Domov Edwarda Sharpea a magnetické nuly

 • Túto dobrú pieseň napísali speváci Edward Sharpe a Magnetic Zeros Alex Ebert a Jade Castrinos, ktorí v tom čase tvorili pár. Ako hovorí Jade, užívali si prechádzku Elysianským parkom v Los Angeles, keď stratila topánky a on ju niesol na chrbte. Scéna bola ako zostrih z romantickej komédie a giddy s láskou sa vrátili do jeho bytu a napísali pieseň. Pomocou nastavenia Ebertových nástrojov Pro Tools dali pieseň dohromady za chodu, s každou obchodnou líniou a potom spoločne spievali v refréne.

  Texty sú efuzívne milé, ale autentické:

  Nasledujem ťa do parku
  Cez džungľu, cez tmu
  Dievča, nikdy som nemiloval takého ako si ty


  A aj keď existuje veľa piesní s názvom „Domov“, táto má v texte kľúčový háčik, ktorý sa spája s poslucháčmi:

  Domov je všade tam, kde som s tebou


 • Ebert robí pískací úvod, ktorý pripomína skóre Ennio Morriconeho nachádzajúce sa v mnohých westernoch, kde často hrá Clint Eastwood.
 • Edward Sharpe a magnetické nuly sa dostali k moci na začiatku amerického oživenia ľudovej hudby, ktoré zahŕňalo činy ako Mumford & Sons a The Lumineers. „Home“ bolo súčasťou ich debutového albumu Hore zdola , a vytvorili svoj spoločný zvuk zameraný na lásku, vďaka ktorému sa stali obľúbenými na festivale.

  Kapela je pomenovaná podľa postavy z románu, ktorý Ebert píše - Edward Sharpe je postava z iného sveta, ktorá prichádza na Zem, aby ponúkla osvietenie masám, ale nechá sa rušiť krásnymi ženami. Ebert, vychovaný v domácnosti vyššej strednej triedy, trávil veľa času hľadaním zmyslu života a závislosťou na heroíne si vytváral vlastné ťažkosti. Vyčistil sa, ale triezvosť mu nevyhovovala, a tak sa odhodil od liečby a prešiel na (väčšinou) huby. Išiel minimalisticky, bez auta alebo mobilného telefónu, a začal pracovať na hore zdola v malom byte. Po stretnutí s podobne zmýšľajúcim Jade Castrinosom dali dohromady 10-člennú kapelu a naplno sa pustili do radostného, ​​osvieteného zvuku. Dokonca aj churlingskí poslucháči, ktorí si nekupovali túto atmosféru hippie, súhlasili, že je to presvedčivé, a dokonca aj potom, čo si našli publikum s touto piesňou, Ebert zostal stabilný voči svojmu vyznaniu a často stieral hranice medzi Edwardom Sharpem a jeho pravým ja.


 • Keď sa Ebert a Castrinos žartujú o tom, ako vypadla z okna na tejto trati, rozprávajú skutočný príbeh:

  Jade Alexander, pamätáš si ten deň, keď si vypadol z môjho okna?
  Určite áno, vyskočil si za mnou


  Castrinos bol defenestrovaný zo svojho poschodového bytu a nemohol týždeň chodiť. Ebert ju zachránil a odviezol do nemocnice.
 • Počas vystúpení sa kapela zasekla v rytme, zatiaľ čo Ebert a Castrinos putovali do davu, čomu hovorili „príbeh“. Každý odovzdá mikrofón členovi publika, ktorý povie svoju pravdu. To vyvolalo niekoľko nesúvislých výkrikov, ale aj niekoľko veľmi dojemných momentov; Na Bonnaroo v roku 2013 jeden chlap povedal: „Asi pred rokom ste ma navštívili v nemocnici. V ten deň som dostal transplantáciu, ktorá mi zachránila život. ' Nasledovalo objímanie.


 • V roku 2014 sa skupina rozišla s Jade Castrinos, čím sa značne zmenila dynamika tejto piesne (ona a Ebert sa rozišli). Na svojej prvej show bez nej - 11. mája 2014 na hudobnom festivale Shaky Knees v Atlante - Ebert odovzdal veľkú časť piesne davu a urobil to v štýle táborového ohňa. Fungovalo to a kapela tak pokračovala aj naďalej, pričom dav vyplňoval väčšinu Castrinosových vokálov.
 • Rovnako ako mnohé piesne v tomto žánri, ani táto pieseň nepriniesla úspech v US Hot 100, aj keď sa zdalo, že je všade. Väčšina jeho všadeprítomnosti pochádza z použitia v reklamách - vďaka posolstvu a melódii je vhodný pre množstvo spoločností, ktoré hľadajú projektovú komunitu.

  V roku 2010 ho NFL použila na mieste s názvom „Neexistuje miesto ako domov“; toho istého roku to bolo v reklamách na telefón Kin, Blue Cross Blue Shield z Texasu, Levi's a upútavku na film Cyrus . Odmietli niektoré ponuky: AT&T chcela použiť pieseň, kde „Home“ bol obchod AT&T, a skupina odmietla.

  Tieto komerčné použitia rozložili predaj piesne; nikdy nevystúpil dostatočne vysoko na to, aby sa umiestnil na rebríčku Hot 100 (v rebríčku Alternatívne piesne sa umiestnil na 18. mieste), ale väčšinu roka 2010 sa držal.
 • Pieseň si získala veľkú pozornosť v roku 2010 potom, čo Jorge Narvaez uverejnil a video na YouTube kde to spieva so svojou dcérou. Klip nakoniec získal viac ako 30 miliónov zobrazení a v roku 2015 sa toto vydanie objavilo na mieste pre Olive Garden.
 • Toto sa objaví vo filme z roku 2010 Letná Coda , a bol tiež použitý v epizóde 2014 Moderná rodina 'Svadba, časť 2.'


Zaujímavé Články