Oh Mein Papa od Eddieho Calverta

  • Túto pieseň pôvodne napísal v štyridsiatych rokoch minulého storočia Paul Buckhard pre scénický muzikál, Čierna šťuka (Čierna šťuka). V roku 1949 sa stal európskym hitom Lys Assia, ktorá neskôr vyhrala vôbec prvú Eurovision Song Contest s piesňou 'Refrain' v roku 1956. V roku 1953 britský producent Norrie Paramour požiadal trubkára Eddieho Calverta, aby urobil sólovú nahrávku. Napriek tomu, že táto pieseň vyšla ako B-strana singlu „Mystery Street“, uchytila ​​sa a stala sa prvou UK #1, ktorá bola nahraná v štúdiách EMI Abbey Road.
  • Toto zostalo UK #1 po dobu deviatich týždňov, čo je rekord v Británii pre inštrumentál. Druhú najdlhšie trvajúcu britskú inštrumentálnu skladbu „Wonderful Land“ od The Shadows ( #1 počas ôsmich týždňov) produkoval aj Norrie Paramor.
  • V USA sa verzia Eddieho Fishera dostala na vrchol amerických rebríčkov a v Británii sa dostala na 9. miesto, čím sa stala prvou piesňou, ktorá sa v Británii umiestnila ako inštrumentálna aj vokálna.
  • Eddie Calvert túto pieseň nenávidel. Podľa 1000 UK #1 hitov Od Jona Kutnera a Spencera Leigha v 70. rokoch povedal: „Počúvať„ Oh Mein Papa “je ako mať 6-palcový klinec zaseknutý v hlave.

Zaujímavé Články