Hunger Strike od Temple of the Dog

 • Temple of the Dog začal, keď Chris Cornell zo Soundgarden napísal dve piesne na počesť svojho dobrého priateľa Andrewa Wooda, ktorý zomrel na predávkovanie heroínom v marci 1990. Woodovi vydržali život tri dni po predávkovaní, počas ktorého sa Cornell a prišli ho pozrieť jeho spoluhráči z kapely. Wood bol v sľubnej Seattle kapele s názvom Mother Love Bone so Stone Gossardom a Jeffom Amentom, ktorí tvorili svoju novú kapelu, z ktorej sa stane Pearl Jam. Cornell sa spojil s nimi a gitaristom Mike McCready s úmyslom nahrať niektoré Woodove sólové piesne spolu s dvoma Cornellovými skladbami. V reakcii na obavy, že nejakým spôsobom zneužívajú Woodovu prácu, sa chalani rozhodli vydať na počesť Wooda album zo všetkých pôvodných materiálov a kapelu nazvali Temple of the Dog podľa lyriky Mother Love Bone z ich piesne „Man of Golden Words“. '

  „Hunger Strike“ bola posledná pieseň nahraná na albume; Chris Cornell to napísal, pretože mali iba deväť skladieb a má nutkavú nechuť k nepárnym číslam. Opis piesne v skladbe Pearl Jam Twenty Collection, povedal: „Chcel som vyjadriť vďačnosť za svoj život, ale tiež pohŕdať ľuďmi, kde to nestačí, kde chcú viac. Neexistuje žiadny spôsob, ako by ste skutočne mali oveľa viac, ako potrebujete, bez toho, aby ste brali niekoho iného, ​​kto si to nemôže dovoliť. Je to niečo o tom, ako využiť výhody osoby alebo ľudí, ktorí v skutočnosti nič nemajú. '
 • V tejto piesni sa dvakrát opakuje ten istý verš, pretože Cornell cítil, že týmito slovami povedal na túto tému všetko, čo mohol. Akonáhle sú tieto veršované texty z cesty, je to všetko refrén a bridž, ktoré funguje vďaka druhému vokalistovi v piesni: Eddiemu Vedderovi.

  Temple of the Dog nahral pieseň presne v ten deň, keď Vedder odletel zo San Diega, aby sa stretol so svojimi novými spoluhráčmi v hre Pearl Jam: 8. októbra 1990. Bolo to prvýkrát, čo sa stretol s ktorýmkoľvek z chalanov, a pre väčšinu relácií, si nechal pre seba (Vedder bol vybraný na základe kazety, ktorú poslal chlapcom, kde k niektorým skladbám pridal vokály). Chris Cornell plánoval zaspievať vysoké aj nízke časti zboru „Going Hungry“ sám pomocou overdubov, ale zápasil s nízkym registrom. V rozhodujúcom okamihu Vedder vystúpil k mikrofónu a zaspieval nízke časti refrénu, vďaka čomu pieseň Cornellovi klikala.

  Vďaka dvom odlišným hlasom mohol Cornell teraz zaspievať veršovaný text na začiatku piesne a Vedder mohol nasledovať s rovnakým textom, čím dostal iný zvuk. S obidvoma hlasmi v refréne sa pieseň skutočne spojila a stala sa vrcholom albumu. Pre Eddieho to bol obrovský moment, pretože sa vložil do Cornellovej piesne bez toho, aby pôsobil arogantne, a získal si tým rešpekt svojich nových spoluhráčov. Bol to Vedderov prvý zaznamenaný vokál pre veľkú nahrávku a ľuďom v miestnosti sa ukázalo, že rozumie ich zvuku a je ochotný prispieť akýmkoľvek spôsobom, aj keď nie pre svoju kapelu.
 • Video k piesni bolo natočené v Discovery Parku v Seattli. Západný pohľad pri západe slnka s chrbtom členov kapely na kameru otočenou k ostrovu Bainbridge, domu Andrewa Wooda, bol symbolickým rozlúčkou s ich priateľom.

  O réžiu klipu sa postaral Paul Rachman, ktorý natočil video s názvom Alice in Chains k filmu „Man In The Box“ a neskôr natočil dokument. Americký hardcore . Chris Cornell urobil veľa hudobných videí a vedel, ako predať svoje vystúpenie, ale Eddie Vedder sa vo videu nikdy neobjavil a nepríjemne synchronizoval pery, takže ho Rachman trénoval, aby si počas spievania našiel miesto v diaľke, na ktoré by sa mohol pozrieť. Vedder to stiahol, ale zvyšok svojej kariéry strávil vyhýbaním sa akýmkoľvek scenárom synchronizácie pier.

  Pokiaľ ide o Cornella, je to on, kto si vybral miesto. V rozhovore s Paulom Rachmanom z roku 2017 režisér povedal pre Songfacts: „Spolupracovať s ním na kreatíve bolo skutočne inšpirujúce, a potom, keď sme išli natáčať, ako môžete vidieť na videu, bol to profesionál. Povedal som mu: „Používaj gitaru a postav sa sem. Budem strieľať zozadu od teba a pozerať sa smerom k tejto veľkej vyhliadke. ' Nie je to najpohodlnejšie robiť, fingovať to s gitarou ako rocková hviezda na piesočnej duni, a zakaždým to zaklincoval. V tých chvíľach skutočne dokázal nechať hudbu presiahnuť svoje činy a pri prehrávaní sa z neho stal Chris Cornell. Pri všetkých tých záberoch to dáva, hasí. Bolo úžasné pracovať so zábermi.

  Boli tam aj chlapci z Pearl Jam, ale na videu bolo vidieť, že sú menej skúsení v hudobných videách a v tom, že sú veľkými rockovými hviezdami. Chris bol solídny. Bol tiež naozaj skvelý. Bol milý, spolupracoval. Bolo mi potešením s ním spolupracovať. '
 • Matt Cameron, ktorý bol v tom čase v Soundgarden, bol bubeníkom Temple of the Dog. O niekoľko rokov neskôr sa pridal k Peal Jam.
 • Cornell sa niekoľkokrát pripojil k Pearl Jam na pódiu, aby predviedol túto pieseň.
 • Toto bol prvý singel z albumu a zďaleka najznámejšia pieseň od Temple of the Dog. Nasledujúci singel „Say Hello 2 Heaven“ je piesňou, ktorú Chris Cornell napísal pre Andrew Wood.
 • Temple of the Dog sa dali opäť dohromady na turné v roku 2016. V túto dobu povedal Chris Cornell Valiaci sa kameň : '' Hunger Strike 'a' Wooden Jesus 'boli nápady, ktoré mohli mať niekoľko mesiacov, ale nikdy som ich písanie nedokončil ani som ich úplne nezrealizoval. Necítili sa ako Soundgarden, takže som ich v skutočnosti neprenasledoval. „Hunger Strike“ však vznikol kvôli existenčnej kríze, ktorej Soundgarden v tej chvíli čelil. Boli sme akousi prvou skupinou [zo Seattlu], ktorá zmysluplne upútala pozornosť vydavateľstiev. Nastala ponuková vojna, čo bolo neobvyklé pre každú kapelu zo Seattlu. Žili sme svoj sen, ale bola tu aj nedôvera v to, čo to znamenalo. Robí to z nás komerčnú rockovú kapelu? Mení to našu motiváciu, keď píšeme pieseň a nahrávame? „Hunger Strike“ je vyhlásenie, že zostávam verný tomu, čo robím, bez ohľadu na to, čo z toho vyplýva, ale to, čo robím, nikdy nezmením za účelom úspechu alebo peňazí. “
 • Ľudia zo Soundgarden z Temple of the Dog, Chris Cornell a Matt Cameron, nemali veľký záujem vystupovať vo videu, ale chlapci z Pearl Jam chceli, aby sa to prejavilo, pretože ich skupina sa nedávno založila.
 • Keď Chris Cornell v roku 2008 absolvoval turné s Linkin Park na festivale Projekt Revolution, vedúci spevák Linkin Park Chester Bennington sa pripojil k Cornellu, aby predviedol túto pieseň, a Cornell by vám vrátil priazeň spievaním Plazenie počas natáčania Linkin Park. Cornell a Bennington si boli veľmi blízki, a keď Cornell v roku 2017 spáchal samovraždu obesením, Bennington to isté urobil o dva mesiace neskôr.


Zaujímavé Články