Bicyklové preteky kráľovnej

 • Freddie Mercury to napísal vo Francúzsku potom, čo sledoval jazdu na cyklistických pretekoch Tour de France v jeho hoteli. Kapela nahrávala Jazz na francúzskom vidieku hlavne ako daňová úľava - tvrdil Roger Taylor v Dni nášho života dokumentárny film o tom, že na autorských poplatkoch za predchádzajúce albumy boli zdanené až 98%, a preto sa vydali do Francúzska a neskôr do švajčiarskeho Montreux, aby nahrali budúce albumy.
 • Toto bolo vydané ako dvojitý singel skupiny A s piesňou „Fat Bottomed Girls“. Na albume bežali odznova a mnoho rozhlasových staníc ich hralo spoločne. V texte tejto piesne sú uvedené piesne „Fat Bottomed Girls“.
 • Kdekoľvek hrala Queen, obchody s bicyklami vypredali zvony kúpené fanúšikmi, ktorí ich priviedli na show, aby im zazvonili počas tejto piesne.
 • Spoločnosť Queen zorganizovala cyklistické preteky okolo wimbledonského štadióna v Anglicku, aby propagovala singel. Na preteky bolo nahých šesťdesiatpäť profesionálnych modeliek so špeciálnymi efektmi, ktoré skryli nahotu v pôvodnom videu; fotka z pretekov bola použitá na titulnú stranu singla a obrázky z pretekov boli použité pre video.

  Queen si na preteky požičala 65 bicyklov. V možno apokryfnom, ale často sa opakujúcom príbehu, keď požičovňa zistila, na čo slúžia, odmietli vziať bicykle späť, pokiaľ kapela nezaplatila za nové sedadlá.

  Album obsahoval plagát žien v cyklistických pretekoch. V niektorých kópiách bolo vynechané pre obchody, ktoré ho nechceli nosiť, ale fanúšikovia si mohli plagát objednať, ak by chceli. Na spodok singlu bol pribalený spodok bikín, aby zakryl zadok, a pri niektorých amerických vydaniach pribudla aj podprsenka.
 • Na koncerte v Madison Square Garden v roku 1978 Queen znova vytvorila video tak, že po pódiu nechávajú ženy s veľmi malým oblečením jazdiť na bicykli.
 • Queen mala rok predtým veľký úspech s ďalším dvojitým A-čkom „We Will Rock You“ a „ Sme šampióni . '
 • Film Be Your Own Pet sa týkal tribute albumu Queen 2005 Zabijácka kráľovná .
  Rachel - South Point, OH
 • Pieseň ponúka prekvapivo komplexné inštrumentáciu a Jazz album ako celok možno predstavuje vrchol experimentovania skupiny Queen. Obsahuje nápadité sólo hrané výlučne na zvonoch na bicykli, neobvyklé akordové postupy, posuny v časovom rozlíšení (zo 4/4 na 6/8) a celý rad odkazov na popkultúru v textoch vrátane zmienok o náboženstve, škandálu Watergate, drogy, Čeľuste , Hviezdne vojny a Frankenstein .

Zaujímavé Články