Venuša od Shocking Blue

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Túto pieseň napísal gitarista skupiny Robbie Van Leeuwen. Skupina pochádza z Holandska, čo viedlo k zaujímavému problému s prekladom, keď speváčka skupiny Shocking Blue Mariska Veres naspievala anglické texty. Van Leeuwen zle zapísal prvý riadok: čo malo byť „Bohyňa na vrchole hory“, napísal ako „A božstvo na vrchole hory, “a presne tak to spieval Veres. Väčšina poslucháčov si to nevšimla a mnohé coververzie chybu opravili, ale výsledkom bol hit číslo 1 s nesprávne napísaným prvým riadkom vďaka preklepu.


 • Ženské vokálne trio Bananarama to nahralo v roku 1986. Bola to jedna z prvých piesní, ktoré začali hrať, keď založili kapelu v roku 1979, ale chceli najskôr nahrať pôvodné piesne, aby ich brali vážne.

  Ich verziu vytvoril tím Stock, Aitken a Waterman, ktorý pracoval na hitoch Ricka Astleyho („Never Gonna Give You Up“), Dead or Alive (' Točíte ma dokola (ako záznam) “) a Kylie Minogue („ Mal by som mať také šťastie “).


 • Výrazný gitarový riff bol prevzatý z hry The Who „Pinball Wizard“.


 • Produkoval to Jerry Ross, ktorý produkoval aj ďalšiu holandskú skupinu Tee Set, ktorá účinkovala v piesni „Ma Belle Amie“. Ross tiež produkoval album orchestrálnych úprav svojej (predovšetkým) holandskej stajne hitov pod názvom Jerry Ross Symposium.
  Jeff - Scottsdale, AZ
 • V USA sa táto aj coververzia Bananarama dostali na prvé miesto, čím sa zaradili medzi prvé piesne. Zvláštne je, že v Británii sa Shocking Blue aj Bananarama dostali na 8. miesto s „Venus“ a obaja s piesňou strávili 13 týždňov v hitparáde.
  Adam - Dewsbury, Anglicko


 • V epizóde karikatúry MTV Beavis a Butthead „Butthead si k tomu vymýšľa vlastné texty, ale je frustrovaný, keď mu nenapadá nič, čo by sa rýmovalo s„ Venušou “.
 • V domovskej krajine Shocking Blue sa to nikdy nedostalo na #1. Po úspechu v USA bola pieseň znovu vydaná, ale v rebríčku holandského popu sa už na 3. miesto nedostala.
 • V roku 1959 mal Frankie Avalon hit číslo 1 v USA s rovnakým názvom. Existovali ďalšie dve inštancie rôznych skladieb s rovnakými názvami, ktoré siahali na 1. miesto v rebríčku Billboard grafy. Skladba „My Love“ bola číslo 1 pre Petulu Clarkovú v roku 1966 a ďalšia skladba „My Love“ otočila trik pre spoločnosť McCartney & Wings v roku 1973. Potom sa pieseň „Best Of My Love“ dostala na prvé miesto v rebríčkoch skupiny Eagles v roku 1973 a získala inú skladbu. názov bol #1 pre The Emotions v roku 1977.
  Rick - Calgary, Kanada
 • V roku 1988 Plný dom epizóda „But Seriously Folks“, DJ a Kimmy, ovplyvnení Bananaramom, založia kapelu a pokúsia sa naučiť „Venušu“.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: