Sladké emócie od Aerosmith

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Steven Tyler to napísal o tom, ako bol z kapely frustrovaný. V tej dobe užívali veľa drog a napätie často rástlo, najmä medzi Tylerom a gitaristom Joeom Perrym. Pieseň je tiež vyhlásením o tom, že si robíte svoje veci bez toho, aby vás ostatní sklamali.


 • Tyler pripisuje prvé riadky „Hovoriť o veciach, ktoré nikoho nezaujímajú, nosiť veci, ktoré nikto nenosí“, priateľke Joea Perryho Elissa kvôli neskutočnému napätiu medzi nimi. Veľa z tohto napätia bolo spôsobené ich užívaním drog, a najmä jednu noc, keď Tyler prišiel do Perryho hotelovej izby hľadať heroín a on a Elissa ho poslali preč a odmietli sa podeliť o svoje drogy. V autobiografii Aerosmith Choďte touto cestou Tyler hovorí, že tieto riadky boli jeho „nahnevanou stránkou“ a dodáva, že keď napísal texty piesní „Nemôžem povedať, dieťa, kde budem o rok“, premýšľal, „ale bude to najmenej 1000 míľ. preč od teba!'


 • Hudba bola založená na basovej linke, s ktorou prišiel Tom Hamilton. Texty napísal Tyler (Perry bol známy ako „Mr. Sweet Emotion“) a pieseň dali dohromady v jam session.

  Hamilton hovorí, že to bol producent kapely Jack Douglas, ktorý z neho vytiahol basovú linku. Blíži sa koniec nahrávania súboru Hračky v podkroví Douglas sa opýtal, či má niekto v kapele nejaké náhradné riffy a Hamilton produkoval tento, ktorý sa dobre daril jeho spoluhráčom. Hamilton spomína v Choďte touto cestou : 'Vyfajčil som jednu alebo dve misky a napísal aranžmány, gitarové party. Steven vzal úvod, otočil ho, zmenil kľúč a použili sme ho ako značku, rozlíšenie piesne. Brad, Joey a ja sme išli domov. Nabudúce sme počuli skladbu „Sweet Emotion“, ktorá mala overdubs, vokály a ja som vypadol. Páčilo sa mi, čo s tým urobili. '


 • V tejto skladbe je skrytá správa, ale to, čo táto správa hovorí, závisí od toho, koho sa opýtate. Kapela trochu tlieskala a skandovala, že sa hralo dozadu, čím sa v piesni ozýval sací hluk. To, čo skandovali, malo do činenia s ich manažérom Frankom Connellym, ktorému diagnostikovali rakovinu a predali práva na správu kapely tímu Steva Lebera a Davida Krebsa. Podľa Stevena Tylera skandovali „F-k you, Frank“, ale ich producent Jack Douglas hovorí, že to bolo „Ďakujem, Frank.“
 • Toto bolo znova vydané v roku 1991 na podporu ich Pandorina skrinka kompilácia. Bolo k nemu natočené video, na ktorom je mladý muž, ktorý telefonoval s mužom, o ktorom si myslí, že je krásna mladá dáma. Na konci videa zisťujeme, že je fajčiarka s malým počtom tukov.


 • Joe Perry na začiatku použil talkbox na vytvorenie skreslených vokálnych zvukov. Peter Frampton úspešne použil talkbox na svojom albume z roku 1976. Frampton ožíva .
 • Podľa Valiaci sa kameň „Najlepších 500 jednotlivcov“, Keď relácie o hračkách v podkroví dosiahli jedenástu hodinu v nahrávacom závode v New Yorku, producent Douglas vyzval na nápady. Basgitarista Hamilton vzkriesil riff, ktorý klíčil niekoľko rokov, a bol vybavený basovou marimbou a prednesom názvu piesne Joeom Perrym v hlasovej schránke. O niekoľko mesiacov neskôr mal Aerosmith svoj prvý singel Top 40. “
 • Živá verzia tejto piesne obsahuje neobvyklý nástroj: Tyler strhol do mikrofónu balíček cukru, aby nahradil chýbajúcich maracasov.
 • Táto pieseň, ako aj piesne „Eat The Rich“, „Toys In The Attic“ a „Walk This Way“ boli použité v arkádovej hre Revolution X: Music Is The Weapon predstavujúca Aerosmith . Zobrazí sa počas obrazovky výberu fázy na konci úrovne.
  Gordo - Lab City, Kanada, nad 2
 • Van Halen o tom hovoril vo svojich začiatkoch na niektorých svojich show. Papa Roach tiež urobil cover tejto piesne.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Táto pieseň sa hrá na konci filmu Starsky a Hutch . Je to na úplnom konci, keď kráčajú uličkou.
  Ben - Winston -Salem, NC
 • Toto sa hrá v úvode filmu Omámený a zmätený . Opakujúcou sa témou filmu sú postavy, ktoré uvádzajú, že ako „najvyššiu prioritu leta“ idú do Houstonu kúpiť si lístky na Aerosmith. Spojenie: Jason London, ktorý vo filme stvárnil Randalla „Pink“ Floyda, si zahral vo videu spoločnosti Aerosmith pre skladbu „Úžasné“.
 • Vo filme Byť cool Steven Tyler v hlavnej úlohe s Johnom Travoltom sa pýta, čo si myslel, keď písal „Sladké emócie“. Najprv odpovedal, že to boli hlášky, ktoré dostal z albumu Hračky v podkroví , ale po krátkom príhovore od Travolty Tyler súhlasí s tým, že text piesne ovplyvnila čistá „sladká emócia“, s ktorou sa stretával od svojich malých dcér.
 • V zriedkavej živej verzii tejto piesne hrá Joe Perry sólo z piesne Led Zeppelin „Dazed And Confused“.
  Brian - Salisbury, MD, nad 2
 • Aerosmith to predviedol s Kid Rock, keď boli v roku 2001 uvedení do Rokenrolovej siene slávy.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: