Vonku pri Staindovi

Zistite Svoj Počet Anjela

 Prehrať video

 • Spevák Staind Aaron Lewis napísal skladbu „Outside“ niekoľko rokov predtým, ako ju nahral s kapelou. Je to veľmi emotívna a tvrdohlavá pieseň, v ktorej Lewis konečne získa nejaký pohľad na osobu, prvýkrát ju uvidí zvonku a uvedomí si, že je vo vnútri škaredá – presne ako on.

  Tieto ostnaté texty dodané s prívalom krvi sú tým, čím bol Lewis známy v Staind; jeho piesne rozvírili kal jeho psychiky a odhalili to fanúšikom. Lewis je vo svojich piesňach oveľa viac mučený ako v skutočnom živote; v čase, keď vyšlo 'Outside', bol ženatý a mal dávno za sebou svoje najtemnejšie časy.


 • Okamih zlomu pre Staind prišiel na nezvyčajnom mieste: Biloxi, Mississippi - ďaleko od ich domovskej základne Springfield, Massachusetts. Práve tam, na Halloween 1999, vystúpili na Family Values ​​Tour, na čele ktorého stál Limp Bizkit. Na konci ich setu vzal Aaron Lewis svoju akustickú gitaru do popredia pódia, sadol si a po prvý raz naživo zahral „Outside“. Počas vystúpenia Fred Durst z Limp Bizkit sedel neďaleko, spieval v refréne a jemne hypkal dav („Biloxi!“).

  Nemysleli by ste si, že nikdy nepočutá, spovedná akustická pieseň by sa hodila k nu-metalovému davu Limp Bizkit, ale stalo sa. Publikum viselo na každom slove a zapálilo zapaľovače v štýle „Freebird“. Vystúpenie bolo také silné, že na ňom bol zahrnutý aj živý záznam Family Values ​​Tour 1999 album a tiež vydaný ako propagačný singel, ktorý bol vydaný v rádiu v roku 2000 pod menom 'Aaron Lewis From Staind With Fred Durst.' Mnohé stanice to striedajú, čo dáva Staindovi veľa rozruchu. Bol to veľký zlom pre skupinu, ktorej prvý album veľkého vydavateľstva, Dysfunkcia , bola vydaná skôr v roku 1999 a nepriniesla žiadne hity. Keď ich ďalší album, Break The Cycle , ktorý bol vydaný v roku 2001, oveľa viac ľudí aspoň počulo o Staind vďaka živej verzii „Outside“. Prvý singel z albumu, podobne náladový ' Už je to nejaký čas “ sa stal obrovským hitom. Z albumu sa nakoniec predalo viac ako 5 miliónov kópií a v Amerike sa stal #1, rovnako ako ich ďalšie dva.


 • 'Outside' začala ako pieseň prvej skupiny Aarona Lewisa J-Cat (alebo J.C.A.T.), ktorú tvorili Jon Wysocki, Chris Ballini, Lewis a Tori Sands. Ich hudba bola predovšetkým akustická. J-Cat napísal toto a ' Už je to nejaký čas “ (ktorý bol sotva zmenený), ale ich verzia „Outside“ je celkom iná. Lewis povedal, že tie texty stále menil. Nahrávka pôvodnej verzie objavili online spolu so siedmimi ďalšími skladbami vrátane „Bonghits For Breakfast“. Skladby boli nahrané v klube Infinity v Springfielde, Massachusetts. >> Kredit na návrh :
  Corey - Cheney, WA


 • Jedna interpretácia tejto piesne je, že je o závislosti a abstinenčných príznakoch, ktoré môže mať na slabého jedinca. Z tejto perspektívy Lewis spieva očami človeka, ktorý uvažuje o recidíve. Drogy však nikdy neboli dôležitou súčasťou Lewisovho života - fajčil, ale vyhýbal sa tvrdým veciam.
 • Fred Durst urobil veľa pre podporu Staindovej kariéry, no prinútil ich, aby pre to pracovali. Keď Staind otvoril Limp Bizkit na Hartford show v roku 1997, Durst bol tak ohromený kapelou, že im dal svoje kontaktné informácie. Potom ich hovory neopätoval.

  Členovia Staind nakoniec dostali svoje pásky k DJovi Lethalovi z Limp Bizkit a tie upútali Durstovu pozornosť. Durst nechal skupinu odviezť do Jacksonville nahrať demo, ktorým presvedčil svoj label Flip Records, aby im ponúkol dohodu. Durst potom priviedol skupinu na ich Family Values ​​Tour, kde bola nahraná živá verzia „Outside“.


 • Videoklip k živej verzii bol vyrobený zo záberov Lewisa a Dursta na Family Values ​​Tour.
 • Fred Durst takmer zničil živú nahrávku tým, že hodil F-bombu do jednej zo svojich ad-libs: 'Toto je skutočná materská-kráľová dohoda, všetci.' Staindova nahrávacia spoločnosť mala vystúpenie upraviť, takže Durst hovorí 'skutočná materská dohoda', takže je to trochu trhané, ale vhodné na prehrávanie. Neskrátená verzia je na Rodinné hodnoty Tour 1999 album.
 • Štúdiová verzia bola zahrnutá vo vydaní Staind v roku 2001 Prerušte cyklus . Vydaný ako singel, nezískal ani zďaleka toľko vysielania ako živá verzia a v rebríčku sa umiestnil iba na 111. mieste.
 • Žiaľ, chlapec v Peorii v Illinois sa obesil v roku 2001, zatiaľ čo v pozadí hrala páska, na ktorej spieval túto pieseň. Aaron Lewis bol jeho smrťou pochopiteľne otrasený a povedal, že je to „ťažká váha na mojich pleciach“.
 • Aaron Lewis niekedy venoval túto pieseň Kid Rockovmu parťákovi Joeovi C., ktorý zomrel v roku 2000. Lewis sa s Joeom zoznámil, keď Staind začiatkom roku 1999 koncertoval s Kid Rockom.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: