Prostredníctvom barikád od Spandau Ballet

 • Toto je Romeo a Júlia -štýlový milostný príbeh odohrávajúci sa v problémovom Severnom Írsku. Chlapec a dievča, jeden katolík a jeden protestant, zradia svoje rodiny a svoju výchovu, aby sa stretli na miestach bombových útokov a v krajine nikoho medzi rozdelenými komunitami. Prostredie rozdáva hudba pochodujúca bubon a fajka, ktorá tak pripomína sprievody spomínané v druhom refréne. Rovnako ako Shakespearova hra má aj tragický koniec. „Srdce idú do hrobov“, ale nie je jasné, či to metaforicky odkazuje na koniec aféry alebo na samovražedný pakt.
 • Niektorí z kapely uviedli, že to považujú za lepšie než ich úspešnejšia pieseň „Pravda“.
  Stu - Fife, Škótsko, nad 2
 • Hlavný vplyv na túto pieseň malo zabitie Thomasa Reillyho, ktorého 9. augusta 1983 vojak v Belfaste smrteľne strelil do chrbta. Reilly bol priateľom kapely a predával na nej tovar Pravda prehliadka. Po prehliadke sa vrátil do rodného Belfastu a chytili ho násilnosti v tejto oblasti. Keď britského vojaka zastrelil rímskokatolíka Reilly, vyvolalo to napätie a viedlo k ďalším nepokojom v tejto oblasti.

  Hovorí o programe BBC The One Show “Gitarista/skladateľ Spandau Ballet Gary Kemp vysvetlil:„ Bol som niekoľkokrát v Írsku - pre privilegovaných chlapcov to bolo rovnako šokujúce. Keď sme sa vrátili v roku 1985, jeho brat Jim Reilly mi ponúkol, že ma vezme na Falls Road, aby som navštívil Thomasov hrob. Keď som kráčal po tejto ceste, videl som zriadené barikády rozdeľujúce dve hlavné ulice, protestantskú a katolícku. V tej chvíli ma nenapadlo napísať pieseň, ale bol to obrovský vplyv.

  Asi o rok som žil v Írsku a „Through the Barricades“ mi prišla za jeden večer. Asi o druhej ráno sa mi v hlave začali objavovať texty a ja som vzal do rúk gitaru - to sa mi ešte nikdy nestalo. Cítil som, že pieseň ma vedie sama.

  Je to pieseň, ktorá nie je konkrétne o tom, čo sa stalo Reillymu, je to pieseň o láske, čo ja poznám najlepšie. Je to pieseň Romeo a Júlia - dvaja ľudia sa pokúšajú mať vzťah, ktorý v skutočnosti nebol povolený. '
 • Kapela mala prudký rozchod v roku 1990, ale znova sa dala dohromady v roku 2009. Podľa Garyho Kempa to bola počas ich opätovného stretnutia veľmi dôležitá pieseň. „Je veľmi vzrušujúce hrať to s Tonym, vzhľadom na obrovský boj, ktorý sme spolu absolvovali,“ povedal Kemp. 'Táto pieseň je spôsob, akým sa všetci piati metaforicky objímame na pódiu.'

Zaujímavé Články