I Have A Dream od ABBA

  • Táto pieseň nádeje ponúka veľký detský spevácky zbor, čo z nej robí jedinú pieseň skupiny ABBA, ktorá má k štyrom členom kapely ďalších spevákov. ABBA to často predvádzala na pódiu so zbormi z miestnych škôl.
  • Bjorn Ulvaeus povedal: „Snívalo sa mi, že to bol pokus o moderný folklór s tým detským speváckym zborom. Dlho sme pochybovali, či tento zbor použijeme alebo nie, a boli sme si vedomí toho, že kritici si nás v tejto dobe vyberú. Nám to bolo jedno a urobili sme to. Zbor sa hodí k melódii podobnej taliansku a texty znejú pozitívne. ' (od Abba výročná )
  • V Rakúsku, Belgicku, Švajčiarsku a Holandsku dosiahol prvé miesto. V USA nebol komerčne dostupný. Skupina Pink Floyd zabránila ABBA v tom, aby mala v Británii vianočnú #1. Another Brick In The Wall (časť II) . '
  • Country-gospelová speváčka Cristy Lane sa tomu venovala v roku 1981 a dostala sa na 17. miesto v rebríčku krajín USA.
  • V decembri 1999 sa spoločnosť Westlife dostala na prvé miesto v britských rebríčkoch s ich obalom ako dvojitá strana s „ Ročné obdobia na slnku . ' Bol to štvrtý najlepší britský rebríček britskej hitparády v tomto roku, čo z nich robilo prvý počin od Elvisa Presleyho v roku 1962, v ktorom mali v tom istom roku štyri #1. Westlife použil pre svoju verziu The Bodywork School Choir.

Zaujímavé Články