Láska bolí od Nazareta

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Nazareth urobil z tejto piesne hit, ale pôvodne ju vydali Everly Brothers na albume z roku 1960 Rande s Everly Brothers . Rovnako ako ich srdcervúci hit z roku 1957 „Bye Bye Love“, napísal Boudleaux Bryant.

  Mladá láska je horúca vášňou, ale keď je horúco, spaľuje vás. Chlapík v tejto piesni práve urobil tento objav, ktorý je akýmsi zjavením - všetci, ktorí spievajú o láske, sú blázni, ktorí budú čoskoro spálení, pretože láska je len lož, ktorá vás urobí modrými.


 • Pôvodná verzia Everly Brothers beží v čase 2:23 a je dodávaná v ich výrazných, príjemných harmóniách. Verzia Nazareth je 3:03, pričom vokály brúsneho papiera od speváka Dana McCaffertyho kričali, akoby sa dostával do jamy zúfalstva.

  Skupina pochádza zo Škótska a mala pod pásom tri britské hity, keď koncom roku 1974 vydali skladbu „Love Hurts“. Prekvapivo sa to však stalo, ale v apríli 1975 sa to stalo hitom v Južnej Afrike, čo viedlo k vydaniu ich vydavateľstva A&M. v Amerike. Chvíľu to trvalo, ale rozhlasové stanice v Texase začali pieseň hrať a postupne ju nasledovali aj ďalšie krajiny. Svoju najvyššiu pozíciu #8 dosiahla v marci 1976. V Británii sa pieseň nakoniec dostala do rebríčka v roku 1977 a dosiahla #77.

  Nazaretin úspech na americkej scéne bol krátkodobý: „Prázdniny“ dosiahli v roku 1980 číslo 87 a pieseň „Love Leads To Madness“ sa v roku 1982 dostala na číslo 105, ale žiadna z ich ďalších piesní sa tam nedostala.


 • Verzia albumu beží o 3:52, pričom gitarové sólo od Mannyho Charltona nie je na singli 3:03.


 • Podľa Don Everlyho plánovali Everly Brothers vydať tento singel ako celok, ale prekážala mu priemyselná politika. Skupinu riadil Wesley Rose, ktorý bol spoluvlastníkom vydavateľskej spoločnosti Acuff-Rose. Po sérii hitov pre Cadence Records odišli v roku 1960 do Warner Bros. a pokračovali v hitparáde s piesňami „Cathy's Clown“ a „So Sad (To Watch Good Love Go Bad)“. Rose však chcela, aby vydali singly, pre ktoré Acuff-Rose vlastnila vydavateľstvo, a keď duo nahralo obaly skladieb „Lucille“ a „Temptation“ (pieseň z roku 1933), protestoval, čo viedlo k rozchodu a právnemu sporu. Rose mal ešte jedného zo svojich klientov, Roya Orbisona, nahrávku „Love Hurts“ a vydal ju ako B-stranu svojho hitu číslo 1 „Running Scared“ v roku 1961.

  'Wesley nás pokryl Royom Orbisonom, ktorý bol čudne sebecký,' povedal Don Everly Choďte vpravo späť: The Everly Brothers vo Warner Bros. „Dohoda bola naša a bola napísaná pre nás. Nemohli sme to vydať ako singel, pretože sme nevedeli, či to Acuff-Rose udelí alebo nie, pretože sme s nimi boli v súdnom procese. Začalo to tak trpko. '
 • V čase, keď Nazareth uviedol do života túto pieseň, boli bratia Everlyovci rozdelení na tri roky. Keď sa v roku 1983 znovu formovali, pieseň prvýkrát zaradili do svojich zoznamov skladieb, počnúc ich opätovným stretnutím v Royal Albert Hall, ktoré vyšlo ako živý album. V neskorších rokoch to niekedy vyzeralo, že si to navzájom spievajú na pódiu, pretože ich vzťah očividne zakysol.


 • The Everly Brothers zaznamenali novú verziu na svojom albume z roku 1965 Rock'n Soul . Medzi ďalších umelcov, ktorí ho vydali, patria Ray Peterson, Jimmy Webb a Gram Parsons s Emmylou Harris. Jim Capaldi je jediným ďalším umelcom, ktorý sa umiestnil v piesni; v decembri 1975 ho vzal na #97 USA.
 • Nazareth dostali svoje meno z prvého riadku skupiny The Weight - „Vtiahol som do Nazaretu ...“

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: