Fotografia: Ed Sheeran

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Sheeran je spoluautorom piesne s gitaristom Snow Patrol Johnnym McDaidom v hotelovej izbe v Kansase. Dvojica spolu písala, zatiaľ čo Sheeran podporoval kapelu na severoamerickom ramene skupiny Tour Fallen Empires v roku 2012. Na päť melódií, ktoré napísali, sa to podarilo X , (šesť v luxusnej verzii).


 • Sheeran si spomenul na príbeh piesne počas Spotify, skladbu po trati:

  „On (McDaid) mal slučku tohto klavírneho diela stále pokračujúcu. Sedel som na podlahe a robil bojovníka Lego X-Wing, ktorý dal jeho sestre na charitatívnu aukciu, a táto klavírna slučka pokračuje v hraní, a ja začínam spievať verš a pieseň sa odtiaľ akosi rozmotala. Sedeli sme asi štyri hodiny, ja som robil Lego a on na prenosnom počítači, len som staval veci a potom som zobral gitaru a správne sme ju štruktúrovali. '
 • Sheeran opísal tento strih o bolesti lásky, keď ste odlúčení od svojej milej The Daily Telegraph ako jeho „vedľajšiu“ pieseň. 'Ak je zvyšok albumu v poriadku, môžeme ho predať na tomto,' vysvetlil.


 • Ed Sheeran si myslel, že napísal „Fotografiu“ na 6. ulici v Denveri, Colorado, a tak si dal vytetovať „6 ST“. Keď sa však vrátil na miesto, dozvedel sa, že ulica je v skutočnosti 6. avenue.
 • Hudobné video režírované Emilom Navou obsahuje zábery zo starých rodinných domácich filmov Eda Sheerana. Klip divákov zavedie na cestu životom speváka od malého dieťaťa a malého dieťaťa hrajúceho na rôzne nástroje až po tínedžera na gitare a súčasné vystúpenie pred obrovskými davmi.

  Povedal Sheeran Billboard magazín, prečo sa vybral pre video takou osobnou cestou. „Z niekoľkých dôvodov som nemal čas natočiť skutočné video a dva som sedel doma na Vianoce a môj otec našiel všetky staré zábery a nechal ich zmeniť na DVD ako vianočný darček a my sme si ich prezerali. a myslel som si, „to je úžasná vec,“ vysvetlil. „Robili sme veľký dokumentárny film, a tak som sa spýtal, či by som niečo z toho mohol použiť, a potom som sa na to pozrel a povedal som si, že by to mohlo fungovať na hudobné video, pretože prebiehalo chronologicky, takže je skvelé.“
 • Pieseň je súčasťou soundtracku k romantickému dramatickému filmu Ja pred tebou . Film je založený na najpredávanejšej knihe Jojo Moyes.
 • Dvaja skladatelia piesní, ktorí napísali Spojené kráľovstvo X faktor Víťaz sezóny 10, skladba „Amazing“ Matta Cardleho z roku 2011 žalovala Eda Sheerana za údajné pozdvihnutie ich melódie, rytmu a ďalších vlastností tejto piesne. Martin Harrington a Thomas Leonard vo svojej žalobe tvrdili, že „podobnosti piesní dosahujú samotnú podstatu diela“. Dvojica dodala, že refrény oboch skladieb zdieľajú 39 rovnakých tónov, „v tóne, rytmickom trvaní a umiestnení v takte“.

  Súdny spor pokračoval: „Podobnosti presahujú rámec podstatného, ​​čo je samo osebe dostatočné na stanovenie porušenia autorských práv, a v skutočnosti sú pozoruhodné. Podobnosť slov, vokálneho štýlu, vokálnej melódie, melódie a rytmu sú jasnými indikátormi, okrem iného, ​​že „fotografia“ kopíruje „úžasné“.

  Ed Sheeran sa začiatkom apríla 2017 dohodol na spore s Harringtonom a Leonardom.
 • Kryla to austrálska speváčka Jessica Mauboy Tajná dcéra: Piesne z pôvodného televízneho seriálu , soundtrack k rovnomennej austrálskej minisérii. LP debutoval na 1. mieste v austrálskom rebríčku albumov ARIA.


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: