Práve som zavolal, aby som povedal, že ťa milujem, od Stevie Wonder

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Skladba „I Just Called To Say I Love You“ je celosvetovo najpredávanejším singlom Stevieho Wondera a patrí k tým najhanebnejším. Pieseň je o chlapíkovi, ktorý svojho výnimočného človeka nazýva jednoduchým posolstvom lásky. Je to veľmi milé, ale mnohým to prešlo na choré.

  Keď pieseň vydal, Wonder sa presťahoval do modernejšieho, stredovekého, súčasného zvuku. Jeho rané hity ako „ Povera „a“ Higher Ground ”boli často plné funku, ale v 80. rokoch mali piesne ako táto alebo„ Part-Time Lover “plynulejší zvuk, čo malo za následok veľké hity, ale sklamanie pre tých, ktorí dúfali v klasickú skladbu Wonder. Wonder však stál pri piesni a často ju hrával počas svojej kariéry na živých vystúpeniach.


 • Toto bolo uvedené vo filme Žena v červenom , kde hrá Kelly LeBrock ako ženu a Gene Wilder ako ženatý muž ňou hypnotizovaný. Stevie napísala väčšinu soundtracku k filmu; koncert dostal potom, čo ho Dionne Warwick, ktorý bol „koordinátorom piesní“ filmu, navrhol producentom.

  Wonder napísal sedem piesní, ktoré boli použité vo filme, vrátane piesne s názvom „Žena v červenom“. Spieval olovo na troch skladbách vrátane piesne „I Just Called To Say I Love You“. Soundtrack vydalo vydavateľstvo Wonder's Motown Records, ktoré pieseň označilo za hit a vydalo ju ako singel. Vydané boli aj ďalšie dve piesne zo soundtracku: inštrumentálka s názvom „Love Light in Flight“, ktorá vyniesla #17 v USA a #44 vo Veľkej Británii, a „Don't Drive Drunk“, ktorá sa dostala na #62 Veľkej Británie.


 • Vďaka tomu získali Oscara za najlepšiu pôvodnú pieseň a porazili piesne „Proti všetkým kurzom (pozri sa na mňa teraz)“, „Footloose“, „Počúvajme to pre chlapca“ a „Krotitelia duchov“. Všetkých päť nominovaných bolo hitmi číslo 1 na Hot 100, čo sa stalo iba raz.


 • Wonder nemal pre túto pieseň na mysli konkrétnu osobu - bol to skôr univerzálny pocit. „You Are The Sunshine Of My Life“ je v názore podobný.
 • 13. októbra 1984 sa táto pieseň dostala na prvé miesto v troch rôznych rebríčkoch: Hot 100, Adult Contemporary a R&B a na prvom mieste každého sa držala tri týždne. Vo Veľkej Británii bolo prijatie ešte srdečnejšie, 8. septembra odišiel na 1. miesto a zostal šesť týždňov, pričom posledný bol 13. októbra.


 • V októbri 1985 autori piesní Lloyd Chiate a Lee Garrett zažalovali Wondera a tvrdili, že v septembri 1976 napísali pieseň s názvom Hello Hello Me/I Just Called to Say, že hrali pre Wondera, ktorý ukradol názov a zbor. Vo svojom svedectve Wonder tvrdil, že napísal spevácky zbor piesni „I Just Called to Say I Love You“ 16. júla 1976, keď sa vracal domov z návštevy svojej matky.

  Garrett, ktorý je spoluautorom knihy „Podpísané, zapečatené, doručené, som tvoj“, bol priateľom Wondera z detstva. Zo žaloby vypadol 7. mája 1986, ale Chiate pokračovala. V roku 1990 rozhodla porota v prospech Wondera a v roku 1992 Chiate odvolanie stratila.

  Súdny spor priniesol niekoľko problémov so získaním Wonderovho Oscara, pretože oprávnené boli iba piesne napísané špeciálne pre filmy. Pretože Wonder v roku 1976 napísal veľkú časť piesne, spôsobilo to pochybnosti o spôsobilosti, ale neboli prijaté žiadne opatrenia a cenu si ponechal.
 • Wonder tvrdil, že keď napísal hudbu k tejto piesni v roku 1976, „modernizoval“ ju, keď pridal text k soundtracku. Wonder je mimoriadne plodný skladateľ a neustále vymýšľal piesne, ku ktorým by sa niekedy vrátil oveľa neskôr.

  Wonder vo svojom svedectve dodal, že pri práci na piesni mal na mysli Johna Lennona. Povedal Wonder: „Mal som melódiu a text, ktorý som mal pre refrén, a predstavil som si v mysli, keď som počul akordy, ktoré so mnou spievali Beatles. A práve táto myšlienka a pocit ma inšpirovali k použitiu vokodéra, keď som počul o vokodéri. A vždy som si predstavoval, ako to spievam a ako Beatles. Verím, že v roku 1980 alebo v roku 81, keď bol zabitý John Lennon, som vedel, že tento sen sa nikdy nesplní. '
 • Wonder hral na všetkých nástrojoch tejto skladby, produkoval ich a robil všetky vokály. Nástrojmi boli syntetizátory, bicie a vokodér.
 • Je to jedna z najmenej politických piesní, ktoré kedy budete počuť, ale Wonderovi poskytla hlas, ktorý pomôže ukončiť apartheid v Južnej Afrike. Keď pieseň získala Cenu Akadémie, Wonder vo svojom príhovore povedal: „Rád by som túto cenu prijal v mene Nelsona Mandelu.“ Nasledujúci deň juhoafrická vláda zakázala jeho hudbu, pretože Mandela bol nepriateľom štátu, uväznený od roku 1962. To veľmi upútalo pozornosť Mandelu a jeho boja proti apartheidu v tejto krajine; neskôr v roku 1985 skupina hudobníkov s názvom Artists United Against Apartheid vydala pieseň „Sun City“, v ktorej sa postavila proti zabávačom, ktorí vystúpili v obľúbenom letovisku v Južnej Afrike. Wonder, energizovaný zákazom, vystúpil v rozhovoroch a zaradil pieseň „Je to zlé (apartheid)“ na jeho ďalší album, Na štvorcovom kruhu .

  Hnutie vyvrcholilo v roku 1988 bezplatným koncertom Nelsona Mandelu na štadióne Wembley v Londýne, kde v jeho mene účinkovali Sting, Peter Gabriel, Whitney Houston a množstvo ďalších hviezd. Wonder svoj set otvoril skladbou „I Just Called To Say I Love You“.
 • Toto je Motown najpredávanejší singel vôbec vo Veľkej Británii, kde to bola Wonderova prvá #1. Bola to jeho ôsma #1 v USA.
  Emery - Londýn, Anglicko
 • Wonder na ňom pracoval Na štvorcovom kruhu albumu asi štyri roky, keď sa ujal Žena v červenom soundtrack. Podľa zmluvy s Motownom mal Wonder veľkú kontrolu a pracoval svojim vlastným tempom, ale pokiaľ ide o soundtrack, bol časovo obmedzený. Wonder doručil piesne nepríjemne neskoro v projekte, ale jeho hudba dopadla lepšie ako samotný film, ktorý ako posledný sme skontrolovali, mal na Rotten Tomatoes hodnotenie 35%.
 • Stevie niečo z toho zaspievala, keď vystúpil ďalej Cosbyho šou v roku 1986. Epizóda sa volala „A Touch of Wonder“ a neskôr ju citoval Ahmir 'Questlove' Thompson ako inšpiráciu pre mnohých mladých hudobníkov, ktorí sa začali zaujímať o samplery a hudbu po tom, čo videli Wondera v šou.
 • Na albume soundtracku je táto pieseň 6:16. Singel bol skrátený na 4:21.
 • Jay Graydon a David Foster predložili niekoľko ukážok albumu Žena v červenom než Stevie Wonder prevzal soundtrack. Jednou z týchto piesní sa stala pieseň „Who's Holding Donna Now“, ktorá bola hitom skupiny El DeBarge.
 • Vo filme z roku 2000 Vysoká vernosť , toto je predmetom chvástania postavy, ktorú hrá Jack Black. Vo filme muž vojde do obchodu s platňami a požiada o túto pieseň, aby ju mohol dať svojej dcére. Blackova postava, ktorá tam pracuje, mu vyčíta, že chce takú a strašnú pieseň, a pokračuje vo vysvetľovaní, že to jeho dcéra pravdepodobne nenávidí a bol to očividne nízky bod Wonderovej kariéry.
 • Keď to urobil Wonder Carpool Karaoke s Jamesom Cordenom Zavolal Cordenovu manželku, aby jej urobila serenádu ​​s vlastnou verziou tejto piesne: 'I Just Called To Say James Loves You.' Hostiteľ mal veľkú radosť.

Zistite Svoj Počet Anjela





Pozri Tiež: