnny Galecki, ktorý neskôr našiel slávu na Roseanne a Teória veľkého tresku , tiež sa objaví. Video verzia piesne trvá 4:30, čím sa delí rozdiel medzi albumovou verziou a jednou úpravou.
 • V Spojenom kráľovstve sa pieseň po prvýkrát objavila v rebríčku (na 45. mieste), keď bola vydaná ako singel spolu so Segerovou Najväčšie hity balík.
 • Podľa Segera sa s dievčaťom skutočne presadili na zadnom sedadle Chevy '62, ale nehodilo sa to lyricky, a tak zmenil linku na 'môj' 60 Chevy. '
  Darrin - Hilo, Ahoj
 • „Night Moves“ je tiež názov filmu z roku 1975 s Gene Hackmanom v hlavnej úlohe, ktorý s piesňou nesúvisí. Ďalší film s názvom Nočné pohyby “Tento, v ktorom hrá Jesse Eisenberg a tiež s piesňou nesúvisí, sa dostal do kín v roku 2013.
 • Keďže je to taká osobná pieseň, získala niekoľko coververzií, aj keď Garth Brooks a The Killers ju predviedli naživo.
 • Seger v rozhlasovom rozhovore odhalil, že v rade: „Začal som si hučať pieseň z roku 1962“ mala na mysli pieseň „Be My Baby“ od Ronettes (ktorá bola skutočne vydaná v roku 1963).
 • Seger je autorom piesne napísanej Krisom Kristoffersonom Ja a Bobby McGee „za inšpiráciu štýlu naratívneho skladania piesní, ktorý na tejto skladbe uplatnil.
 • Toto bolo použité vo veľkej scéne v animovanom filme z roku 1981 Americký pop , kde ju mladý rocker menom Pete hrá pre vedúcich predstaviteľov platní. Hrá to aj vo filmoch Celá noc (2017) a FM (1978). „Night Moves“ sa objavil aj v mnohých televíznych reláciách, vrátane:

  Nadprirodzené („Dieťa“ - 2015)
  Ray Donovan („Uber Ray“ - 2014)
  Family Guy („Meg smrdí!“ - 2014)
  Ako som spoznal vašu matku ('Home Wreckers' - 2010)
  O.C. („Návrh,“ „Zlomenie srdca“ - 2004)
  To je show 70. rokov („Punk Chick“ - 1999)
  Knight Rider ('Krátke oznámenie' - 1983)

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: