Rock You Like A Hurricane od Scorpions

 • V rozhovore pre Songfacts s ​​gitaristom Scorpions Rudolfom Schenkerom povedal: „Myslím si, že„ Rock You Like A Hurricane “je perfektná rocková hymna, ktorá hovorí o postoji a sexualite. Je veľmi dôležité rozpoznať napätie medzi veršami a refrénom. Myslím, že Klaus (Meine) prešiel text asi osemkrát alebo deväťkrát, pretože prvý text piesne zaznieval niečo ako „bla bla bla bla bla“. A my sme povedali: „Nie! Pieseň sa necíti dobre. ' Ale na deviaty alebo desiaty raz to prišlo.

  Text znie: „Sučka je hladná, musí to povedať, dajte jej palce a dobre ju nakŕmte.“ To bolo napätie medzi zborom „Rock You Like A Hurricane“ a slovami veršov. Vďaka tomu je pieseň skvelá. A zábavné je, že dievčatá, keď hovoria o piesni „Rock You Like A Hurricane“, povedia: „Ach, milujem vašu pieseň“ Rock Me Like A Hurricane. ”
 • Na videoklip k tejto piesni, na ktorom je leopard, čierny panter, ženy na sebe takmer nič, a kapela v provizórnej klietke, ktorou dav vonku kolíše dopredu a dozadu, sa v rozhovore zameral Tipper Gore. o jej dôvodoch spoluzakladania PMRC (Parents Music Resource Center). V rozhovore s Garym Jamesom Gore uviedol: „V tom čase existovali filmy Van Halena„ Hot For Teacher “,„ Motley Crue “Looks That Kill,„ The Scorpions “„ Rock You Like A Hurricane “ - myslím, že tam boli niektorí veľmi násilné obrázky. Očami 6 alebo 8-ročného dieťaťa, keď vidia tieto sporo odeté ženy, ktoré členovia kapely zbalili a dali do klietok, a tam sú biče, je tu druh hrozby a určitá sexualita , oni to preberajú. '

  PMRC založili v roku 1985 štyri manželky mocných politických mužov. Stali sa známymi ako „Washingtonské manželky“. Ich cieľom bolo, aby nahrávacie spoločnosti dobrovoľne umiestnili výstražné štítky na záznamy, ktoré obsahovali sexuálne explicitné alebo násilné texty alebo obrázky alebo ktoré naznačovali užívanie drog. Napriek tomu, že mnohí nahrávací umelci svedčili proti používaniu akýchkoľvek štítkov na svojom materiáli, odvolávajúc sa na svoje právo na slobodu prejavu a bez cenzúry, Americká asociácia nahrávacieho priemyslu (RIAA) začala na svoj tovar umiestňovať výstražné štítky a stále to robí. RIAA zastupuje americký nahrávací priemysel a medzi svojich členov patrí gramofónové spoločnosti a distribútori zodpovední za tvorbu a distribúciu 90% zaznamenanej hudby, ktorá sa tam predala.
 • Video režíroval David Mallet, ktorý mal na konte snímky AC/DC. Šokoval si mnou celú noc „a Billyho Idola“ Biela svadba . ' Rudolf Schenker mu pripisuje zásluhy za zachytenie podstaty Škorpiónov, v Chcem svoju MTV “Povedal:„ Neber to vážne, vybláznime sa. “ Toto video je o prístupe, bláznovstve a sexualite. Tak sme prežili do generácie videa. '
 • Táto pieseň sa hrá na domácich zápasoch Carolina Hurricanes v Národnej hokejovej lige, keď sa poberajú na ľad. Bol to #31 v pokračovaní 2006 '40 Greatest Metal Songs 'skupiny VH1 a je považovaný za jednu z najvplyvnejších rockových hymn v histórii.
 • Táto pieseň sa hrá vo filme Adama Sandlera Malý Nicky počas scény, keď Nicky (hrá ho Sandler), po návrate do pekla, povedal svojej matke: „Toto miesto rozkývam ako hurikán!“
  Donovan Berry - El Dorado, AR
 • Scorpions sú zďaleka najúspešnejšou nemeckou rockovou skupinou v Amerike a Veľkej Británii. Schenker hovorí: „Na začiatku našej kariéry sme mali v Nemecku problém, pretože nikto nečaká, že nemecká skupina bude hrať rockovú hudbu. Pri rockovej hudbe je viac kapiel z Anglicka alebo Ameriky, ktoré sú exotickejšie ako Scorpions, ktorí sú z Nemecka. Keď sme však v roku 79 odišli do Ameriky, stali sme sa tými exotickými. Povedali: „Hej, čo sú to za blázni?“ (smiech) Už sme boli exotickí, s iným pohľadom a tiež hráme svoju rockovú hudbu s trochou etnického nádychu. Všimnete si, že Američania pochádzajú z bluesovej strany, zatiaľ čo my pochádzame z klasickej stránky, ktorá je iná. '
 • „Rock You Like A Hurricane“ sa z času na čas objaví v televíznych reklamách, často kvôli komediálnemu efektu. V roku 2008 bol použitý v reklame na Allstate, kde vodič NASCAR Kasey Kahne robí tanečnú rutinu k piesni . V roku 2014 to bolo použité na mieste pre sušienky General Mills Fiber One, kde zásielku nerdského zamestnanca s lahodnou pochúťkou stretávajú potešené zákazníčky, čo ho priviedlo k nesprávnemu záveru, že ho kontrolujú. „Staňte sa mužom, ktorého chce každá žena s novými sušienkami Fiber One,“ tvrdí reklama.
 • V televíznom seriáli Škorpión , skupina géniov pracuje pod menom „Scorpion“ a používa to ako svoju ústrednú pieseň. Niečo, čo sme sa dozvedeli v šou: skupina škorpiónov sa nazýva cyklón.
 • Predstavuje postavu Billy Hargrove v premiére 2. sezóny Podivné veci , 'ŠIALENÝ MAX.' Hrá sa, keď vystúpi z auta na školskom parkovisku a dievčatá obdivujú jeho zadok.

Zaujímavé Články