Cez The Wire od Kanye Westa

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Kanye West mal 23. októbra 2002 hroznú autonehodu, ktorá ho takmer zabila. Po dlhej noci v štúdiu išiel West o tretej hodine ráno domov v Los Angeles, keď zaspal za volantom a narazil do protiidúceho vozidla. Mal zlomenú čeľusť na troch miestach a na urgentnej operácii mu museli dať do brady kovovú platničku. Na nemocničnom lôžku so zavretými ústami počul v pozadí na CD prehrávači pieseň Chaka Khana ' Through The Fire '. Len ležal, potom začul jej hlas melodicky spievajúci riadok: 'Priamo k drôtu, dokonca aj cez oheň.' Vtedy dostal nápad nahrať pieseň, aby opísal, čo prežíval.

  Dva týždne po nehode Kanye nahral pieseň, aj keď jeho čeľusť bola stále zatvorená. Tu a tam musel uvoľniť všetky svoje zmiešané emócie a medzi jednotlivými skladbami bral lieky proti bolesti, aby pieseň dokončil. Mal nové ocenenie života - žil tak bezstarostne a nehoda uviedla všetko na pravú mieru. >> Kredit na návrh :
  Nikki - Chicago, IL


 • 'Through The Wire' bol Westov prvý singel. Bol váženým hip-hopovým producentom s zásluhami za Beanie Sigel, Mos Def, Scarface a predovšetkým Jay-Z, ktorý dva týždne pred nehodou podpísal Westa ako umelca do svojho labelu Roc-A-Fella. Vydaný v septembri 2003 bol veľkým hitom a viedol k jeho debutovému albumu, Odchod z vysokej školy , v roku 2004. West rýchlo vstúpil do konverzácie ako jeden z najlepších rapperov v hre a získal si reputáciu pre svoj vycibrený zmysel pre módu, hudobnú kreativitu a aroganciu.

  Spočiatku mnohí z nás nevedeli, ako vysloviť jeho meno, mysleli si, že možno išlo o situáciu Brett Favre, keď sa jeho krstné meno skutočne vyslovovalo „Kane“.


 • Toto je založené na zrýchlenej ukážke z Chaka Khan's 'Through The Fire', vďaka čomu znie mocná soulová diva ako chipmunk. Ako to vnímala? Keď Metro noviny z 12. júla 2004 sa jej opýtali, čo si myslí o Westovom odbere vzoriek, odpovedala: „Kanye je absolútny miláčik, skutočne rozkošný. Milujem ho a milujem tú trať. Spôsob, akým použil moju vzorku, je taký šikovný – je to ako Chaka na héliu.“

  Rozhovor s Denná pošta v roku 2015 bol Chaka Khan o vzorke menej zdvorilý. „Vôbec sa mi nepáčilo, čo urobil s mojou piesňou, pretože som vďaka nemu znela ako chipmunk,“ povedala. 'Nevedel som, že mi vezme hlas a urýchli to.' Nedal som mu na to povolenie a napriek tomu táto pieseň odštartovala celú jeho kariéru.“


 • West v texte spomína, že po nehode vyzeral ako Emmett Till. Till bol 14-ročný čierny chlapec z Mississippi, ktorého bieli muži zmrzačili a hodili do rieky, pretože zapískal na bielu ženu. Prípad sa dostal na titulky, keď mužov, ktorí to urobili, oslobodili spod obžaloby.
 • Odchod z vysokej školy vyhral Grammy za najlepší rapový album v roku 2005, čím porazil albumy Beastie Boys, Jay-Z, LL Cool J a Nelly. >> Kredit na návrh :
  Bertrand - Paríž, Francúzsko


 • V roku 2004 to Chaka Khan predviedol s Westom na odovzdávaní cien MTV Video Music Awards. Chaka bola strašne mimo – mala problém s hrdlom, ale aj tak spievala, pretože chcela dodržať svoj záväzok.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: