Thick As A Brick od Jethro Tull

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto je jediná skladba na albume. Strana 1 je „časť 1“ s časom 22:31 a strana 2 bola „časť 2“ s časom 21:05. Každá strana má viac ako 20 minút.

  Rádiová úprava, ktorá beží len 3:01, bola odoslaná do rozhlasových staníc a je to verzia použitá na väčšine kompilačných albumov. V rozhovore pre Songfacts v roku 2013 Ian Anderson vysvetlil: „V roku 1972 ste si museli byť vedomí toho, čo sa vtedy nazývalo rádio AOR – bolo to jemné zviera. Vo väčšine prípadov sa mu podarilo prehrať hudbu, ktorá bola v takých porciách. Museli sme teda uvažovať o tom, že by sme dali možnosť americkému rádiu hrať malé upravené časti skladby „Thick As A Brick“, aby nemuseli jemne pustiť ihlu do stredu dlhej skladby alebo ju zdvihnúť po troch a pol minúty. Takže sme to urobili špeciálne pre americké rádio.

  Nikdy nebola verejne vydaná v tejto podobe, ale v limitovaných edíciách, ktoré boli rozoslané do rádií v USA, čo je aj tak jediné miesto, kde sa nahrávka hrala. Nikdy sa to nehralo vo Veľkej Británii ani nikde v Európe, jednoducho to nebol taký druh hudby.“


 • „Hrubý ako tehla“ je fráza, ktorá znamená tvrdohlavo nemý, pretože hlava je taká hrubá, že do nej nevstúpia žiadne nové myšlienky. Pieseň začína tým, že Ian Anderson vyjadruje svoje nízke očakávania voči svojmu cieľu ('Možno ťa prinútim cítiť, ale nemôžem ťa prinútiť premýšľať') a potom spieva o triednych štruktúrach, konformite a rigidných moralistických presvedčeniach establishmentu, ktorý to udržiava.

  Pieseň sleduje mladého chlapca, ktorý vidí dve kariérne cesty: vojaka a umelca. Vyberá si život vojaka, rovnako ako jeho otec. Vidíme ho, ako sa asimiluje do spoločnosti, proti ktorej sa kedysi búril, a stáva sa ako jeho otec.


 • S minimálnym zasahovaním trvalo nahrávanie albumu len dva týždne a bol napísaný za menej ako mesiac. Obal bol navrhnutý tak, aby vyzeral ako noviny v malom meste s názvom St. Cleve Chronicle a Linwell Advertiser . Po otvorení album odhalilo 12 strán novinových príbehov, pričom inovatívne využil štvorcovú stopu priestoru na rukávoch s rozkladacím, takže Kronika merané 12'x16'.

  Pod titulkom „Thick As A Brick“ sa dozvedáme, že 8-ročný génius Gerald Bostock napísal texty pre básnickú súťaž, ale bol z morálnych dôvodov diskvalifikovaný riadiacim orgánom, Spoločnosťou pre literárny pokrok a tehotenstvo. (SLAG). Podľa príbehu Ian Anderson z „Major Beat Group“ Jethro Tull prečítal báseň a napísal 45 minút „popovej hudby“, ktorá ju sprevádzala.

  Noviny obsahovali aj reklamy, recepty, TV zoznamy, krížovku a recenziu na album. Jethro Tull nebol prvý, kto použil novinovú tému pre obal albumu: album The Four Seasons 1969 Originálna imitácia života Gazette bol vyrobený tak, aby vyzeral ako noviny, pričom texty piesní sa objavili ako príbehy. Mal dokonca aj vložku do komiksovej sekcie.


 • V roku 2012 vydal Ian Anderson pokračovanie s názvom Thick As A Brick 2 – Čo sa stalo Geraldovi Bostockovi? Album predstavuje rôzne výsledky pre teraz 48-ročného Bostocka, vrátane bankára, kazateľa, vojaka a majiteľa obchodu. Anderson hovorí, že album skúma, ako sa „naše vlastné životy vyvíjajú, menia smer a nakoniec sa uzatvárajú náhodnými stretnutiami a zásahmi, akokoľvek maličké a bezvýznamné sa v tom čase môžu zdať.“

  Anderson nikdy nepredviedol originál Hrubý ako tehla v celom rozsahu, no neskôr v roku 2012 začal turné, na ktorom odohral celý album aj jeho pokračovanie.
 • Toto pokračovalo v experimentálnej fáze pre Jethro Tull. Ich predchádzajúci album, Aqualung , bol považovaný za „koncepčný“ album s postavami a témami pokračujúcimi od jednej skladby k ďalšej. Toto bolo považované za „progresívny“ rock s veľmi tupými textami a veľkým množstvom produkcie. Zdá sa, že táto pieseň je komentárom k modernej spoločnosti a ľudskému stavu.


 • V roku 2001 to bolo použité v a Reklama Hyundai . Líder skupiny Ian Anderson nahral novú verziu spotu, aby sa vyhol tomu, že ostatní hudobníci zmasakrujú jeho pieseň, ako to často býva v reklamách. Improvizoval outro, ktoré považoval za najlepšiu časť, ale bolo vystrihnuté. Anderson nejazdí na Hyundai. Hovorí si „profesionálny cestujúci“.
 • Toto sa objaví v epizóde Simpsonovci kde Lisa chodí do 'Chlapčenskej školy.' >> Kredit na návrh :
  Jimmy - Upton, MA
 • V digitálnom veku album obsahujúci iba jednu skladbu nezodpovedá modelu sťahovania. Keď v roku 2012 vyšla špeciálna edícia 40th Anniversary, Ian Anderson rozdelil album na osem rôznych kúskov, ktoré bolo možné predávať jednotlivo na iTunes a Amazon ako piesne za 1,29 dolára s názvami ako „The Poet and the Painter“ a „See There a Man Is Born“. /Zmazať biele kruhy.' „Niektorí umelci sa rozhodnú to neurobiť – známi Pink Floyd – a nechcú, aby bola ich hudba oddelená, aby ju mohli ponúkať v skladbách,“ povedal nám Anderson. 'Ale uznávam, že to je hudobný apetít väčšiny ľudí v dnešnej dobe.' Naozaj nemajú čas ani koncentráciu na to, aby si vypočuli celý album na jeden záťah. Chcú to v zvládnuteľných kúskoch.“
 • Hrubý ako tehla sa zrodilo z mrzutosti Iana Andersona na kritikov odkazujúcich na predošlého hráča Jethro Tull, Aqualung , ako „koncepčný album“. Anderson tvrdil, že to bola jednoducho zbierka piesní, takže ako odpoveď prišiel s touto 43:46 dlhou skladbou hudby. Rozdelená na dve strany LP platne bola navrhnutá tak, aby sfalšovala žáner koncepčného albumu.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: