Vieš moje meno od Chrisa Cornella

 • Toto bola téma z filmu Jamesa Bonda z roku 2006 Kráľovské kasíno . Na postavu Jamesa Bonda sa pozerá veľmi chladným a negatívnym spôsobom. Niektoré z odkazov na Bonda a kasínovú scénu vo filme:

  „Kurzy vás zradia“ - Odkaz na kurzy v kartovej hre.

  „Keď príde búrka, videli by ste ma?“ - Otázka lojality.

  „Skúste skryť ruku“ - Kartové hry.

  Život je preč iba otáčaním kolesa “ - referencia o rulete.
  Larry - N'Djamena
 • Chris Cornell povedal, že inšpirácia pre napísanie tejto témy pochádza z témy Paula McCartneyho pre ' Ži a nechaj zomrieť „a téma Toma Jonesa pre Thunderball .
 • Toto bola prvá bondovská téma od roku 1987 „The Living Daylights“ od a-ha, v ktorej vystupoval mužský spevák, a prvá s americkým spevákom. Bolo to tiež prvé od roku 1983 „All Time High“ od Rity Coolidge, ktoré neuvádzalo názov filmu v názve piesne ani v texte.
 • Tento singel bol vydaný ako singel v roku 2006, keď film vyšiel, ale nebol na albume až do roku 2007 Vydrž . Bola to prvá téma Jamesa Bonda, ktorá nebola zahrnutá v soundtracku k filmu.
 • Toto získalo nomináciu na Oscara v prvom kole, ale nepostúpilo do nominácie a účinkovania v noci na Oscara.
  Bert - Pueblo, NM, pre všetkých vyššie uvedených
 • Cornell diskutoval o napísaní tejto piesne Slnko , 26. marca 2009, a vysvetlil, prečo v textoch neuviedol názov filmu: „Lyricky to bolo skutočne jednoduché. Bola to jediná kniha, kde Ian Fleming zapísal túto zraniteľnosť postavy, zatiaľ nie tohto neporaziteľného superšpióna. Na jednej strane som mal smolu, že som dostal tento film, ktorý mal skutočne s --- ty názov, do ktorého by som napísal pieseň, nie ako Thunderbird alebo Ži a nechaj zomrieť . Nikto nenapísal pieseň s názvom „Octopussy“, ale myslím si, že to bola chyba! Mali veľkú príležitosť a premrhali ju. “


Zaujímavé Články