Rebel Yell od Billyho Idola

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Billy Idol dostal názov pre túto pieseň od bourbonskej whisky značky Rebel Yell, ktorá existuje už od roku 1936. V epizóde VH1 Rozprávači príbehov , Idol vysvetlil, že bol na akcii, kde Mick Jagger, Keith Richards a Ron Wood z The Rolling Stones odnášali vetvičky rebela Yella priamo z fľaše. Vďaka tomu dostal nápad na názov a napísal okolo toho pieseň.


  • Pieseň je o vášnivom večernom pobyte so ženou, ktorá chce „viac viac“. Povstalecký výkrik bol počas občianskej vojny známy aj ako bojový pokrik konfederácie.
    Blake - Manchester, TN, nad 2


  • Idol napísal túto pieseň so svojim gitaristom Stevom Stevensom, ktorý na trati prišiel s unikátnymi zvukmi. Efekt lúča na sóle vytvoril pomocou digitálneho oneskorovacieho procesora Lexicon PCM 41, ale neskôr prišiel na spôsob, ako získať výraznejší zvuk pomocou skutočného lúča. Vyladením hračkárskej lúčovej pištole ho dokázal priložiť k snímačom a generovať tieto podivné zvuky. Jeho „lúčová gitara“ sa stala jedným z najobľúbenejších miest koncertu Billy Idol.


  • Kapela Dope zverejnila na albume z roku 2009 cover verziu Žiadne výčitky . K ďalším piesňam patria Drowning Pool, HIM a Kill Hannah. Jedno vystúpenie, ktoré by sa s Idolovými fanúšikmi neprebralo, bolo od Miley Cyrus, ktorá ho naspievala na VH1 2012 Dva špeciálne.
    Elena - Faenza, Taliansko
  • Video režíroval Jeff Stein, ktorého predchádzajúca práca zahŕňala dokumentárny film The Who Deti sú v poriadku . Natáčalo sa v divadle Capitol Theatre v New Jersey s publikom zloženým z detí, s ktorými prišli z New Yorku. V knihe Chcem svoju MTV Stein povedal: „V autobusoch sme mali veľa piva a vína, čo v dnešnej dobe nemôžete urobiť. Všetci dobre susedili. Postavil som tie horúce dievčatá s veľkými kozami dopredu. “

    Zvuky davu jasajúcich a spievajúcich boli pridané do video verzie piesne, ktorá zachytila ​​živú energiu tejto hymnickej piesne. Klip bol obrovským hitom na MTV, ale takmer zmeškal svoj premiérový slot - Stein hovorí, že MTV ich prinútili upraviť záber dieťaťa, ktoré drží pivo, a páska sa dostala do siete len niekoľko minút pred vysielaním.


  • sezamová ulica parodoval to (stáva sa „Rebel L“), aby naučil deti abecedu.
  • Pôvodne to vyvrcholilo na #62 v Británii v roku 1984. Po jeho zaradení do filmu Legenda o Billie Jean , bolo vydané znova ako singel a pristálo na čísle 6 v roku 1985.
  • Toto sa tiež použilo v týchto televíznych seriáloch:

    Doom Patrol („Pilot“ - 2019)
    Studený prípad („Rieka“ - 2006)
    Tretia hliadka ('After Hours' - 2000)
    Knight Rider („Dead of Knight“ - 1984)

    A v týchto filmoch:

    Jazda v autách s chlapcami (2001)
    škaredý kojot (2000)
    Pozrite sa, kto tiež hovorí (1990)
    Veľký (1988)
    Šestnásť sviečok (1984)

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: