Lust For Life od Iggyho Popa

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o životnom štýle Iggyho Popa ako ťažko žijúceho závislého na heroíne. Názov je prevzatý z rovnomenného filmu z roku 1956, ktorý je adaptáciou životopisného románu Irvinga Stonea z roku 1934 o holandskom maliarovi Vincentovi Van Goghovi.


 • Pieseň obsahuje niekoľko odkazov na Johnnyho Yena, postavu z románu amerického spisovateľa Williama S. Burroughsa z roku 1962 Lístok, ktorý explodoval . Odkazy na román tiež zodpovedajú za lyrickú zaneprázdnenosť striptízami, drogami a hypnotizujúcimi kurčatami.


 • David Bowie je spoluautorom tejto piesne s Iggy Popom, pričom Bowie skladá hudbu na ukulele. Hudobne sa inšpiroval otvorením pre American Forces Network News, ktoré dvojica počúvala v Berlíne. Iggy pripomenul Q časopis apríl 2013: „Raz týždenne by hrala sieť ozbrojených síl Starsky & Hutch a to bol náš malý rituál. AFN by vysielala ID, keď by prišli do vzduchu, predstavenie rozhlasovej veže, a vydalo to signál: „píp-píp-píp, píp-píp-ba-píp“. A šli sme: „Aha, vezmeme si to!“. David chytil ukulele, vypracoval akordy a išli sme. '


 • Iggy Pop, ktorý bol v rozpore s odkazmi na drogy v tejto piesni, sa tentoraz pokúšal očistiť, rovnako ako David Bowie - pre oboch to bolo v ich živote relatívne triezve obdobie. Pop stále hrával imidž horľavého narkomana, a to nielen vo svojich textoch, ale aj vo svojich scénických výstrelkoch (aj keď si v tomto období ostrihal vlasy, pretože si myslel, že to urobili „príma ľudia“). Byť (tak trochu) čistý mu dal slobodu vystupovať, ako keby nebol, čo urobil v „Lust For Life“.
 • Pieseň bola znova vydaná ako singel v roku 1996 a bola uvedená na soundtracku k britskému filmu Trainspotting (kde ústrednou témou bolo zneužívanie drog). Napriek tomu, že sa pieseň po prvom vydaní nedostala do rebríčka, vo Veľkej Británii sa toto opätovné vydanie dostalo na 26. miesto. Tento úspech by mohol vysvetľovať následné vydanie piesne „The Passenger“ v roku 1998, ďalšej piesne z rovnakého albumu, vďaka ktorému bolo vydané číslo 22 UK.

  Remix piesne od skupiny The Prodigy viedol k soundtracku k pokračovaniu filmu, T2 Trainspotting , ktorá vyšla o 20 rokov neskôr.


 • Vzhľadom na svoj zbor, ktorý možno interpretovať ako posolstvo žiť naplno, je táto pieseň často používaná v reklamách, vrátane piesní pre Royal Caribbean Cruises, kde reklama preskočí z úvodného riadku „Tu prichádza Johnny Yen znova“ priamo na refrén „Túžba po živote“, pohodlne vynechávajúc všetky dočasné odkazy na alkohol, drogy, „mäsové stroje“ a striptíz. Kampaň sa začala v roku 2001 a trvala takmer desať rokov. Oklamala fanúšikov, ktorí žasli nad nesúladom, ale efektívne uvádzali produkt na trh, pretože spoločnosť Royal Caribbean oslovila mladšiu demografickú skupinu a svoje plavby považovala skôr za dobrodružstvo a nie za shuffleboard. a bufety.

  Väčšina divákov si nerobila asociáciu heroínu, ale to platí o piesni vo všeobecnosti, pretože rozrušujúci refrén je tým, čo prestriháva. A hoci niektorí Popovi fanúšikovia boli pobúrení, miloval to. Pop ovládal práva na svoje uvedenie piesne, ktoré Royal Caribbean používalo, ale nedokázal zabrániť spoločnostiam používať prehrávané verzie, ktoré sa často objavili bez jeho súhlasu. Vďaka tejto kampani dostal zaplatené, a pretože nechcel pohrýzť ruku, povedal: „Užívanie spoločnosti Royal Caribbean som si skutočne užíval. A pre mňa je skvelé, že je tam vonku v akejkoľvek forme, aby ho niekto počul. '
 • Podľa Iggyho Popa prišiel s názvom práve Bowie, o ktorom Pop nevedel, že je odkazom na film. Chuť do života .
 • Toto je jedna z najobľúbenejších piesní Iggyho Popa; vokál prichádza až 1:12, ale chytľavý refrén a jazdný rytmus tomu dodávajú veľa pop príťažlivosť.
 • Hovoriť s Týždenník zábavy , Pop vysvetlil, ako sa pieseň spojila s Davidom Bowiem. „Sedeli sme okolo jeho vykopávok na podlahe, pretože to bolo miesto bez stoličiek. Mali sme výrobnú zmluvu a harmonogram a on to musel dostať z cesty, a tak povedal: „Poďme si tu pieseň.“ Zobral malé ukulele, ktoré mal - myslím, že to mohol byť jeho syn - a práve prišiel s tým progresom, ktorý som považoval za skvelý. “
 • Riadok „Už som to mal v uchu“ je výraz, ktorý znamená, že ste sa pokazili.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • The Chuť do života album bol druhým z dvoch, na ktorých David Bowie spolupracoval s Iggy Popovou Idiot . Hrali Popa ako postavu, ktorá bola divoškou ako Fjodor Dostojevskij a mučeným géniom ako Vincent van Gogh.
 • Rozpoznateľné bicie a gitarové riffy sa replikujú predovšetkým v singli „Are You Gonna Be My Girl“ austrálskej garážovej rockovej kapely Jet z roku 2003. Podobnosti boli predmetom podrobného skúmania médií, aj keď obe kapely priznali, že hlavnou inšpiráciou pre ich skladby boli hity Motown, ako napríklad The Supremes '' Láska nemôžeš uponáhľať 'a Martha a Vandellas' 'Som pripravený na lásku.'
 • Okrem tohoto Trainspotting Táto pieseň bola použitá v nasledujúcich filmoch:

  Zúfalo hľadám Susan (1985)
  Basquiat (devätnásť deväťdesiat šesť)
  Chlapská vec (2003)
  Rugrats Go Wild (2003)
  Presne ako nebo (2005)
  Ona (2016)

  Objavilo sa to aj v epizóde Simpsonových „Regina Monologues“ z roku 2003 a v epizóde z roku 2007 Chuck 'Chuck verzus helikoptéra.'
 • Waleský spevák Tom Jones pokryl pieseň svojim coververzovým albumom z roku 1999 Znova načítať .
 • Toto je úvodná téma syndikovaného programu športových diskusií Show Jima Rima , ktorá je v éteri od roku 1996.
  Glenn - Bandera, TX

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: