Rolling In The Deep od Adele

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto je prvý singel z druhého albumu anglickej speváčky a skladateľky R&B Adele dvadsaťjeden . Pieseň napísali a produkovali Adele a britský producent Paul Epworth, ktorý je známy predovšetkým tým, že obsadil dosky Bloc Party a Florence and the Machine a tiež svojou prácou na Všetko je nové , druhé vydanie z Adelovho chum, Jack Peñate. Adele opisuje singel ako „temnú bluesovú gospelovú diskotéku“.


 • Na tejto piesni o pomste Adele stavia na bývalého priateľa. 'Trochu to prehlasujem,' povedala Q Časopis. 'Ľudia to budú počuť a ​​pôjdu, Wow, ona sa nehovára.'


 • Adele pieseň opísala Točiť časopis ako bozk nevernému frajerovi. 'Hovorím to:' Vyhoďte z môjho domu, namiesto toho, aby som ho prosil, aby sa vrátil, 'povedala.

  'Je to môj hudobný ekvivalent toho, keď hovorím veci v zápale okamihu a zvraciam po slovách,' dodala. „Bola to moja reakcia na to, že mi bolo povedané, že môj život bude osamelý, nudný a svinský, a že som slabý človek, ak vo vzťahu nezostanem. Bol som veľmi urazený a napísal som to ako nejaký druh teba. '


 • Adele vďačí svojmu producentovi Paulovi Epworthovi za to, že na tejto trati naviedol k svojmu silnému výkonu. 'V tej piesni sú poznámky, o ktorých som nikdy ani nevedel, že by som ich mohol zasiahnuť,' povedala.
 • Zatiaľ čo ona cestovala po Severnej Amerike na podporu 19 , Adele predstavil jej vodič autobusu album Wanda Jacksona s najväčšími hitmi. Keď cestovala po južných štátoch, pristihla ju americká country hudba vrátane Alison Krauss, Rascal Flatts a Lady Antebellum. Akonáhle začala pripravovať svoje druhé vydanie v Anglicku, Adele začala tieto nové vplyvy začleňovať do piesní, ako napríklad v tejto, kde jej hlas sčasti zahŕňa Jacksonovo špinavé-bluesové vrčanie. „Chcel som, aby piesne nemali na sebe nič trblietavé ani očarujúce, skôr ako organickú tapisériu, než ako album Gaga,“ povedal spevák. Valiaci sa kameň . 'Myslím, že milujem Gaga, ale nechcel som sa nabaliť celou tou európskou tanečnou hudbou.'


 • Páči sa mi to 19 , dvadsaťjeden názov odkazuje na vek Adele v čase, keď boli piesne napísané. Britská speváčka na svojom webe vysvetlila, že album „ma pri písaní zrazil na šesť“. Dodala: „Je to iné ako 19 , je to o rovnakých veciach, ale v inom svetle. Teraz riešim veci inak. Som trpezlivejšia, úprimnejšia, zhovievavejšia a viac si uvedomujem svoje vlastné chyby, návyky a zásady. Podľa mňa niečo, čo prichádza s vekom. Tak vhodne sa nazýva tento rekord dvadsaťjeden . Každý deň sa stane niečo, čo ma ovplyvní, či už ide o vzťahy, udalosti, niečo, čo počujem, niečo vidím alebo niečo cítim. To všetko mi pomáha definovať ma a privádzať ma k tomu, kým sa stávam. Celý dôvod, prečo som nazval svoj prvý album 19 išlo o katalogizáciu toho, čo sa mi vtedy stalo a kým som vtedy bol, ako vo fotoalbume vidíte postup a zmeny v osobe počas rokov. Skúšal som premýšľať o iných názvoch albumov, ale nemohol som prísť na nič, čo by správne predstavovalo album. Stále som prekračoval hranicu 21 a myslel som si, že je to zrejmé. Ale prečo nebyť očividný? '
 • Veľa z dvadsaťjeden , vrátane tejto piesne, je o živote Adele po búrlivom vzťahu v rokoch nasledujúcich po jej úspechu. 'Bol som nahnevaný!' povedala Spinner . „Asi pred rokom som bol veľmi, veľmi nahnevaný na svoj osobný život. Tiež som trochu vyrástol a rád si myslím, že som rozkvitol v to, kým sa stanem. Nie som skutočne ochotný byť celý pochodený, ako by som bol vo vzťahu, o ktorom je prvý záznam. Teraz mám navrch, takže áno, celý záznam je trochu trpký. '
 • Adele mohla túto pieseň nazvať „We Could Have Had It All“, ale bolo by to celkom typické a znelo by to ako niečo, čo by spievala Whitney Houston. Namiesto toho použila v refréne ďalší riadok, ktorý je zvedavý na amerických poslucháčov, a dodal piesni niekoľko intríg. Čo teda znamená fráza „Rolling In The Deep“? Opísala to Valiaci sa kameň „adaptácia akejsi slangovej, urážlivej frázy vo Veľkej Británii s názvom„ roll deep “, čo znamená mať niekoho, vždy mať niekoho, kto je vám chrbtom a nikdy nie ste sami, ak ste niekedy v problémoch máte vždy niekoho, kto príde a pomôže vám s tým bojovať alebo čokoľvek podobné. A tak som sa cítil vo vzťahu, o ktorom záznam hovorí, najmä o filme „Rolling in the Deep“. Tak som sa cítil, vieš, myslel som si, že to je to, čo vždy budem mať, a hm, nakoniec to tak nebolo. '
 • Keď Adele hovorila o tejto piesni krátko po vydaní, objasnila, že záchvat zúrivosti, ktorý túto pieseň inšpiroval, nie je bežný jav. 'Trvá to veľa s-t, aby som sa rozčúlil a zbláznil, takže keď sa hnevám, naozaj cítim, ako mi krv tečie okolo tela,' povedala.
 • dvadsaťjeden debutoval na 1. mieste britského albumu v poslednom januárovom týždni s predajom viac ako 200 000 kópií. To bolo viac, ako sa podarilo akémukoľvek inému dlhému hráčovi v prvom mesiaci tohto roka, odkedy Arctic Monkeys presunuli 360 000 kópií Bez ohľadu na to, čo ľudia hovoria, som to, čo nie som v januári 2006.
 • Adele to napísala do troch hodín deň po tom, čo sa rozišla s priateľom. Keď prišla naštvaná do štúdia deň po ich rozchode, chcela napísať zamilovanú baladu. Producent Paul Epworth ju presvedčil, aby napísala odvážnejšiu pieseň.
 • dvadsaťjeden bol najpredávanejším albumom roku 2011 aj 2012 v USA s tržbami 5,8 respektíve 4,4 milióna. Bolo to vôbec prvýkrát, čo sa jeden hráč na dlhé roky dostal na prvé miesto v rebríčku predajov dva roky po sebe, odkedy spoločnosť Nielsen Soundscan začala v roku 1991 sledovať predaje amerických albumov.

  Adele s touto piesňou zabodovala aj ako najpredávanejší singel roka.
 • Štrukturálne táto pieseň funguje veľmi dobre, pretože stavia na hudobnej intenzite, aby zodpovedala textu. Začína sa to 5-sekundovým akustickým úvodom a potom Adele začne spievať o „jazvách vašej lásky“. Refrén príde až po minúte piesne, ktorá je podľa štandardov popovej piesne neskorá. Do tej doby to vyvrcholilo predzborom obsahujúcim sprievodné vokály „Budeš si želať, aby si ma nikdy nestretol“ a „Slzy budú padať“. Viete, že to myslí vážne! Most neexistuje, ale refrén sa objaví trikrát, čo predstavuje takmer polovicu piesne.
 • Jedným z faktorov úspechu 'Deep' je jeho viacformátová príťažlivosť. V USA sa umiestnil na rebríčku Billboard's Adult Contemporary, Alternative Songs, Hot Dance Club Songs, Hot R & B/Hip-Hop Songs, Rock Songs, Pop Songs a Adult Pop Songs, pričom sa umiestnil na prvých dvoch miestach.
 • Pieseň je prvou piesňou Hot 100 #1 naspievanou speváčkou, ktorá sa objavila v rockovom rebríčku od doby, kedy Lisa Loeb & Nine Stories '' Stay (I Missed You) 'viedla tri týždne a v roku 1994 sa umiestnila na 7. mieste v kategórii Alternatívne piesne. .
 • Podľa Billboard „Bola to najväčšia crossoverová pieseň za posledných 25 rokov, ktorá sa objavila v 12 rôznych formátoch rádiového vysielania - dokonca aj v latinčine. Publikácia ju tiež vyhlásila za najpredávanejšiu pieseň roku 2011.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • dvadsaťjeden sa stal najpredávanejším albumom 21. storočia v Británii, keď predstihol predaj Amy Winehouse Spať k čiernej začiatkom decembra 2011.
 • dvadsaťjeden bol najpredávanejším albumom roku 2011 vo Veľkej Británii s predajom 3,4 milióna kópií. Debutový album Adele 19 bol druhým najväčším predajcom, za ktorým nasledoval Bruno Mars Doo Wops & Hooligans na treťom mieste.
 • Valiaci sa kameň označil túto pieseň za najlepší singel roku 2011 dvadsaťjeden bol ich najlepším albumom roka. Redaktori časopisu označili melódiu za „spaľovač rozchodov, ktorý má poraziť všetkých popálencov rozchodov“.
 • Adele sa vrátila naživo po mikrochirurgii hrdla v novembri 2011 na udeľovaní cien Grammy 2012, keď predviedla túto pieseň. Adele získala na slávnostnom ceremoniáli šesť cien Grammy - najlepšia pieseň, najlepšia nahrávka a najlepšie krátke video pre túto pieseň, album roka a najlepší popový vokálny album za dvadsaťjeden a najlepší popový sólový výkon za Niekto ako ty . ' „Tento záznam je inšpirovaný niečím skutočne normálnym, každý si tým prešiel, len vzťahom na odpadky. Bol to rok, ktorý mi najviac zmenil život, “povedala počas svojho príhovoru o prijatí najlepšieho albumu.

  Adele vďaka šiestim oceneniam sa stala po Beyoncé druhou ženskou umelkyňou v histórii Grammy, ktorá vyhrala šesť kategórií za jednu noc.
 • Podľa New York Post , bývalý priateľ, ktorý veľa inšpiroval dvadsaťjeden je britský hudobník/herec Slinky Winfield, ktorý bol súčasťou kruhu priateľov Adele v južnom Londýne. Heat Magazine vyhodil iné meno a identifikoval muža, ktorý inšpiroval túto a ďalšie srdcervúce piesne dvadsaťjeden fotograf Alex Sturrock. Podľa britského bulváru Adele a Sturrock randili od leta 2008 do apríla 2009.
 • dvadsaťjeden 21. týždeň na prvom mieste americkej albumovej hitparády priniesol niekoľko míľnikov. Medzi nimi:

  1) Prelomila rekord vo väčšine týždňov v prípade ženy na vrchole rebríčka albumov Billboard a v týždni pohrebu Whitney Houston vytlačila jej LP soundtrack k Osobný strážca .

  2) Z albumu sa predalo 730 000 kópií v 21. týždni na 1. mieste, po šiestich víťazstvách Adele na udeľovaní cien Grammy 2012, ktoré sa za posledných sedem dní pohybovali z 237 000 kópií. S výnimkou albumov, ktoré boli vydané podľa nepravidelného plánu, alebo ktoré dorazili predčasne kvôli predajom narušeným dátumom na ulici, bol zisk 493 000 najväčším týždenným nárastom počtu albumov od doby, kedy Nielsen SoundScan začal sledovať údaje v roku 1991. Predchádzajúci najlepší bol aj ako výsledok vystúpenia na udeľovaní cien Grammy, keď 15. marca 2003 Norah Jones ' Odísť so mnou predalo 621 000 (nárast zo 144 000 v predchádzajúcom týždni).

  3) 730 000 predaných kópií bol najlepší týždeň na každom albume od čias Lila Wayna Furman IV debutoval s 964 000 v grafe zo 17. septembra 2011.

  4) Bolo dvadsaťjeden je najväčší predajný týždeň, jeho 52. týždeň v grafe. Jeho predchádzajúci najvyšší rámec bol počas vianočného týždňa 2011, keď sa posunul o 399 000.
 • Pieseň prekonala pieseň Los Del Rio Macarena „o najdlhší pobyt v rebríčku pre hit Hot 100 # 1 v 61. týždni prieskumu. „Rollingov“ dlhodobý pobyt si uzurpoval líder rebríčka LMFAO Párty rocková hymna , “ktorý na Hot 100 strávil 68 týždňov.
 • Toto bolo pomenované ako najhranejšie dielo roku 2011 na 57. ročníku Ceny Ivor Novello. Pri preberaní ceny s Paulom Epworthom Adele povedala, že nikdy nečakala, že pieseň bude hitom. „Bez urážky, Paul, nemyslel som si, že to bude k niečomu, kdekoľvek!“ Zavtipkovala.

  Na tej istej ceremónii bola Adele tiež vyhlásená za skladateľku roka.
 • Text „Vyplatíš mi vecné dávky a zožneš to, čo si zasial“ je čiastočne prevzatý z biblického verša. List apoštola Pavla Galaťanom (kapitola 6: 7): „Nenechajte sa oklamať; Bohu sa nevysmieva; lebo čokoľvek človek zaseje, to bude aj žať. ' Vaše činy sa vám vrátia, aby vás uhryzli alebo požehnali, podľa toho, či zasejete nenávisť alebo lásku.
 • Toto pokryla Aretha Franklin na svojom albume z roku 2014, Aretha Franklin spieva klasiku Great Diva . Kráľovná duše je fanúšikom Adele dvadsaťjeden album. Povedala: „Jej CD sa mi úplne páčilo. Okrem toho, že je skvelá speváčka, je aj skvelá spisovateľka, hlboká a ťažká spisovateľka. Nepíše obvyklé ani normy. “

  Franklin predviedol hit Adele na 29. september 2014 epizóda Neskoro večer s Davidom Lettermanom , infúzia s niektorými ' Nie je žiadna hora dosť vysoká . '
 • Adele bola pri písaní väčšiny opilá dvadsaťjeden , pravidelné pitie dvoch fliaš vína a reťazové fajčenie. „Opitý jazyk je úprimný,“ povedala Márnosť . „Z pohľadu zvonku vidím, že nikdy nebudem písať tak dobré piesne, ako tie, ktoré sú na nich dvadsaťjeden „Ale nie som taký zhovievavý ako vtedy a nemám čas sa rozpadnúť tak, ako vtedy.“
 • V rozhovore s Denná pošta je Sebastian Shakespeare, dvadsaťjeden štúdiový inžinier Mark Rankin si spomenul, ako Adele pohodlne zložila vokály k tejto piesni.

  „Písala by, sedela na pohovke so psom na kolenách,“ spomenul si. „V jednom momente hovorí:„ Mám niečo, skúsme to. “ Otočili sme teda mikrofón k nej. Nepohla sa zo sedačky a naspievala dva zábery piesne „Rolling In The Deep“ ... a bolo to, to je to, čo je na zázname. Naozaj to bolo také dobré. '
 • Táto pieseň obsahuje jeden z najznámejších znamienok: „Slzy padajú“ mnohí počúvajú ako „syrové maslové gule“.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: